KLIEŠŤ

Príspevok v téme: KLIEŠŤ
gabinka1

Ahojte. Pred 3dnami som si nasla kliesta a sama som si ho vykrutila. Bol uz troichu napity, zrejme tam bol aj 2dni. Teraz mam to miesto trochu cervene a napuchnute a svrbi ma obcas. Mam pockat, ze to ustupi alebo ist k lekarovi? Dufam, ze mi nepreniesol boreliozu...napiste mi svoje skusenosti s klistami.

RNG

Znova opakujem prirodne, klinicky ucinne:
Samento/Vilcacora,
extrakt z olivovych listov,
GSE,
betaglukany,
collostrum.

fazula

Nooo ja mam boreliozu za sebou. Scervenanie miesta vpichu je uplne vporiadku, kliestov mavam casto, a niekedy to bolo cervene aj viac dni, ako malicky zapal. Ale borelioza, to je ine kafe. To zistis, ak sa ti to scervenanie rozrasta, a hlavne - v strede je svetle a okraj flaku je cerveny. a stale sa to zvacsuje. Niekedy moze svrbiet, niekedy boli, ja som to mala na nohe a ani som nemohla chodit. Ale druhykrat (po 3 rokoch) som mala flak na ruke a ten vobec nebolel ani nesvrbel.

Ano, je pravda, clovek je malatny, slaby, bolia ho klby. Je dobre ist na vysetrenie, ak su tieto priznaky, hoc nebol pozorovany flak. Su pripady, ked flak vobec nebol..

A dnes sa to krasne da preliecit antibiotikami, je to pohodicka, len ta celkova slabost atd. Ja som dopadla horsie - nezistili mi hned, ze mam prave boreliozu, az mi to prerastlo do horsieho stadia, mesiac na infuziach v nemocnici plus kopec inekcii na imunitu. Je to uz 10 rokov dozadu, a doteraz mam oslabene klby, nemozem sa hybat tak ako kedysi... ale chvalabohu, dnes je ta choroba uz casta, a hned sa da diagnostikovat. tak sa nebojte zbytocne ;)

vela zdravia prajem

deana.de

ahoj, ja mam taky problem, ze si myslim, ze som mala kliesta ktory sa nacical a odpadol..Myslim si to preto, ze uz davnejsie sledujem na sebe, za sa citim taka malatna, stale unavena aj rano po prebudeni a ako by som mala svalovicu...ale nic nerobim len sedim tak potom s coho

martin82

gabinka1 ak si nebola chod lekarovi, da ti preventivne antibiotika. Budes ich brat 2 tyzdne a potom uz budes mat pokoj, len kontrola na protilatky. Ak to podcenis a nechas tak, mozno to nic nebude, ale ak to bude borelioza, budes sa jej velmi dlho zbavovat a pretecie tebou hodne antibiotik. Ak nechces antibiotika, tak sa spytaj na doplnky, ale nenenechaj to tak. Teraz je este borelia slaba, da sa relativne lahko znicit. Diagnostikuje sa problemovo aj v tazsom stadiu-je ich cez 20 druhou. Mal ju otec, teta, kamos a ma ju X ludi co o nej nevie. Je ako cholesterol, dlho neboli a potom je uz neskoro.

emma18

Na kliestov si davajte dobry pozor. ja som ani nevedela ze nejakeho mam a teraz mam boreliozu.Nemala som ziadne cervene miesto ani ma nic nesvrbelo. Uzivam silne antibiotika a teda nic prijemne.

agina

gabinka nepanikar.2 dni si ho tam mala??? A to ta vobec nesvrbelo??? Aj ked pojdes za doktorom, neda ti nic, lebo nema ziadne priznaky.Borelioza sa prejavuje dva tyzdne, aj mesiac po uhryznuti kliestom. Clovek je malatny, ma pocity ako pri chripke, bolia ho klby a ma teploty, zvracia.Toto na sebe pozoruj a potom by si na to upozornila doktora.Borelioza je v skorom stadiu dobre liecitelna antibiotikami.

mimim

ja som mala akurat vcera..a tiez mi zostal taky cerveny flak ako ty hovoris..Viem ze uz aj aj predtym ked som raz mala kliesta tak som mala taky flak ale na 2den zmizol..A teraz nic, tak ma to tiez trochu znervoznuje..

gabinka1

ano, tak som ho uz vyberala aj inym.namydlila som vatu a hned pekne vysiel.len bol tam uz dlhsie, tak zrejme ma infikoval.nikto tu nie je,kto by mal kliešťa?