Hyperinzulinizmus

Príspevok v téme: Hyperinzulinizmus
mišo

Zdravím, bol som na dovolenke asi pred rokom, kde boli švédske stoly, no proste kvalitná prejedačka, no a odvtedy mám pocit oveľa horšieho hladu, keď dlhšie nejem, bolí ma hlava, som strašne nervózny, hneď po každom nakričím, roztržitý, celkovo veľmi nepríjemný. Akonáhle sa najem, prestáva to. Bol som s tým už dávnejšie u doktorky (obvodná ma poslala k diabetologičke), robila mi rôzne testy a zistila, že mám zvýšenú tvorbu inzulínu.... problém je, že nezistila prečo, ani magnetická rezonancia nezistila žiadny nádor, ktorý by ho mohol vo zvýšenej miere vylučovať... tie stavy pri hlade sú na 90 % z tohto dôvodu. Vie niekto, prečo mi ho telo odrazu začalo viac vylučovať? A ako sa to dá zastaviť?... Nie je to nejaká kritická situácia, že by sa s tým nedalo žiť, ale je to dosť nepríjemné, keď sa nemôžem najesť.... Hlavne pre moje okolie...

kikina

ahoj mam dcerku ktora ma hyperinsulism 3 x denne bere diazoxaid a 2 x denne chloroside ma len 2 rocki ta medecina jej pomaha lebo cukor ma stabilizovani lebo jej meriam aj doma len neviem to kedy ta nocna mora skonci ked vie mi niekto poradit kolko to trva lebo som sa nestretla z ludmi s takimi problemami sme v gb tak tu ti melia to iste dookola dakujem

mira

Kikina, malej pankreas ešte funguje, tak vyplavuje inzulín po dávke sladkostí. Vyplaví ho trochu viac než je treba, preto tá znížená hladina.

Malej treba dávať polysacharidy, ktoré nespôsobujú inzulínový šok. To znamená obilniny. Okrem toho k hypoglykemii napomáha mäso a slané a pečené jedlá, vajcia.
Malej dávajte veľa zeleniny, tá obsahuje tiež polysacharidy a je potrebná na zjemnenie a zharmonizovanie funkcií vnút. orgánov.

kikina

AHOJ VOLAM SA RENATA A PISEM LEBO SME NA TOM VELMI ZLE PRED 2 TYZDNAMI NA V GB V LONDINE POVEDALI ZE NASA 2 ROCNA DCERA MA HYPERINSULINISM ZNAMENA TO ZE MA V PANCREACI VELA INZULINU AM PRETO MA MALY CUKOR NEVIE MI NIEKTO PORADIT CO TO JE A ZE CI SA TO DA VILIECIT DAKUJEM

mišo

Ahojte, pozrel som sem po dlhej dobe a som velmi rád, že tu čítam cenné rady.. cukrovku ale nemám, je to presne opačný stav. najlepšie bude, ak mi napíšete na mail, nejaký stálejší kontakt, lebo sa chcem o tom poradiť s ľuďmi, ktorí majú niečo podobné... Hlavne zaujíma, aké sú to potraviny s nízkym glyk. indexom? znamená to s nízkym obsahom cukru? .. veď ale ten je práve to, čo mi chýba a prečo som nervozny, nie? takže by som ho práve mal príjmať.. inak som chudý, teda vždy som bol, aj keď tie stavy mám iba rok. mám proste rýchly metabolizmus odkjakživa, aj keď teraz musím ešte viac jesť. ešte ma zaujíma ako je to s tou diétou, nejak presne popísať, ako má vyzerať... skúste mi napísať na dano.miso@azet.sk ... ďakujem.

1-2-3

adriana...tak nieco viem a ona toto setko vie urcite..ale co neviem tak mi je blbe sa jej to pytat..ale dakujem za rady a odpovede:)

adriana

1-2-3,aj keď by toto malo vedieť tvoje dievča,k všeobecnej znalosti by to malo patriť-ako pomôcť diabetikovi.Keď je jej zle-väčšinou to vyzerá tak,ako by mala vypité-vtedy má nízky cukor,a stačí sladká voda-voda s cukrom,džús,najlepšia je cola.Keď už odpadne,vtedy treba podať glukózu do žily-takže volať záchranku.Ale to je extrém,to sa stane raz za pár rokov-ak je disciplinovaný diabetik tak vôbec.No ak má vysoký cukor-tak len pohyb,dopichnúť inzulín.Ona to určite vie,a ty sa tolko nestrachuj!

1-2-3

zdravim...xcel by som aby ste mi poradili...moje dievca ma cukrovku uz asi 5-6rokov a niekedy ked sme spolu vonku jej pride zle,stale si niekde sadneme a hovori ze jej to preslo..aj ked spolu chodime dlhsie tak stale mi je blbo sa jej na to pytat,tak dufam ze mi poradite nejako vy..no to co sa xcem vlastne opytat..1.otazka-viem ze ked ma hypo tak musi zjest nieco sladke..ale ked uz odpadne?vtedy toho vela nezje..alebo jej je tak, ze ma hypo a nie je schopna nic zjest?co vtedy?a ked odpadne tak co?ako ju prebrat?a 2.otazka co ak ma vysoky cukor?vtedy co?co sa da urobit ked jej pride vtedy zle?to netusim vobec:(..ale dufam ze mi nejako poradite..dakujem:))

hybe

mišo,prekonaj sa,daj si aspon dva dni hladovečku o vode,či melone a potom uprav stravu jak to spravil pan xxxx....iste je to celoživotny problem ale zmierniť sa to da najlepšie zmenou životneho štylu.....ehm....čo je jedno z najťažšich veci na svete...takže nič.

xxxx

Aj ja som mal podobne priznaky. Bol som vysetrovany na endokrinologii diabetologii a nic nevyriesilo. Len uprava stravy. Jedlo s nizkym glikem.indexom. Celozrnne jedlo. Ale nie nad mieru lebo som mal potom podrazdene creva a zaludok. Jedavat v tom istom case. Nie moc vela, ale nie ani casto. Tak 5x denne. Caj som pil puskvorec. Ziadne mastne ani kofoli. Po sladkom /cukrovinkach/ mi bolo najprv lepsie a potom este horsie. Radsej jablcko.