...úcta vo vztahu- ako na to?

Príspevok v téme: ...úcta vo vztahu- ako na to?
drdulka

ahojte, co znamena ked maju partneri k sebe uctu a respekt? co si dovolie/nedovolia k tomu druhemu?

skuste mi to nejak vysvetlit. a ako mam dosiahnut aby si ma moj chlapec vazil? raz mi povedal v zachvate hnevu "drz hubu" a to nemal.. mozne je,ze sa to bude stupnovat. ako sa mam chovat aby si to nedovolil? tiez je aj mozne ze mu to vazne nechtiac uslo, co vravel, ale chapete.. to by si nemal dovolit nie?

jjjjjj

drdulka,
no ani mne by sa to veru nepacilo, ani v zachvate hnevu, asi by sa ma to tiez dotklo, takto by som ani ja mojmu partnerovi nepovedala
Ako dlho ste spolu? Ale je dobre, ze si mu to dala najavo, ze sa ti to nepaci, aby sa v buducnosti snazil vyvarovat takych slovnych spojeni, aby to nevyustovalo aj v dalsie a dalsie a horsie...

fraisee

? sama si povedala ze to povedal v zachvate hnevu alebo tak nejak. tak o co ide? ja tiez poviem vela veci ked som nahnevana. ty nie? no ak nie, tak gratulujem.

drdulka

to bolo take... povedal ze to nebolo myslene uplne vazne, ze mu to aj uslo, a ze necakal z sa ma take nieco dotkne lebo to nemyslel ako urazku. ale ze ked som to tak zle zobrala, tak sami ospravedlnil. on to pravdepodobne bral ako nieco bezne, co len tak napr medzi kamaratmi povie. chapete v beznom rozhovore "zo srandy" ze zavri hubu a ide sa dalej.

kajo2000

Podla mna je dolezita jedna vec a to ci si priznal chybu(skrat) a ci sa ti ospravedlnil.
Mne sa tiez stane, ze pri hadke poviem co nemyslim vazne. Potom ked sa ukludnim si to vsak uvedomim a idem sa ospravedlnit.
Pokial to ospravedlnenie nebolo, tak by si si asi mala taketo prejavy viac vsimat.

drdulka

ale v pohode, mozno ze zbytocne zvelicujem tento problem.. lebo za normalnych okolnosti mi to nikdy nepovedal a chaoem teda ze to bolo impluzivne.

drdulka

malichernost? nepaci sa mi takyto styl komunikacie, suhlasim s tym co povedal maria o tom ovladani sa, take nieco som mu aj vysvetlovala. ja sa dokazem ovladat aj ked sa hadame a som nahnevana, nepoviem mu hocico, co by som potom lutovala. ale zas on to asi celkom nedokaze. a nehovorim ze to ja sommmu skakala do reci, len ja, ale to bola prosta hadka kde aj on mne skakal, a ja sommmu to nepovedala.

fraisee

no tak a co mal robit ked si mu skakala do reci? nasilnicke sklony nie su to, ked ti niekto povie drz hubu. mohol to povedat inac, ale zrejme bol nastvany. tusim aj mne to raz priatel povedal, lebo som ho vytocila. ledva si na to pamatam, nie este zeby som z toho robila tragediu. nevyrabaj si problemy z malichernosti.

[zruseny12]

drdulka...vies UCTA dnesnej dobe je velmi vzacne slovo...mozno mu to fakt len uslo...ja som mala manzela/teraz je uz ex/a ten ku mne bol taky gentlmen-ci ako sa to pise atd.a nakoniec ma podvadzal a potom aj ponizoval,ked si nasiel inu, ako keby to nebol ani on...takze neber to az tak vazne,ze ti toto povedal-mozno bol nastavny atd.lepsie ked ti to povie na rovinu a prejavi pred tebou emocie, ako keby sa okolo tabe liskal a odrazu by si od neho dostala taku facku,ze by si sa tak skoro nespamatala/ale jasne tiez sa ma chovat vramci normi.../nejaka ucta medzi dvoma ludmi by mala byt...sak nie len medzi partnermi,ale aj tak v zivote medzi ludmi pri spolunazivani v praci,v susedstve,v rodine,medzi kmaratmi atd.