Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gyn. vysetrenie "panny"

Príspevok v téme: Gyn. vysetrenie "panny"
lilooo

ahojte,absolvovala som svoje prve vysetrenie u gynekologa. Zobral mi aj vyter z krcku maternice. Vsetky vysetrenia robil cez posvu,aj ked som zdoraznila, ze som este pohlavny styk nemala. Robil to pomocou kliestikou(kt. boli dost velke a aj to dost bolelo), nasledujuci vytok bol taky ruzovkasty.Je mozne, aby mi doktor pretrhol panensku blanu????!!!!!Teda moze prebiehat aj u panny vysetrenie cez posvu, alebo iba vylucne cez konecnik??Zacinam byt z toho dost nervozna :-(

Paulis

No taakze ...je mi to kus trapne :D, ale kedze mam z toho dost nervy, tak som hladala obrazky ( :D) a zistila som, ze su to pozostatky blany, aj ked to vyzera skor ako blana (aspon podla mna). Tak este raz dakujem za odpovede.

Paulis

Ano, k prieniku doslo. Citala som aj to, ze lekar nevie 100% zistit, ci je zena pohlavne aktivna, alebo nie, pretoze sa neda presne urcit prienik v blane. Ked som si ju pozerala, tak som ju videla, (aj ked vraj tam ostava nieco a niekedy to vyzera ako keby nebola ani poskodena) kedze sa pretrhne uplne az po porode, a pri tom mojom "styku" by sa urcite nepretrhla.
Najvacsi problem je aj, ze riesim ten vek ;).. tak dakujem baby :)

eiva

no takze takto-pri panne sa preferuje vysetrenie cez konecnik, je to sice menej pohodlne ale robi sa to tak
pri zenach ktore mali pohl.styk normalne
samozrejme hymen je rozny (pruznosta taktiez otvory-je to variabilne, niektore maju velky/maly jeden otvor dokonca ich moze byt viac malych a pod.)
samozrejme za taketo veci sa v inych krajinach podava zaloba a to velmi lahko, jediny hacik je v tom, ze to nemas ako dokazat ze si ju mala(ak ti ju prerusil), pripadne sa mohla iba natrhnut
jednoduche riesenie-sama sa pozri ci ju tam mas a je po probleme

kabel

gynekolog dobre vie, ze niektore blany neprasknu, niekto nema blanu dokonca ani vyvinutu a niekto ju ma taku pruznu a s vacsim otvorom, ze sa jednoducho prisposobi aj pri styku
gynekolog sa urcite nebude pytat na trvanie a okolnosti tvojho styku, jedine, ze by bol uchylny

kabel

Paulis, je to jednoduche-povedz len strucne, ze styk si mala, ale nie si si ista, ci ti praskol hymen, pretoze si nekrvacala
myslim, ze to je postacujuce vysvetlenie na to, aby sa gynekolog zariadil ohladne vysetrenia
vek neries, je kazdeho sukromnou vecou, ci a kedy sa rozhodne intimne zit a nikoho do tohoto rozhodnutia nic nie je

Paulis

Ahojte, chystám sa na prvú gynekologickú prehliadku. Pohlavný styk som mala 2x, problém je v tom že trval len krátko. Blanu ešte zrejme mám, kedže týmto by sa zrejme nepretrhla. Tá prípadná bolesť pri vyšetrení by mi nevadila. Ide o to, že ked sa ma gynekolog, samozrejme, bude pýtať, či som mala pohlavný styk, mu poviem, že ano. Ak ju tam naozaj mám, a on sa ma napr. spýta, či som mala naozaj sex, bude mi vrcholne trápne vysvetlovať za akých okolností apod. Hlavne kvôli tomu, že už nie som najmladšia. A možno len robím zbytočné ovácie okolo toho. Ale potrebujem neak povzbudiť. Dakujem.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Gyn. vysetrenie "panny" - Fórum - ZDRAVIE.sk