Bolesti - krcna chrbtica, chrbtica, lopatke

Príspevok v téme: Bolesti - krcna chrbtica, chrbtica, lopatke
trikoza

Ahojte, rad by som poprosil o radu, tipy, whatever

mam 22 rokov a asi pred pol rokom ma zacala pobolievat krcna chrbtica - zrejme vplyvom casteho sedenia a nedostatku sportu a pohybu... bol som poslany k rehab lekarovi, ten pozrel roentgen a tvrdi ze mam bloky v krcnej chrbtici - mam ju vraj rovnu namiesto mierneho zaokruhlenia - trochu ma popukal a poslal na rehabilitaciu... tych rehabilitacnych obdobi mam za sebou uz 3 - elektroliecba, masaze, prudy, rebox... nepomaha nic, naopak, zhorsuje sa to... krk boli prakticky stale - raz viac inokedy menej, neustale musim krutit hlavou, pukat hlavou zo strany na stranu... pred par dnami sa objavila aj bolest na lavej strane chrbta, pri lopatke - ta sa zvacsuje s tym, ze momentalne akykolvek pohyb sposobuje velku bolest ktora vystreluje do celeho laveho trupu a dokonca az po usi... opat som bol u vseobecnej lekarky a ta ma opat poslala k tomu istemu lekarovi s tym, ze neurolog alebo komplexnejsie vysetrenie (magneticka rezonancia) mi vraj nepomoze...

v poslednom obdobi som vyrazne obmedzil sedenie a zacal sa viac hybat a sportovat - najma plavanie, hokej, bicykel, prechadzky, viac lezim... krk ako by sa trochu uvolnoval, no paradoxne sa teraz objavila ta bolest pri lopatke a to je este vacsia bolest ako krk pred par dnami

co mam robit? mam skusit nejaku alternativnejsiu liecbu (akupunktura, ist na vlastnu past k neurologovi...)? alebo dalej pokracovat v obmedzovani sedenia a viacej sportu a dufat ze sa to zlepsi? za kazdu radu dakujem

vedla?

mozno sa trafim vedla, ale je to moja skusenost.
V zivote mam tak do roka dvakrat velmi silne stresy dlhodobe. Nejaky cas nato am problemy s krcnou chrbticou a svalmi okolo lopatiek-trapezy. Jednoducho stuhnute svaly.Ani by ma to nenapadlo, ale citala som kdesi, ze ta oblast chrbtice zacne boliet niekedy aj 3 mes. po stresoch. U mna to plati na 100 perc.
Raz mi to kamaratka rozmasirovala, ale bolo to aspo 6 dni-krat po sebe.Inokedy sa snazim cvicit..naucila som sa pozdrav slnku z jogy, a ten sa donutim cvicit aspon par krat.

radca

A tiez ma este napada, ze ak sa jedna o krcnu chrbticu, moze byt bolest sposobena aj skrytou infekciou (napr. zapal pluc), alebo oslabenou imunitou.

gabrielik

mam velmi dobru skusenost s harmonizacnou technikou inspirovanou pracou Thomasa Bowena.
Niekedy sa ju nazyvaju aj Bowenova tlakova masaz.
Ak by si bol z Kosic, tak by si to mohol vyskusat aj osobne. V Bratislave ti neviem poradit niekoho, kto sa touto metodou zaobera, poznam vacsinou ludi z Ciech, od ktorych som sa ucila.

Alebo skus hladat, mozno natrafis na niekoho dobreho, ktoru tuto metodu pouziva aj niekde v tvojom okoli.
Stale je to praca a komunikacia medzi clovekom a jeho telom a tym konkretnym fyzioterapeutom.
Ale za vyskusanie to urcite stoji. Mne osobne to tak pomohlo, ze som sa rozhodla tuto terapiu naucit pouzivat a tak pomahat aj ostatnym.

gabrielik

Tie bloky treba pouvolnovat, ale nie nasilnym popukanim a naslednou rehabilitaciou nasledkov. Pravdepodobne mas stuhnute a poskracovane svaly, ktore potom deformuju chrbticu. Tym, ze si chrbtove svaly ulavuju od buolesti dlhsiu dobu, skracuju a namahaju sa na inych miestach.
Odkial si?

alias4

Ja mam osobnu skusenost - vela pohybu (na chrticu je vynikajuce Pilates cvicenie, ale aj chodza napr. a spravne plavanie) a kedze v praci bez sedenia to nejde, tak som si kupila dynamicku podlozku Sissel na sedenie, vlastne vdaka nej sa hybem aj pri sedeni:-) ale ja mam tu Plus, co sa da pouzit aj na dynamicke ale aj na dlhodobe sedenie. Velmi dobra vec je to, odporucam. A na spanie anatomicky vankus, ten pomaha velmi na krcnu chrbticu, aspon mne, lebo najhorsie stavy som mavala prave rano po prebudeni...Vlastna overena skusenost. A sport si treba vyberat, ked mas problemy s chrbatom velmi obozretne...Napriklad, ja vobec nemozem behat....

radca

Moze to byt aj slabym vazivom. Skus jest viacej kvalitnej bielkoviny-napr. srvatku, velke davky vitaminu C, zinok, kremik.