Seknutie v krku - nemozem pohnut hlavou

mikkirikki

po celodennych utrapach, bez akehokolvek pohnutia hlavou, som sa rozhodol po tychto prispevkoch ist na pohotovost, dostal som dve injekcie, midokalm a novalgin, a citim sa lepsie, diky za rady:)

sisikan

Dobrý deň,mám 42 rokov, sedavé zamestnanie, mám zistené od neurológa tietzov syndróm, interkost.neuralgiu a spondylózu, mám pichavé bolesti na hrudníku, v kľúčnych kostiach, medzi rebrami, aj pálenie , vystreľovanie do pliec a lopatiek, kardiol.dobre, liečba doteraz lieky od bolesti a rehabilitácia, nič nepomáha, čo sú to za choroby a ako ich liečiť? Ďakujem.

KIKA555

caute
dnes rano som sa zobudila a neco neskutocne ked som chcela pohnut hlavou do lava ani za ten svet do prava mozem ale do druhej strany ani za nic.. stalo sa mi to prvy krat este nikdy som nemala seknute v krku a je to fakt hrozna bolest myslela som si ze to prejde ale je to uz od rana a boelst vobec neustupuje naopak mam pocit ako keby sa este viac zvysovala ked chcem pohnut do lava.
dala som si panadol extra 1 tabletku a davam si na to teple obklady ale nic neustupuje..ale ako tu citam tak by to malo trvat az 3 dni a to sa mi moc nechce mat hlavu v tejto polohe 3 dni..tak rozmyslam ze viaceri tu pisete ze ste isli ihned lekarovi a ten dal injekciu a tabletky a preslo to tak rozmyslam ze ak to neprestane do zajtra bolet pojdem asi ja i ked sa toho velmi bojim .. nebudu to napravat ?? lebo ja mam pred sebou taku predstavu ako vo filmoch ze sklbnu s hlavou a to uz boli len ta predstava a nie este keby mi to malo naozaj spravit :(

radarada!!!!

ja som sa ráno zobudila, pohla som hlavou a zrazu bolesť v krku. hrozne silná a tak som pristála v posteli. keďže som hypochonder, začala som revať a hovorila somm že som v konci. avšak vôbec to nie je smrteľná choroba, stáva sa to často, veď ja mám len 12! V prvý deň to bola hrôza- našťastie babka je neurologička- dali sme na to šál, bola som pred telkou pod dekou celý deň a krkom som nehýbala, nechala som ho v jednej polohe, uvolnený. bola som stále v teple. dnes je to o veľa lepšie, hlavou ož dokážem lepšie hýbať, dúfam, že zajtra pôjdem do školy. odporúčam: teplo, cviky- ruka na hlave a do nej mierne tlačiť hlavou, aby sa stuhnutý sval napol. lieky na uvoľnenie stun´hnutia (názov nepametam, niečo na M :D), paralen, ibalgin, na stlmenie bolesti. dnes som bola aj v saune. neviem, či to pomôže, ale určite neuškodí. (teda tak mi povedali rodičia :D). mala som na tom aj také mentolové náplasti, tie sú sobre na všetko, dala mi ic babka. v oci spite na maličkej poduške, krk nech je v uvolnenej polohe. bolo by dobré, keby bol na krku v noci šál. pokiaľ sú však bolesti väčšie ako len ostrá bolesť pre zlom pohybe a krče trvaju dlho, prípadne bolesťsa nezlepšuje, iba stupňuje, chodte k neurologovi, da vam injekciu. ;)

smii

ahojte, mne sa to stalo tiez, z prechladnutia. Uz pred mesiacom. Krk je uz akotak ok, pomahaju mi masaze krcnej chrbtice a Mydocalm na noc. Este citim na lavej strane mierny blok, ale da sa s tym zit, dufam, ze aj ten coskoro pominie

Sijka

Ahojte ja som spala u kamaratky a rano ked som vstala som sa chcela natiahnut a citila som sko keby mi tam nieco puklo v momente som skocila a bolelo ma to tak ze sa mi triasli az ruky ked osm uz ako tak dosla domov mastili mi to roznymi olejmi a neviem cim este zajtra mam skolu a neviem ako do nej pojdem nic mi nepomaha kazdy vravi ze to bli max tri dbn=ni ale ja to mam druhy a necitim vobec ziadnu zmenu neviete niekto nieco...mamku mam taku ze do doktorky ma nepusti lebo je za to ze vsetko ray preboli a chemikaliami to newyriesim...takze potrebujem nieco cim by mi mohlabolzet aspon kusok ustupit.....

Miška_x

Ahojte, dnes ráno som sa zobudila a posadila sa na posteľ. Keď som zistila, koľko je hodín, hneď som ľahla naspať, ale na chvíľu som sa zadržala na laktiach. Zrazu som cítila neskutočnú bolesť v krku, úplne ako keby mi tam niečo niekde preskočilo a hneď som dopadla na vankúš. Mám strašne pichľavé, kŕčové bolesti v krku, vzadu v oblasti šiji. Hlavu mám nahnutú do ľava a nadol, keď si trošku pomasírujem miesto kde ma t bolí, môžem ju nahnuť aj do normálnej polohy. Ale do pravej strany, ani neuvažujem.
Išla by som hneď k doktorovi, ale som v Anglicku a nemám skúsenosť, ako sa tu riešia podobné prípady. U nás viem,že vám dajú injekciu.
Tak si idem dať zohriať vodu do termofľaše a nosím šatku. Síce nie červenú,ako sa písalo vyššie,ale aspoň ju mám.
Prosím poraďte, ako sa mám ďalej pohnúť, o 5 dní odchádzam na SVK a už musím byť v perfektnom stave :((((

MatúšŠ

caute vsetci seknuti v krku:)mna krk pobolieval uz zhruba dva dni, no dnes rano ked som sa zobudil ma v nom seklo..uz som to raz asi pred pol rokom mal tak som myslel ze to bude v pohode ako vtedy..no tak do 3 hodin sa to vystupnovalo az tak ze som sa absolutne nemohol pohnut,hlavu som mal naklonenu len doprava dolu a pri aj tom najmensom pohybe som dostal do sije a krku neskutocne bolestivy krc...som zvyknuty na silnu bolest pretoze uz som bol zliepany niekolkokrat tak ale toto bolo nieco nove..taku bolest som skutocne este nezazil!pri niektorych tychto krcoch mi az vysli slzy..proste neskutocna bolest..( nikdy som nerodil a pravdepodobne ani nebudem:) ale tieto krce boli urcite najbolestivejsie co som kedy zazil)pocul som ze tieto veci netreba zanedbavat takze som okamzite siel na pohotovost,cesta tam bola utrpenim ale hned mi pichli injekciu do zadku a predpisali mi myolastan a coxtral...prvu tabletku mam zobrat az rano a tak som si k injekcii dal este ibalgin 400,teraz som asi 2 hodky po injekcii, mam stale bolesti ale nastastie nedostavam tie strasne krce a hlavou trochu mozem hybat..takze ak sa vam nieco taketo neprijemne prihodi urcite okamzite na pohotovost resp. k neurologovi !!

MatúšŠ

caute vsetci seknuti v krku:)mna krk pobolieval uz zhruba dva dni, no dnes rano ked som sa zobudil ma v nom seklo..uz som to raz asi pred pol rokom mal tak som myslel ze to bude v pohode ako vtedy..no tak do 3 hodin sa to vystupnovalo az tak ze som sa absolutne nemohol pohnut,hlavu som mal naklonenu len doprava dolu a pri aj tom najmensom pohybe som dostal do sije a krku neskutocne bolestivy krc...som zvyknuty na silnu bolest pretoze uz som bol zliepany niekolkokrat tak ale toto bolo nieco nove..taku bolest som skutocne este nezazil!pri niektorych tychto krcoch mi az vysli slzy..proste neskutocna bolest..( nikdy som nerodil a pravdepodobne ani nebudem:) ale tieto krce boli urcite najbolestivejsie co som kedy zazil)pocul som ze tieto veci netreba zanedbavat takze som okamzite siel na pohotovost,cesta tam bola utrpenim ale hned mi pichli injekciu do zadku a predpisali mi myolastan a coxtral...prvu tabletku mam zobrat az rano a tak som si k injekcii dal este ibalgin 400,teraz som asi 2 hodky po injekcii, mam stale bolesti ale nastastie nedostavam tie strasne krce a hlavou trochu mozem hybat..takze ak sa vam nieco taketo neprijemne prihodi urcite okamzite na pohotovost resp. k neurologovi !!

rena23

Su dve moznosti - bud je to priamo v chrbtici, liecba je dlhodobejsia alebo moze ist o sval - vtedy treba ist na pohotovost na injekciu a drzat to v teple - v priebehu par hodin bolest ustupi.