Uštipnutie hmyzom

xxxx

Tu www.narod-sobe.cz
A inde pisu ze je menej nebezpecny ako vcela. Tak neviem. Mna ked ustipne vcela tak za chvilu o tom neviem. Zalezi ci na tvar alebo ruky. Netreba ju trhat a pucit lebo vstrekne este viac jedu. Najlepsie pinzetou. Osa odleti. Nema protihrot. Alergici si mozu dat na to miesto cibulu. A su aj asi nejake tabletky. Netreba sa ohanat. Akurat aby sa nezaplietla do vlasov. Tu niesu africke vcely.

PharmRamon

Samozrejme je že je nebezpečné, pred rokmy uštipol sršeň môjho známeho... Je to futbalista a to štipnutie neijako nerešiel a trénoval ďalej, čím si to ešte zhoršil urýchlením krvného obehu. Po chvíľke behania mu ale prišlo zle a doslova odpadol do bezvedomia rovno na trávniku pred všetkými. Keď prišla sanitka a odviezla ho tak sa zistilo že dostal oedem (opuch) priamo v mozgu, jeho stav bol vážny, no nakoniec ho zachránili.

RNG

V USA sa traduje ludova medicina, ktora je prekvapivo ucinna, hlavne ked aplikovana okamzite po ustipnuti. Dat si na miesto ustipnutia medennu mincu(penny).

PharmRamon

Sršeň nie je včela a uštipnutie sršňom je veľmi nebezpečné...Môže byť dokonca smrťeľné.
Opuch a začervenanie je bežným prejavom, alergia sa väčšinou prejavuje oveľa drastickejšie.
Zatiaľ to skús zmierniť vrecúškom ľadu-to väčšinou pomôže.

xxxx

Aj mna raz ustipol srsen a na dalsi den mi to opuchlo poriadne a mal som to tyzden. A to mi ustipnutia vcely nic nerobia. Ak to neprejde, lekar.