dieťa vs mačka

sedmikraska

tak ak este nie si tehotna, tak je to v poriadku :) macicka dostane ked bude mat tri mesiace potrebne vakciny. das si urobit testy na toxoplasmozu a hotovo. Riziko je k by si dostala toxoplasmozu pocas tehotenstva

tri bodky

asi sa na to načas vykašlem:)))))))) ved aj tak potom deti pizúkajú, že chcú zvieratko, tak my budeme chcieť tiež, tak bude:))))))))

buboo

Vtaky mozu mat vplyv na dychanie tvojho dietata. Vtaky nech je to holub alebo papagaj moze dietatu uskodit. Skus sa opytat dobrej alergologicky..

tri bodky

Akože, ja ešte nie som tehotná, ale zaujímam sa o to radšej dopredu, lebo chceme mačku. Ale ako tak čítam kde-tu, tak sa to všeobecne neodporúča. Tak asi počkáme, kým príde bábo na svet a potom. Bolo by mi ľúto dať ju preč len kvôli tomu, že ja som tehotná...to neeeeeee

sedmikraska

radsej neriskuj teraz a pockaj ak odrodis. No ak vezmes nejaku z utulku, tak by to malo byt bez problemov, pretoze tam sa ockuju uz od narodenia. Alebo skus nejake maciatko o rodicoch chovanych vylucne doma- pri takych by nemalo ku nicomu dojst, ked neboli s nicim takym v styku.

barbinka

samozrejme, že môže.určite by som to neriskovala. ani teraz sa mačiek nedotknem, lebo neviem, či náhodou niečo nemajú, aj keď sú strašne zlaté. choroba, ktorú prenášajú sa volá toxoplazmóza. na toxoplazmózu sa robia testy povinné poačs tehotenstva a sleduje sa hladina protilátok, či sa toxo v krvi nachádza.
ak sa nachádza,tak sa lieči antibiotikami, ktoré poškodzujú plod.
Čiže buď sa narodí postihnuté dieťatko, alebo môže dôjsť k potratu.

maciatko

macky prenasaju toxoplazmozu...ktora ma vplyv na vyvin plodu, sposobuje rozne malformácia plodu, casto dojde aj k potratom ... ale pokial si chovas macku v byte a mas ju ockovanu, nemal by byt problem...horsie je to, ked macka beha kade tade po dedine