vacsi faktor,menej opalenia?

Príspevok v téme: vacsi faktor,menej opalenia?
danuska123

Mam jednu taku otazku.doteraz som pouzivala len betakaroten a slnila som sa bez opalovacieho kremu , pretoze mam pocit ze ked si ho dam neopalim sa vobec.je pravda ze chrani pokozku pred zlymi ziareniami ale potom sa menej opalime?alebo ako to je?ci iba chrani a opalime sa rovnako?lebo mna nejako nechyta toto leto:( a pred UV ziarenieami s neviam akymi sa chranit cem.

Monitaaa

nasla som nejake članky ale bud je tam že blond vlasy a svetla koza alebo tmave vlasy a tmava koža. taky typ ako ja tam nie je. čo to znamena

Monitaaa

a vie niekto poradiť aj ako zistim aky som fototyp? svoje vlasy prirodne mam spinave blond , oči svetle modre, kože tmava , opaluje ma hned do hneda. poradi niekto?

danuska123

mno som rada ze sme neskoncili pri nadavkach a neviem com.priznanie chyby cloveka vseobecne v beznom zivote...hm to je tazke.a nechcela som aby to takto skoncilo.ale dakujem vam vsetkym za rady.cize betakaroten je rakovinotvorny?lebo ja som vravela svojej obvodnej a povedala ze je velmi dobry na ochranu pokozky a mam ho z lekarne.a mam pocit ze thak 15-20 faktor musi byt:)aaaaaa neviem k comu vedie hadanie sa fakt.vymena nazorov na niektore reakcie .... hlavna som bola ja a kaca.no myslim ze sme sa uz pochopili thak ine vymeny tu uz asi ani nemusia byt:)

peaty

Tak po prve: tato temu sa tu nejak zvrhla a je prakticky o nicom...
Po druhe: V nasich koncinach ziju ludia s fototypom koze 2,3 s prevahou trojky. To je cca 20 minut na slnku v pohode bez spalenia. Takza na kratky pobyt na slnku (cca 15 minut) nie je potreba sa natierat. Dalej k tym faktorom, moj osobny nazor, vacsi faktor ako 20 je podla mna zbytocnost. Jednoducha matematika: 20min x 20 = 400 min t.j. cca 6,5 hod. na slnku v ochrane. Je to dost dlha doba, ale aj tak nerealna, pri stalom pobyte na slnku sa ludia urcite natieraju castejsie (okupanie sa faktor zmyje, potenie sa ho tiez prakticky dostane z koze von)...
Takze o akych 30-40-50 faktoroch to tu rozpravate???

janusqa

ja som sa tento rok vobec nenatierala lebo ma zle opaluje a ked sa natriem tak ma neopali vobec a vsimla som si ze mi pribudlo strasne vela znamienok ...a minuli rok som bola pri mori a natierala som sa 20 a nevzniklo mi tolko znamienok myslite si ze mozu vznikat preto ??

agina

Myslim, ze su 4 fototypy koze. Kazdy fototyp ma svoju dobu, ked je pokozka vystavena UV ziareniu bez ochranneho faktora, cize ja som blondina, svetle oci, bleda pokozka, som fototyp 2 a bez ochranneho kremu mozem byt na slnku max.10 minut.Cim tmavsi fototyp, tym mozes byt bez ochranneho kremu dlhsie na slnku.
A co sa tyka ochrannych faktorov....to cislo znamena to, ze ked tam mas 15-tku, tak ti to hovori, ze ked sa nim natries, mozes byt o 15x dlhsie na slnku ako je tvoj cas bez natrenia.Cize napr ja mozem byt na slnku 15x10 a to je 150 min. som chranena a potom sa musim znova natriet. Cim mensi faktor, tym sa musis castejsie natierat.
A co sa tyka betakarotenu a betabronzu su rakovinotvorne.Hodnejsie je denne zjest jeden a pol mrkvy.

kakaove mliecko

Fiora,jedina ktora tu nema co robit si ty.Tvoje nazory a prispevky su uplne od veci!Ved ty sa tu "odbavujes"na inych svojou primitivnostou,a toto je fakt!Mimochodom,oki,ked sa chces natierat 12tkou ty,tak len tak dalej.Vies na co ti to je?NA PRD!Lebo po pol hodinke koncis moja!Mas pravdu!Nenatieraj sa chemiou,nechaj sa zabijat skodlivymi lucmi,ktore su tisickrat silnejsie,potom o 10 rokov az budes skuvinat na rakovinu tak si spomen na slova niektorych ludi co odporucali ako sa spravne slnit.

fiora

Ano miniaturna myš, ci co si to zac.. heh. Nemylim si popjmy len rozum sa mi pozastavuje nad ludmi co sa tu odbavuju na druhych osocovanim, narazkou na vek, atd. A myslim si ze 30 faktor je vhodny akurat tak do hôr aby sa ti koza nespalila, 12-ka uplne staci, na co si zatazovat kozu chemiou?