Uštipnutie hmyzom

domcana

Dobrý večer asi pred týždnom ocina uštipla osa /včela( neviem presne lebo zihadlo sme mu nevideli) do oka mal to opuchnuté.aj viecko ale hlavne pod okom -vravel,ze ho to ustiplo do viecka a viac mu opuchalo pod okom .dali sme mu liek pre istotu proti alergii tusim nejaky zodac no na druhy den to bolo o dost lepsie a na treti den uz nic nebolo vidiet ....lenže dnes prišiel domov z prace a presne na tom istom mieste ma o dost vacsi opuch a sam netusi ze preco ,necitil ziadne ustipnutie ,ani mu nic nevadilo v oku ani ho to neboli ...jedine to musi byt este z toho ustipnutia z minuleho tyzdna ...chcela som snim ist aj na pohotovost ale v Leviciach by ma hned od dveri poslali prec ze nemame ocnu pohotovost a do Nitry ocina asi nedostanem no ak mu to neprejde nic ine asi neostava lebo uz ma riadne opucnutu polku tvare a zda sa nam ze sa mu to zvacsuje a zasahuje uz aj nos ...prosim vas viete mi niekto poradit ci to moze byt este za to stipnutie alebo co mam robit

laria12

Objavila som novinku Novosil gél! Je na bodance na opuchy po uštipnutí a je skvelý!Chladí a upokojuje určite odporúčam.

even201

alergia sa môže prejaviť aj oneskorene. ale pokiaľ sa opuch už nestupňuje, tak mne pomáha fenistil gél, alebo ten vietnamský chladivý balzam to krásne upokojí a stiahne :)

meri.m

Ahojte, včera ma uštipol sršeň - narazil mi do hlavy a zamotal sa do vlasov, tak asi preto. :( Namazala som sa Fenistilom, bez úspechu, a dala si vitamín C (1g) so zinkom. Neviem, či pomohol, alebo by to rovnako odznelo aj samo. Intenzívne to bolelo pár hodín, ale nič iné mi nebolo, večer už ani nebolo vidieť, kde ma pichol.
Ak človek nie je alergický, uštipnutie sršňom len bolí, jed má slabší ako včela.

Tamuska

Ahoj boli sme z rodinou na vylete v horach tam sme ntrafili na horske vcelie hniezdo mna ustipla do noh a dva razi do hlavy maminu do ruky a chodidla strašne nás to boli a svri čo mame robiť?
Ďakujem

DROBCEK 1234

AHOJTE MNA VCERA POSTIPALA OSA MALA SOM ZIHADLO STRASNU BOLEST SOM MALA USTIPLA MA ZA MALICEK A NOHA MI SCERVENALA UPLNE NA INOM MIESTE MAM TO DOST OPUCHNUTE PRIKLADALA SOM SI OCTOVE OBKLADY AJ CIBULU NIC NEPOMAHA A NEBERIEM ZIADNE LIEKY NAKOLKO SOM V 3 MESIACI PORADTE CI MOZE TO BIT ALERGIA ALE MAM IJST K LEKAROVI

Nikushqq12

Ahojte mam dvojročne dievčatko a dnes rano mi ju postipala osa. Rucka jej velmi napuchla a ocervenela. Neviete mi poradit čo by som jej na to mohla dat? Ďakujem

megi1989

Ahojte, včera ráno ma voľačo poštípalo na nohu. Strašne ma to bolelo - al len nejakú tú chvíľku, potom ma to prešlo. Vnoci som sa však zobudila na to, že ma to strašne bolelo s vrbelo, a teraz to mam od rána strašne opuchnuté a robia sa mi tam pľuzgiere. Neviete mi niekto poradiť čo to može byť ? Alergiu na uštipnutie osou - včelou som nikdy nemala . . .