Pokles cukru v krvi za rana..(hypoglykemia?)

Príspevok v téme: Pokles cukru v krvi za rana..(hypoglykemia?)
mikinka

Ahojte prosim,napiste niekto kto vie nieco o hypoglykemii..Mam taky problem,niekedy,ked vstanem tak sa mi stalo,ze mi odrazu z nicoho nic prislo hrozne zle,ako od hladu,az na zvracanie,zacala som sa potit a triast..ale zvacsa ked som si rychlo dala nieco sladke,tak mi to preslo.Ale tento tyzden mi to vobec neprechadzalo,tak ma triaslo az mi zuby cvakali a zacali mi "mravcat"prsty na oboch rukach,az tak ze som mala krce v prstoch a trhalo mi nimi.Preslo mi to az asi po 40minutach. Povedali mi ze je to pokles cukru v krvi po zobudeni..Ale pocula som ze ked sa ten stav vyhroti,moze to byt nebezpecne.. Vie o tom niekto nieco?Ale mava nieco podobne.?Ozvite sa prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim

Ena_Rovanova

Citala som jeden zaujimavy clanok, kde pisali o hypoglykemii - stave, ked nastava nedostatok cukru v krvi sposobeny velkym mnozstvom inzulinu vyluceneho do krvi.

Velmi prehladny a motivacny clanok, odporucam precitat:

-odkaz odstránený-

A este tiez o cukre na tej istej stranke dnes vysiel serial 2 nadvazujucich clankov o cukre:

Diel 1: -odkaz odstránený-
Diel 2: -odkaz odstránený-

Odporucam precitat, urcite sa zopar uzitocnych rad dozvies, verim ze pomoze.

Drzim palce,
Ena

kotrmelec

Marta,vetsinou...čo vetsinou,vzdy to dopadne tak,ze kym si clovek uvedomi ze mu mozno zabera jeho vlasny inzulin,tak musi pojest tolko sladkosti,aby nemal stale to neprijemne hypo(ak si neznizi optimalne,dostatocne inzulin) ze ten diabetes si aj naspet pritiahne k sebe....a uz sa ho potom nepusti xixi
Pri liecbe inzulinom ide vlastne o to,aby boli zjednotene tri veci a to : dieta(skor teda sacharidy v jedle),pohyb a inzulin,aby ten cukor v krvi pendloval ako u zdraveho cloveka iba medzi 4-8 mmol...co je pri pichani si inzulinu nie vzdy realne,lebo nie sme roboti,ktori sa presne hybu a vsetku potravu si presne vazia a stale presne kalkuluju...ak by to tak bolo,tak by to teoreticky to rozpetie glykemie 4-8 mohlo aj fungovat a cukor by bol z odretymi usami ako tak stabilny,zial clovek nie je stroj,nakoniec realitu pozna najlepsie kazducky jeden pichac inzulinu....zaujimave by bolo,keby kazdy na inzuline napisal,kolko krat za tyzden mal hypo ci hyper....zasahuju do toho totiz este okrem tych troch veci (dieta,pohyb inzulin)aj stresi aj rozne zivotne udalosti,prostredie,mozno klima a len boh vie co secko,ale nepovie....na to musi prist kazdy jeden exemplar vlastne sam,musi sa pozorovat a neustale edukovat....

marta55

moj stryko mal glyk.index 1,1 znizili mu davky inzulinu,ale uz druhy den su hodnoty stale dost nizke/2,6/,ake by mali byt optimalne hodnoty u diabetiky?vobec s tym nemam skusenost,ma si pichat inzulin pravidelne??aj ked pred pichanim su hodnoty nizke??

hepiend

kamari,presne to čo tebe sa mi stava ešte aj dnes...stači ak zapijem na lačno niejaky vitamin napr cečko vodou a pri cestovani v autobuse zaživam hroznu nevolnosť,ale nie je to ani hypo ale asi ten šok pre žaludočne kyseliny alebo čo..no ak necestujem prave,tak nevolnosť nepride....a ešte si myslim,že to,že mam DM to niejak može suvisieť s tym,že som v mladosti robil zakladnu chybu ked som si par krat večer zobral acilpirin (ach ta reklama)a iba tak na lačno som to zapil trochou vody potom som bol už viac chory ako zdravy.Dnes už viem,že nikdy nepoužiť žiadny prašok bez jedla (najlepšie mliečneho)a vody..

kamari

Musíš piť vodu? Neskúsila si teplý bylinkový čaj bez cukru? Aj po ňom máš rovnaké stavy? Podobné nevoľnosti som mávala ráno, keď som nalačno zjedla tabletku potravinového doplnku a zapila vodou (ešte za zdravého obdobia, bez DM). Hneď ma oblial pot, chytila ma triaška a bolo mi zle. A to mravčenie v rukách mi je známe - u mňa signalizovalo blízkosť straty vedomia. Myslím si, že som tým nejak šokovala žalúdok. Neviem, či to malo niečo spoločné s hypoglykémiou. Ale asi by som skúsila zjesť na večeru vločky alebo mejaké iné jedlo s nízkym glykemickým indexom a ráno vypiť teplý čaj namiesto vody.

hepiend

v poriadku rozumiem ti....ja som dlhe roky chodil na odbery na lacno a bez tekutin,lebo som si to vyložil tak,že ak treba prist na lačno ,tak netreba ani jest ani piť,lebo by to mohlo skresliť vysledky...až raz som sa dozvedel že piť sa môže...a ako ty vraviš,dokonca sa musi piť...

leleka

hepiend, ale ja ju potrebujem dostat do seba rano pred odberom, aby nebola krv zahustena a vysledky skreslene, ved len o toto mi ide

RNG

strava obsahujuca sacharidy s nizkym glycemickym indexom postupne uvolnuje cukor do krvi a nenastavaju prilis vysoke alebo nizke stavy cukru v krvi.
Su to produkty z velmi hrubo mletej muky, celozrnne alebo kde su sacharidy kryte tukami(hrubozrnne cestoviny)

hepiend

a ked ju vypiješ teda až po odbere? ved niektori nevipiju za den ani ň a prežiju to,tak do obedu to hadam vydržiš...