Keloidne jazvy

Príspevok v téme: Keloidne jazvy
nikol222

Mam taky esteticky problem v marci mi vybrali niekolko znamienok a stale sa mi nechcu zahojit, vznikaju mi z toho keloidne jazvy. Uz som investovala aj do dermatix gelu, lebo contractubex mi vobec nezabral, ale vysledok skoro ziadny. Tie jazvy su stale velmi cervene a vypukle. Poradte mi prosim, ak mate s takymto niecim skusenosti.

peta111

viky, aj ja mam na dekolte, uz 2 roky, ani mne silikove gely nepomohli, ani ten contratubex..jazva ovela vacsia ako znamienko predtym, cervena, navreta ako cerstva a svrbi.. mam dokopy 4 hnusne jazvy a je to nepekny pohlad do zrkadla... tak dakujem za radu a povzbudenie :)

viky

Peta,viem iba,ze sa to picha napriklad aj do sliach(na ruke)ked sa stahuju.Ja som mala jazvu v dekolte po vybrati znamienka a tiez mi nepomohli silikonove naplasti ani contractubex a mam 8 cm jazvu na ruke a tiez som si tam dala pichnut pretoze bola velmi skareda,teraz to vyzera ovela,ovela lepsie,urcite ti to aj splasne,aj vybledne.A ci to boli-ako kazda injekcia,povedala by som ze aj menej,pretoze do tej hrubej koze to tak nestipe.

peta111

viky, neboli to kortikoidy? bolelo to? ja mam velke hypertroficke, snad by z toho aj trochu splasli...chodim s tym na laser a zatial ziadna zmena...

viky

Ja som si dala do koloidnych jaziev napichat injekcie u koznej,neviem uz nazov,ale kozna by vam urcite vedela povedat...jazvy samozrejme nezmyznu,ale vyblednu a tkanivo zmekne

liecba

Jedina efektivna liecba keloidnych jaziev je kryoterapia(zmrazovanie)... chirugicky vyberatjazvu je hlupost a rozne masticky este vacsia
bohuzial na slovensku tato liecba nie je dostupna najblizsie v CR

lalalalka

Princeznička, nechcem byť zlá, ale to čo píšeš sú blbosti. Ja som odmalička zdravé dieťa a s keloidnými jazvami mám problém odjakživa. Bola som s tým u lekárov a povedali mi, že jediná možnosť je laserová operácia, ale to by mohlo jazvy ešte zhoršiť. Keď som sa pýtala, prečo ich mám povedali mi, že to je dedičné. A je fakt, že toto isté mal aj môj otec, babka a dokonca aj teta. Jazvy sa nemôžu hojiť normálne alebo výpuklo na základe zlej imunity.

blajabla

mam ten isty problem, vyberali mi znamienka na krku a mam tam 6 uzasnych jaziev vacsich a vypuklejsich ako znamienka. Vyzera to "neuveritelne pritazlivo" najma na dievcenskom krku .Skusala som uz asi vsetko .Hoji sa mi to dva roky a stale je to o tom istom, pozivala som contraxtubex, silikonovy gel, gel so striebrom, naplaste, dokonca nechtikove maste a niekolko inych produktov...pichali mi do jaziev kortikoidy niekolkokrat a stale nic. Doktorka vravela ze mozno este raz vybrat jazvy by pomohlo ale tomu neverim a myslim si ze by sa mi jazvy este zvacsili. Takze bohuzial mam zlu spravu ale keloidnych jaziev sa nezbavite . :(

josh1

aj mne vyberali minuleho roku dve znamienka a ostali mi jazvy ovela vacsie a skaredsie ako znamienko samo...contraktubex som bral pravidelne pol roka 3 krat denne a nic nepomohlo...jedno znamienko dokonca ani nebolo skorovidiet a teraz tam mam brutalny keloid...zbamienka uz vyberat nepojdem

olala

cafko!dosli ste k nejakemu rieseniu?bo mam rovnaky problem...ale neviem ci je to geneticke.mne minulu jesen vyberali dve znamienka.na bruchu a na ksichte.na tvari nemam ani skrabanec a na bruchu mam taku jazvu ze znamienko by tam vyzeralo lepsie.inak ze vraj pomaha contratubex.mojej mame to pomohlo,ale mne nie...ale to by som si to musela pravidelne aj natierat co?:D

nikol222

princeznička dakujem za rady, ak budem niekedy podstupovat takyto zakrok znova vyskusam to, ale asi ma to neminiepretoze mam strasne vela znamienok po celom tele...
ale nikdy som s imunitou nemala problemy a chora som uz nebola tiez strasne dlho...aj ked som bola mala tak som vela ku lekarom nechodila...preto si myslim, ze je mozne ako tu uz bolo povedane ze somt o zdedila po niekom....