FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Uštipnutie hmyzom

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Uštipnutie hmyzom" v článkoch
  • meri.m30.08.13 06:49??.??.119.170

Ahojte, včera ma uštipol sršeň - narazil mi do hlavy a zamotal sa do vlasov, tak asi preto. :( Namazala som sa Fenistilom, bez úspechu, a dala si vitamín C (1g) so zinkom. Neviem, či pomohol, alebo by to rovnako odznelo aj samo. Intenzívne to bolelo pár hodín, ale nič iné mi nebolo, večer už ani nebolo vidieť, kde ma pichol.

Ak človek nie je alergický, uštipnutie sršňom len bolí, jed má slabší ako včela.

• Tamuska29.08.13 19:14??.??.100.195

Ahoj boli sme z rodinou na vylete v horach tam sme ntrafili na horske vcelie hniezdo mna ustipla do noh a dva razi do hlavy maminu do ruky a chodidla strašne nás to boli a svri čo mame robiť?

Ďakujem

• DROBCEK 123402.07.12 10:18??.??.10.78

AHOJTE MNA VCERA POSTIPALA OSA MALA SOM ZIHADLO STRASNU BOLEST SOM MALA USTIPLA MA ZA MALICEK A NOHA MI SCERVENALA UPLNE NA INOM MIESTE MAM TO DOST OPUCHNUTE PRIKLADALA SOM SI OCTOVE OBKLADY AJ CIBULU NIC NEPOMAHA A NEBERIEM ZIADNE LIEKY NAKOLKO SOM V 3 MESIACI PORADTE CI MOZE TO BIT ALERGIA ALE MAM IJST K LEKAROVI

• Nikushqq1229.08.11 11:12??.??.40.71

Ahojte mam dvojročne dievčatko a dnes rano mi ju postipala osa. Rucka jej velmi napuchla a ocervenela. Neviete mi poradit čo by som jej na to mohla dat? Ďakujem

• megi198926.08.11 16:38??.??.199.170

Ahojte, včera ráno ma voľačo poštípalo na nohu. Strašne ma to bolelo - al len nejakú tú chvíľku, potom ma to prešlo. Vnoci som sa však zobudila na to, že ma to strašne bolelo s vrbelo, a teraz to mam od rána strašne opuchnuté a robia sa mi tam pľuzgiere. Neviete mi niekto poradiť čo to može byť ? Alergiu na uštipnutie osou - včelou som nikdy nemala . . .

• anna r 19.08.11 13:48??.??.108.71

neviem ci ma nieco postipalo nepametam si vzdy len v noci sa cela vyhadzem az take akozepluzgliere cez den mi to zmizne a noci zasa chodim po lekaroch a nic skusila som liecitela aten povedal ze je to pecen muselo ma nieco postipat poradte prosim

• lajoš05.08.11 12:06??.??.106.183

ahojte..dneska ma niečo uštiplo do ruky...mam to kusok červene a trochu to štipe..čo s tym ?

• lulu2211.07.11 07:09??.??.211.182

mňa v stredu poštípala včela na chodidlo a žihadlo mi bolo vybraté..ešte v ten večer som normálne korčulovala, nič ma nebolelo, až v piatok doobeda mi to začalo napúchať a červenať, tak som šla do lekárne a tam mi dali mastičku a tablety-že na alergiu..v sobotu už som to mala odpuchnuté a mám tam "len" veľký červený flak. Ale zase moju mamu niečo poštípalo na horné viečko a chudera vyzerá ako zbitá :/ dala si tie tablety, čo ja, aj si to potiera, lenže výsledok žiadny-stále to má také isté. že mala včealu vo vlasoch, lenže žihadlo nenašla..

• talentmania10.07.11 16:08??.??.56.232

Ovad?

• janca0510.07.11 15:57??.??.85.240

AHOJTE V PIATOK MA NIECO STIPLO DO NOHY A UZ DRUHY DEN MAM NA TOM MIESTE PLUZGIER,NEVIETE MI POVEDAT Z COHO BY TO MOHLO BYT,A CO MA TO MOHLO STIPNUT.DAKUJEM

• Ivka 105.07.11 20:16??.??.142.9

V kazdom pripade zajtra chod k lekarovi, mozu to byt borelie.Je potrebne vybrat ATB a po dvoch - troch tyzdnoch dat urobit testy na pritomnost borelii. V dnesnej dobe je toho akosi moc, ked nie klieste tak iny hmyz.

• :)05.07.11 19:40??.??.192.164

ahoj, chcela som sa opýtať pred týždňom sme boli v Maďarsku a tam som stúpila asi na včelu mala som to trochu opuchnuté ale prešlo to, ale teraz po týždni ma to veľmi svrbí a štípe a je to napuchnuté. Prikladám si na to studený obklad a mastičku po štipnutí hmyzom už je to 3 deň ale ešte sa tieto príznaky opakujú.čo mám robiť?

• josefin20.03.11 21:54??.??.164.140

prikladaj si na to cibulu, malo by to pomoct.

• majercak20.03.11 20:32??.??.11.28

chcem sa spitat ak ma ustipne hmyz na ruke a neviem co ma ustiplo a mam to zapalene

• RNG04.11.10 19:04??.??.51.160

Nielen klieste, ale aj iny bodavy hmyz prenasa boreliozu a rozne virusy a dokonca parazity.

Na druhej strane rozne organicke rozpustidla su tiez jedovate a mozu sposobit podobne priznaky.

• RLVO04.11.10 18:01??.??.114.38

Chcela by som sa poradiť ohľadom uštipnutia komára,stalo sa to v lete asi jún,júl uštipol ma komár a opuchla mi noha,postupovala som tak,že som najprv navštívila pohotovosť,kde mi pichli zodak,normálne som šla domov ale opuch a zčervenanie mi neustupovalo,tak som navštívila obvodnú lekárku,ktorá mi predpísala nejaké antibiotika na dva dni a mastičku.Celkom to pomohlo,ale raz do mesiaca ma svrbí miesto poštípania,ale keby to bolo len to,som malátna bolí ma často hlava akosi strácam zrak,stále unavená a ospalá,bolesti klbov.Pripisujem to poštípaniu ale sú tam aj iné faktory napr.moja práca pracujem vo výparoch z terpentínu a farieb.Neviem či mám navštíviť odborníka tak by som chcela nejakú radu podomácky.Dakujem

• cmuk cmuk23.08.10 15:05??.??.209.18

Mňa predvčerom poštípal sršeň na chate.Celá rana bola krvavá hned mi opuchla celá noha a mám ju červenú.Mala som na tom rôzne zábaly tabletky od alergie,nič nepomáhalo.Dnes som teda s tým šla ku doktorke,povedala mi,že mi zasiahol žilu a že sa mi to zapálilo strašne to svrbí a bolí.žiadne octanová masť nepomáha,ani láliove listy ani fenistil.Dala mi antibiotika a rôzne alkoholové zábaly.môžem byť len rada,že na uštipnutie nemám alergiu,už by som tu asi nebola..

• Slobodna23.08.10 14:01??.??.251.121

Dithiaden obvykle stačí užiť iba 1 tabletu. Alergická reakcia na poštípanie hmyzom (komáre, osy atď.)

• heno23.08.10 13:36??.??.128.141

vcera ma co si ustiplo ale enwem co je to mam to opuchnute a cervene a co mam stym ?Dakujem

• jajka001_18.08.10 20:12??.??.83.41

hnusnyhmyz - pravdepodobne plostica postelna

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

^ Späť na vrch