pes a moje choroby?

Príspevok v téme: pes a moje choroby?
sunnygirl333

nedavno som sa prestahovala k priatelovi..ma psa...pitbula...zije snami v byte...lezie na postel.kazdy den je po nom kopec spiny, smrdi..vonku lezie do rieky, vala sa v bahne a v trave a priatel ho neumyva kazdy den..
....samozrejme mi to vadi, ale proste pes takto zil uz 7 rokov a tazko si bude zvykat na nove pravidla...
momentalne sa u mna vyskytli zdravotne tazkosti...mam alergiu na psie chlpy, ale to riesim liekmi, mala som astmu, ktoru sa podarilo liecbou stlmit na minimum...teraz mam pocit, ze sa astma zacina objavovat stale v silnejsej miere, dokonca budem nutena si dat znova predpisat spreje,...zacala som mat dokonca gynekologicke problemy...kozne problemy...proste je toho vela...ako toto riesit??...priatel psa prec neda...ale zase ja zo psom zrejme nebudem moct zit v jednom byte...zajtra idem na komplexne vysetrenie..ak sa preukaze, ze spustacom a alergenom je pes...neviem co robit...

RNG

Ak mas zdravotne problemy zo zvierat, tak by som priatelovim povedal: alebo ja alebo pes musia odist. Inac ti zdravie znacne utrpi, a to nestoji za to.Spraye to nevyriesia, akurat ti poskodia zdravie permanentne.
Obcasny styk so zvieratami je jedna zalezitost a delit sa s nimi o zivotny priestor je druha.
Osobne, pes do malych bytov vobec nepatri.
Prinasa privela nakaz pri tak intenzivnom kazdodennom styku.
A je to aj tyrania psa, lebo ten potrebuje tiez svoj zivotny priestor a tiez je nakazeny rozlicnymi ludmi prenasanymi infekciami.(zoonoticke)

mira

Neobhajujem takýto chov psa, keď je špinavý, smrdí atď. ale za svoje zdravotné problémy si môžeš sama. Pes s tým nená nič, že ty máš alergiu - máš zlú imunitu z nevhodnej stravy, tak isto gynekologické problémy, astmu. To všetko súvisí s tvojím vnútorným prostredím, vytvoreným tým, čo si do neho vkladáš. Nemaj mi to za zlé, ale choroby nás upozorňujú na to, že máme zmeniť životný štýl, strava má na tom veľmi podstatný podiel. Ak ti pes nedáva radosť ani lásku, vydiskutuj si to s priateľom, ale neargumentuj svojím zdravím, to je zavádzajúce.

qqq3

no nic proti tym co maju v byte psa vasa vec nech sa péaci aj 10 pokial to nikomu nevadi ale mali by ste respektovat aj to ze nie kazdy miluje psov natolko aby ich drzal v byte ja osobne a poznam aj dalsich by si ziadne zviera do bytu nepustili

usiko

no...teda...sunnygirl....tak ja by som s takym priatelom nebola...vies, to ako nevidi, ze ty mas problemy od psa, odzrkadluje jeho povahu, taky jednoducho je, a bude aj v buducnosti....ked budes mat problem, budes mat este jeden, a to ten, ze sa na neho nebude dat spolahnut....moj priatel, keby zistil, ze mam problemy z niecoho, co moze odstranit, ihned by tak urobil...ihned, bez rozmyslania...to je prejav laskya zodpovednosti.....si myslim

alti

Naozaj nechcem obhajovat alebo zatracovat chov a vzah ku psovi v byte, ale da sa to v cistote zvladnut a pes vie zivot rodiny (aj v byte) prijemne obohatit. Chcem povedat ine, a to ze alergia (aj alergicka astma)je vysokym percentom postavena na psychike. Mam to nielen potvrdene mojou alergologickou, z mudrych clankov ale aj z vlastnej skusenosti.

male slniecko

no.. ja by som k tomuto dodala, ze to nie je o psovi, ale jeho majitelovi.. aj ja som mala velkeho psa a chovali sme ho vnutri.. ale.. kazdy den vycesat, umyt labky, kupat, kefovat.. sakra, o psa sa treba starat, on to sam nevie a ani za to nemoze! a pes sa sprava iba podla toho, co k comu ho vedie majitel..

jancecka

je to otrasné,mám rada psov, aj chápem,keď ich majú ľudia radi ako člena rodiny ale do bytu???? nezniesla by som to, a ešte aj tie problémy zdravotné, daj mu na výber, ty alebo pes, pokiaľ si vyberie teba super, pokiaľ psa aj tak super, lebo žiť s človekom,ktorý ma radšej psa ako teba je utrpenie, čiže len sa ti dobre stane
daj prosím vedieť ako si dnes dopadla u lekára pa

qqq3

tak toto co som si precitala je humus ja takeho cloveka mat pri sebe ani sa ho nedotknem to sa a riesit asi len nekompromisne a to je odchodom domov a nech si vyberie len sa obavam toho ze to asi nebudes ty ale ja zit s pocitom ze je dakomu pes prednejsi by som asi nedokazala bud aj abo pes

ferdo

Nechcem obhajovat niekoho s horeuvedenymi navykmi, ale PSY ako take vobec NIESU ZLE! Za to, aky ten pes je, MOZE MAJITEL - je to jeho obraz.

My mame psa, nieje velky ani najmensi, ale je vychovany: po KAZDOM prichode z vonka mu utierame labky, vecer pred spanim labky osprchujeme, vlhkou handrickou pretrieme brucho a stehna a preceseme.
Spi s nami v posteli, ale az ked my zaspime, a cez den, ked sme doma, je naucena, ze na postel skakat NESMIE.
Jedine miesto, kam moze za nami chodit je gauc.
Nemame ziadne zdravotne problemy.

Cize pristup a disciplina ako pre psa, tak pre cloveka.

Nuz, ako by som to riesil? Veru neviem. Snad najskor komunikaciou o tom, co moze majitel pre psa urobit, co by MAL urobit, a co zmenit, a ak sa mu NECHCE, mam taky pocit, ze vacsine sa nechce, tak pouvazovat, ci ma zmysel, sa s niekym takym trapit.
Aspon sa pokus, pes musi byt vychovany, aj ked je psom...
vela stastia.

fedka

Ja viem aj keď je to kruté ale ja by som to riešila ak by som mala už takéto problémy nekompromisne a dala by som priateľovi na výber že buď bude pes jeho miláčikom, alebo budem ja jeho miláčikom. A budeme sa snažiť spolu prevychovať psa a dbať na tom obaja!No aj keď neviem, neviem či by som sa odvážila prevychovávať pitbulla.....ale za pokus to stojí určite... ale musíte pravidlá dodržiavať obaja! a žiadne ústupky....veľa šťastia:)