KLIEŠŤ

Príspevok v téme: KLIEŠŤ
gabinka1

Ahojte. Pred 3dnami som si nasla kliesta a sama som si ho vykrutila. Bol uz troichu napity, zrejme tam bol aj 2dni. Teraz mam to miesto trochu cervene a napuchnute a svrbi ma obcas. Mam pockat, ze to ustupi alebo ist k lekarovi? Dufam, ze mi nepreniesol boreliozu...napiste mi svoje skusenosti s klistami.

martynkom

Ahoj.Ja som si kliesta vytiahol zhruba pred 2 tyzdnami a to potretim vodou po holeni a naslednym otacanim...No ostal mi tam maly fliacik ako vzdy ked si vytiahnem kliesta. Lenze tento ma zacal trosku svrbiet. A asi pred vcerom som si nasiel na mieste cerveny flak o velkosti asi 2.5 x 5 cm. je cely cerveny az oranzovy a miern napuchnuty asi 0.3 - 0.4 mm nezvacsuje sa a obcas zasvrbi. Co to moze byt? poradte niekto, mam ist doktorke? a ak hej tak kde? obvodnej(kde mam kartu? alebo na infekcne? alebo nemam robit nic?

gabinka1

Presne. Aj to robim kazde leto, ked idem do prirody a teraz som na to zabudla.Beriem vzdy pangamin tabletku.

Prevencia je vzdy lepsia ako liecba...

mariaj

obrana proti kliestom je, dat si pred navstevou prirody vecer pol tabletky Thiaminu/vitamin B1/vecer a pol tabletky rano.Nepojdu na vas ani muchy.Vraj pomaha i uzivat tyzden B-komplex zaciatkom leta,a potom je cele leto pokoj.To prve mam odskusane.To druhe mam od jednej pani,co to robi,a vraj to funguje.Ten Thiamin,zrejme kliestom smrdi.

gabinka1

RNG,
diky za info. Je dobre vediet, ze sa da liecit borelioza. Uvidim podla vysledkov z krvi. Dufam, ze bude negativne a ked nie, urcite tam zavolam.

RNG

Gabinka 1,
Zavolaj do mojich obchodov. Na nete nie su vsetky veci, co tam maju.Treba sa pytat predavaciek. Z Lucewnca, kde je centralny sklad posielaju aj postou na dobierku.
Co sa tyka ucinnosti menovanych prostriedkov, najdes okolo toho plno literatury na teme Autoimunne choroby.
Mam niekolko pribuznych na Slovensku vyliecenych prave tymito prostriedkami z boreliozy.

gabinka1

nicoleta,
to som nevedela, ze to sposobuje ,ked ho vytacam s namydlenym tamponom.

Fliacik este stale mam, ale uz je maly.
V pondelok idem na krv.

RNG
tie pripravky, co pises, kde dostat?Na tej stranke, kde su RNG, som nenasla. Pomozu pri liecbe?

nicoleta

.. ahojte nikdy neviberajte kliešta .. s namydlením tamponom alebo .. s nejakým krémom!!!!!!!!!!! to isté som robila aj ja ale preto sa vám tam potom spravilo také červené a svrbelo vás to lebo ked na nho dáte mydlo .. tak sa zadusí a dovracia do pokožky a sposobý tým infekciu..(to červené) suchým tamponom do protismeru .. hod. ručičie. ide to .. a vylezie sám!!!!!!!!! tak ahojte

katty081

no ja mam boreliozu a nemozem povedat ze sa da lahko pomocou atb vyliecit. Uz mam, za sebou dve antibioticke liecby a bez uspechu.A mozem vam povedat ze ziaden cerveny flak som nemala, jednoducho ma hned po porode zacali mierne boliet klby ale neprikladala som tomu velky vyznam lebo som este kojila tak som to pripisovala tomu. ale ked sa mi tie bolesti vracali tak som si davala tabletky proti bolesti. Raz ked na mna prisli ukrutne bolesti a nemohla som sa ani pohnut som isla k ortopedovi a z krvi mi zistili protilatky na boreliozu.Chorobu mam v chronickom stadiu, ziadnu akutnu fazu ochorenia som nemala, jednoducho mi to roky islo bezpriznakovo a v obdobi po porode to pomaly zacalo.kliesta som nemala dobrych dvanast rokov, ale vraj sa to da preniest aj muskami a komarmi. Takze asi tolko odo mna. Iba na zaver ze borelioza je svina choroba.