tlak a alkohol= blba konbinacia?

Príspevok v téme: tlak a alkohol= blba konbinacia?
rennka

Ahojte, priatel ma problemy s vysokym tlakom..Nebol u lekara, ale asi za 3 mesiace sa nam to prir. doplnkami a stravou podarilo dostat dole, dokonca na neuveritelnych 120/80 (plus minus samozrejme).Behom toho obdobia priatel nepil alkohol, alebo iba minimalne..Pred dvomi tyzdnami vsak bol na zurke s kamaratmi a dost sa tam opil..Den potom sme merali tlak a znoviu to skocilo naspat, resp. ten vrchny zostal v pohode okolo 124, ale spodny z tych 80(83,4) skocil az na 90..A teraz mam pocit ze to nechce zist dole..Ako dlho to moze trvat kym sa telo spamata z toho alkoholoveho otrasu a tlak znova klesne?Uz su tomu 2 tyzdne..

rennka

jjjjna nefajci..Tri dni?No neviem..dnes sme zase merali ten tlak, horny v pohode a ten spodny stale 90..Strasne ma to stve..!Ako je mozne ze vrchny tlak je v norme a ten spodny vysoky?Co to znamena?Prosim vie mi to niekto vysvetlit?

RNG

vysoky tlak je hodne nad 140. Nenechajte sa nabalachat novymi kriteriami. Lekari by najradsej kazdeho urobili chorym na mnozstvo novovymyslenych chorob.