Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedostatok cervenych krviniek...

Príspevok v téme: Nedostatok cervenych krviniek...
alenkaa

Ahojte, pprosim o radu ...dnes som chcela ist darovat krv, ale najprv som ist na odber ci vobec mozem byt darca, avsak lekarka ma zavolala dnu , par minutz po odbere a povedala mi ze nemozem darovat krv, lebo mam velmi malo cervenych krviniek, dala mi tabletky na 10 dni Sorbifer Durules a ze vraj o mesiac mam prist na kontrolu...prosim o radu co mam viac jest, aby som mala cervenych krviniek, je to zle ze ich mam malo? je to vazne? alebo ako?? prosim o radu, dakujem...

llek

Ferka, neviem ake hodnoty krvneho obrazu a teda ake mnozstvo cervenych krviniek ma tvoja dcera, ak ich ma viac ako je norma, tak by bolo vhodne objasnit pricinu. Ak su hodnoty cervenych krviniek vyssie, moze sa to prejavovat aj krvacanim z nosa. Takze jednak treba doriesit tie krvinky a tiez pozriet do nosa, ci pricina nie je priamo tam a neda sa odstranit

ferka

Chcem sa opýtať ak má dcéra veľké množstvo červených krviniek, a teraz v poslednom čase sa jej dosť púšťa krv z nosa, čo to znamená.
Ďakujem

mira

Ak si nemala väčšie straty krvi a nepíšeš ako sa stravuješ, dávaj si pozor i na cukor, ktorý kradne minerály a vitamíny z tela. Nepíšeš ani, aké máš množstvo tuku v krvi. Ľudia ktorí majú nižšiu hladinu tuku v krvi majú červené krvinky aktívnejšiea nie je ich potrebné tak veľké množstvo.
Tuk obaľuje krvinky a bráni im v aktivite. U ľudí s vyššou hladinou tuku telo tvorí viac červených krviniek a to je tiež chorobný stav spôsobujúci srdečné problémy.

RNG

Sorbifer Durules obsahuje zelezo vo forme sulfatu, co je pre telo velmi zla forma zeleza, naviazane na velmi silnu kyselinu, takze ho telo nevie odburat a pouzit na svoje vlastne struktury.
Lepsie formy su citrat, maleat, proteinovy chelat, glycinat a pod.
na cervena krvinky nestaci len zelezo, treba aj med, vitaminy B-6, B-12 a kyselina listova.
Jeden z vyrobkov, co toto vsetko obsahuje(okrem medi, ta sa musi brat aj tak izolovane od zeleza) je Easy iron, vyrobene firmou NBTY, predavane pod rozlicnymi maloobchodnymi znackami. Najdes ho aj v mojich obchodoch.

flower

najlepsou potravinou na ziskanie cervenych krviniek je cvikla. cervena repa totiz aktivizuje tvorbu cervenych krviniek a k tomu ma este aj mnoho inych vybornych vlastnosti. dalsimi vhodnymi potravinami su tiez strukoviny, orechy (s ktorymi treba opatrnejsie, kedze obsahujú vela tuku), paradajky, cibula, petrzlenova vnat, ale aj caj uvareny zo sipok a ine.

gater

Drozdie,mrkvu,cernice,hrozienka,cierne vinicky,cucoriedky nezaskodi ani vino z ciernych viniciek to prospeje aj na travenie..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedostatok cervenych krviniek... - Fórum - ZDRAVIE.sk