Seknutie v krku - nemozem pohnut hlavou

danielita25

Tak mňa to postretlo včera. Keď som ráno vstala, sadla na posteľ a šla sa natiahnuť zrazu ma seklo a začala strašná bolesť. Hlavu som odvtedy mala otočenú iba napravo. Myslela som si, že to prejde tak som si na to dala alpu a ľahla si, lenže bolesť pretrvávala, šla som teda na internet a prečítala si toto fórum, ktoré mi tak trochu nahnalo strach:)Hneď som sa vybrala k lekárke, dala mi injekciu na uvoľnenie svalstva a predpísala flector a mydocalm a na voľný predaj algesal krém a magnerot. Bolelo ma to do večera.Dnes ráno som vstala a je to v poriadku, môžem otočiť hlavu úplne doľava a bolí to len trocha, ako keď sa zle vyspím.

Hdshjsjhsj

Sedel som na stoličke a zrazu ked som sa postavil seklo ma v krku dával som si nato alpoví krém dal som si paralen 500vku zahrieval som si to roznimi obvezmi no nič mi nepomáha nemožem dať hlavu do zadu no nehecnem sa na prudký pohyb hlavou do zadu ako vo filmoch :D ako je to možné ved mám len 14 rokov :D

jaja

no mal by si ist na pohotovost, zlomene nemusis mat nič, ale mohli sa ti pohnut stavce, ktore ti pritlačia nerv a ak ti nedaju nejake lieky na uvolneńie, môzu sa ti problemy opakovat, pripadne sa ti môze poškodiť nerv. Preto navsteva lekara zato stoji.

mato stacho

Dnes som spadol keď som sa bol sánkovať na chrbat a seklo ma asi v krku a nemozem pohnuť hlavou do lavej strany čo mam robiť??

Palček

Krsnej seklo v krku, spočiatku to nejako neriešila, však to prejde-si vravela, zanedbala to. Keď ju to už fasa bolelo, tak išla na pohotovosť a zistili jej, že už má vytečenú medzistavcovú platničku a že už to je v kritickom štádiu. tá platnička sa už nedá nejako napraviť, len nejakou prachatou operáciou. Asi 2 mesiace to mala tak, že mala hlavu vľavo dole. Od vtedy bola na PN a teraz sa jej to trochu vylepšilo, ale môže hýbať hlavou len do strán. Asi o ďalšie 2 mesiace ide na tú operáciu a potom sa uvidí. Týmto chcem iba povedať, že to nepodceňujte a radšej stým niekde chodte.

soker

mna vcera seklo a dnes som to az pocitil .vies co hlavne sa nesprchuj horucou vodou lebo ti to neprospeje,skus si to pomaly natahovat po chvilach ta to prejde. teraz vecer mi ustipila bolest a spomenul som si na to ,az vtedy ked som uvidel toto co si napisal/a

Sharpay

Dnes som bola v pohode v škole.. Prišla som domou a začal ma bolieť krk.Lahla som si a po 5-hodinach bolo celkom fajn , ale zajtra asi nepojdem

jurinQuou

Ahojte, čiže dnes aj mna podobne seklo v krku a jednoducho si nemožem dovoliť len tak ležať a nehýbať hlavou..
na pohotovosti s tými injekciami sa za to platí ??

lilyen2011

Včera som bola v obchode a tým, že som mala dcérku v klokanke som si nezapla bundu (keby fúkalo, aby som jej mohla zakryť tváričku)... večer ma bolelo plece (vravím si, že asi z toho nosenia), no ráno sa zobudím a bolí ma pravá strana krku. Hlavu mám padnutú na ľavom ramene a dať hlavu do prava? Ani nápad! No keďže kojím a lieky nemôžem, injekciu riskovať nechcem, tak som si "zafixovala" krk tak, že som osušku poskladala po dĺžke na slíž cca 10cm a obtočila (s pomocou mojej mamy) okolo krku. Ľahla som si pomaly na posteľ a postupne pomalyčky som si hlavu aspoň ako-tak vyrovnala do stredu (pokiaľ to išlo bez prudkej bolesti) zaviazala som to ešte s látkovou plienkou, aby to držalo pevne a cítim sa lepšie (som aspoň trochu mobilná, aj keď to stále bolí) z postele nevstávam 20min, ale len cca 2min :) čo je dosť veľký pokrok. Viem, že bez liekov a pod. sa mi to bude dlho hojiť (uvoľňovať), no nechcem riskovať chémiu, keďže kojím a dcérka je pre mňa viac, než ja... Vyzerám síce ako blbeček, ale pripomína to ten golier, ktorý dávajú na krk po nehode a fakt je to super - odporúčam, ak potrebujete byť okamžite aspoň trošku mobilný a nemáte nikoho, kto Vám pomôže, či si nemôžete dovoliť ležať :) držím palce pri liečení ...

mikkirikki

po celodennych utrapach, bez akehokolvek pohnutia hlavou, som sa rozhodol po tychto prispevkoch ist na pohotovost, dostal som dve injekcie, midokalm a novalgin, a citim sa lepsie, diky za rady:)