Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

biely flak???

sisina

Ja mam tiez 2 biele skvrny na chrbte nie velmi velke, urobili sa mi asi pred 10 rokmi, kazdym rokom sa trosilinku zvacsuju, no kozna mi povedala, ze vitiligo to nie je. Co to je mi ale nepovedala. Vravela len, ze vitiligo je prevazne dedicne a ak, tak zacina na tvari a rukach.

vitila

mam vitiligo, takze... doteraz co som pocula, vitiligo zacina najcastejsie na rikach, nohach..na prstoch a na clankoch. niekedy na tvari. postupne to ide na cele ruky, na tvar, potom miesta ako su podpazuchov,,, kde su zahyby tela.....
Podla mna to nemas vitiligo, len tam mas trochu vypadok farby. Sleduj sa, hlavne ruky.....
Poznam jednu, co ma na chrbate miesto asi 5*5cm, bledsie ako koza, a neopali sa to. Vraj ako male decko sa spalila na chrbate,ale toto miesto zostalo bez pigmentu.

dianka.1

s najvacsou pravdepodobnostou mas vitiligo. aby si si bola ista, skoc koznemu lekarovi. bohuzial, liecba nie je jednoducha. ale aj tak chod za lekarom co najskor, lebo vitiligo sa zvykne sirit. ked uz sa niekde objavilo, malokedy ostane to miesto take stale, vacsinou sa objavia dalsie loziska a rozsiruju sa.

[zruseny12]

ja presne neviem,ale niekedy sa hovorilo,ze kde je v tele chore miesto tam slnko telo neopali,ale ci je to pravda to neviem...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

biely flak??? - Fórum - ZDRAVIE.sk