Gyn. vysetrenie "panny"

Príspevok v téme: Gyn. vysetrenie "panny"
lilooo

ahojte,absolvovala som svoje prve vysetrenie u gynekologa. Zobral mi aj vyter z krcku maternice. Vsetky vysetrenia robil cez posvu,aj ked som zdoraznila, ze som este pohlavny styk nemala. Robil to pomocou kliestikou(kt. boli dost velke a aj to dost bolelo), nasledujuci vytok bol taky ruzovkasty.Je mozne, aby mi doktor pretrhol panensku blanu????!!!!!Teda moze prebiehat aj u panny vysetrenie cez posvu, alebo iba vylucne cez konecnik??Zacinam byt z toho dost nervozna :-(

kabel

Paulis, je to jednoduche-povedz len strucne, ze styk si mala, ale nie si si ista, ci ti praskol hymen, pretoze si nekrvacala
myslim, ze to je postacujuce vysvetlenie na to, aby sa gynekolog zariadil ohladne vysetrenia
vek neries, je kazdeho sukromnou vecou, ci a kedy sa rozhodne intimne zit a nikoho do tohoto rozhodnutia nic nie je

Paulis

Ahojte, chystám sa na prvú gynekologickú prehliadku. Pohlavný styk som mala 2x, problém je v tom že trval len krátko. Blanu ešte zrejme mám, kedže týmto by sa zrejme nepretrhla. Tá prípadná bolesť pri vyšetrení by mi nevadila. Ide o to, že ked sa ma gynekolog, samozrejme, bude pýtať, či som mala pohlavný styk, mu poviem, že ano. Ak ju tam naozaj mám, a on sa ma napr. spýta, či som mala naozaj sex, bude mi vrcholne trápne vysvetlovať za akých okolností apod. Hlavne kvôli tomu, že už nie som najmladšia. A možno len robím zbytočné ovácie okolo toho. Ale potrebujem neak povzbudiť. Dakujem.