Ako je v Pezinku

forev.

ingrid, vsetko pises velmi pekne,blogy.. ale zapamtaj si, ze ppp NIE JE ochorenie na cely zivot. a nie je to ani zavislost. je na taku dlhu dobu, pokial si ho ty pripustis.
drzim palce. este si budes musiet vela prejst, ale stoji to za to. :)

liya5us

Mate niekto skusenosti s psychosomatickou klinikou v
Pezinku? Funguje to tam cele ako otvorene oddelenie alebo podla stavu?

ingrid

nikto nepovedal, ze ta pustia bez reverzu aj po troch mesiacoch. to posudia oni, ci ti daju reverz alebo nie. a treba si uvedomit, ze pri nasom type ochorenia nejde nic rychlo.

24_zuzika

Takže ma môžu po mesiaci pustiť aj bez reverzu,ak to Pôjde rýchlo?Ja som sa už totiž liečila niekoľkokrát,ale v Pezinku ešte nie.Prišlo to na mňa zas a neviem sa z toho sama dostať.

ingrid

reverz- prepustenie na vlastnu ziadost. podpises taky papier, ze odchadzas na vlastnu zodpovednost. avsak neodporucam, lebo polroka sa nemozes vratit, keby sa nieco stalo, budes to mat napisane v zdravotnej dokumentacii a bude sa to s tebou tahat cely cas plus ak to uvidi positovna, nemusi ti preplatit pobyt v nemocnici, co ti moze sposobit nemale financne problemy.

ingrid

ahoj, dlzka liecenia zavisi od kazdeho pacienta. nikto a tm nasilu drzat nebude, ak sa jeden den rozhodnes odist, pojdes a nikto ta nebude prehovarat, lebo to, ci sa chces z toho dostat alebo nie, je len a len na tebe. necakaj, ze ta vyliecia, lebo my ppp-ckari mame celozivtne ochorenie. naucia ta spravne a pravidelne sa stravovat, prijdes na koren veci, co mas vo svojom zivote zmenit etc..tiez odporucam, aby si nemala zbytocne velke ocakavania od doktorov a personalu, pre mna to bola skor forma autoterapie, tak sa zbytocne nad liecenim nerozculuj, nie je to chyba zamestnancov nemocnice. je to tym, ze nase zdravotnictvo ma poruchu prijmu penazi, nie su doktori, cize sa ti nebude mat kto venovat tak, ako by si mozno chcela. zaklad liecby je tri mesiace. mesiac a menej je zalostne malo, potom to nema ziaden efekt, takze vydrz to, lebo hovorim, ze je to naozaj tazke. treba sa dat zatvorit, prijdes na to, ze nieco v tvojom zivote nefunguje a musis to napravit. velmi, naozaj velmi, ti drzim palce a budem na teba mysliet, lebo viem, ake to je. este raz-drz sa!!!

24_zuzika

Ďakujem.Kávu pijem aj tak len ráno,len bylinkové čaje mi asi zachýbajú.Koľko ma tam vlastne môžu držať?Som totiž zamestnaná,ja neviem ako budem v práci dobiehať,ak budem preč dlhšie ako mesiac.