Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nezasluzim si zit

Príspevok v téme: Nezasluzim si zit
majussska

naco? kazdemu robim len zle, mne sa stalo zle, tak som to zacala prenasat na inych, lebo tento skur...svet je nespravodlivy. Som velmi nestastna a uz to trva prilis dlho, nicim tich ktorich najviac milujem a doslovne som stratila samu seba:(...bez duse, len telo mam, ktore aj tak neznasam...bozuzial moje myslienky na smrt na stale stupnuju, mavam hrozne sny, v noci ma trha...neviem uz z toho vykluckovat, neviem zit spocitom ze som ublizila svojim najmilovanejsim, aj ked iba slovne, ale to je niekedy omnoho horsie, chovam sa hrozne, zato ze som nestastna a vsetko co sa mi stalo sa mi zda byt niekedy nefer:(...som zla

majussska

moj zivot uz nema zmysel, ublizujem najblizsim, a ked sa im raz nieco stane, budem si to vycitat, tak ze si nieco urobim, takze je jedno ci to bude neskor alebo teraz, uz nevladzem trpiet...
uzite si tento zivot aj za mna, ja uz neviem zvratit svoje spravanie a aj keby dozivotne budem trpiet ako som sa chovala

majussska

chcem sa vas opytat na jednu vec, ako by ste sa citili s jazvami na tvari, co by ste urobili aby ste sa citili lespie a verili si?aby ste vysli medzi ludi v pohode a nemali z toho uzkost, aby ste sa mali radi ked sa na seba pozriete, a necitili odpor...aby ste boli vysmiaty ako kedysi, rozdavali lasku a pozitivnu energiu, ja som teraz stale z toho v napati...nemam istotu v sebe

ahojka

Ahoj Majusska, čítala som tvoj príbeh, a presne som v nom videla seba pred dvoma rokmi. Presne to iste som prezivala. Teraz sa liecim, beriem lieky a som v pohode. Všetko sa zmenilo...

majussska

hlasim sa po dlhsej dobe, bola som na chalupe, nacerpat nove sily...precitala som si vsetky vase prispevky a velmi si ich cenim, dakujem za kazdu jednu radu...
mila tulinka klobuk dole, tvoj pribeh ma rozplakal, vsetkym bojovnickam taktiez drzim palceky a budem rada ak sa tu este ozvete

ElenaLV

Tonulka, krásny no veľmi ťažký príbeh. Držím Ti palce, nevzdávaj to! Ber to tak, že sú to obrovské životné skúsenosti, ktoré čakajú každého z nás, ich prekonanie nás posunie o level vyššie. Manžel zostal v 17 rokoch sirota (obaja rodičia zomreli na rakovinu), po našej svadbe sme 7 rokov nemohli mať deti. Skôr ako sa nám narodil syn mi behom pár minút zomrel otec na svoj 1. a posledný infarkt a dcérka mala len pár mesiacov, keď moja matka dostala rakovinu. Po 3 mesiacoch odišla za ocinom. Keďže opatrovala svoju 85 ročnú nevládnu tetu, ktorá ju vychovala, musela som sa s deťmi (1 a 4 roky) presťahovať z BA na dedinu (hydina, záhrada,.. - postupne som to zlikvidovala). Mali sme firmu so 7 ľudmi, takže manžel mohol prísť za nami až o rok, vídali sme sa len cez víkendy. Vďaka všetkému čo prežil sa mu rapídne zhoršil zdravotný stav (zápal hrubého čreva a i.) a začala ísť z neho krv. Viete si predstaviť môj psychický stav? Obviňovala som v duchu dokonca aj mamu za to, že zomrela! Depka a veľmi ťažká bola so mnou každý deň, každú minutu v noci, keď som plakala, aby ma nevideli deti.
Prečo to píšem? Aby ste vedeli, cez čo som prešla a nad mojimi radami sa aspoň trochu zamysleli.
V prvom rade nie je hanba navštíviť psychiatra - nie sú to klasickí "cvokári" ako ich volajú, sú medzi nimi aj takí fantastickí ľudia, s ktorými sa dá otvorene porozprávať. Ani ja som nenašla môjho Dr. na prvý krát, no našla som ho. Pokiaľ sa depresia či ťažký potlačený smútok nelieči, skôr či neskôr sa to prejaví aj na fyzickom zdraví tak, ako môjmu manželovi. Som rada, že aj keď neskôr, ale chodíme k dr. spolu. Dokonca mu odporučil vyšetrenia, ktoré mu pomohli začať liečiť dlhodobé zdravotné problémy, ktoré normálni dr. neodhalili! (o.i. mal 6 rokov otvorenú ranu na nohe - pred mesiacom sa konečne uzavrela).
Druhou vecou čo mi pomohlo bolo všímať si ľudí okolo a pomáhať. Áno, aj keď som nevedela čo skôr a ako, práve pomoc druhým mi pomohla najviac. Už som poznala tie skryté neúspešné "volania" o pomoc a mnohým pomohlo už len to, že som sa s nimi začala o tom rozprávať, či na chvílu postrážiť susedove dieťa... Mala som pocit, že nie som iba hračkou "zlého" osudu, ale že mám vďaka tomu silu niekomu pomôcť, niekomu kto to súrne potrebuje.
Všetkým Vám držím palce! Aj nám!

sonulka

Majuska, skutocne krajne riesenie by velmi ublizilo tvojmu okoliu. Je pre mna velmi bolestne, ze som si skor nevsimla podobne stavy, ake opisujes teraz ty, u mojho milovaneho syna. Studoval na VS, mal kopu priatelov a navonok to vyzeralo, ze ho nic netrapi. Kedze mam zdravotne problemy, asi ma nechcel zatazovat tymi svojimi. Nezvladol svoje tazive pocity a dusevne bolesti a pred 3-mi tyzdnami sa s nami navzdy dobrovolne rozlucil. Nevies si predstavit, ako strasme trpi cela rodima ako strasne chyba svojej mladsej sestricke. Viem, ze Ti je tazko, ale prosim Ta, vyhladaj lekara, urcite Ti pomoze.

kysučanka

Choď medzi ľudí do mesta a tvár sa ako keď si bola stredoškoláčka,kúp si zmrzku,daj si kávu a vychutnávaj si slniečko,potom zájdi do pekného butiku a keď aj vo výpredaji si niečo kúp na seba,objednaj sa ku kaderníčke daj so sebou urobiť radikálnu premenu.A hlavne maj sa rada aká si! Si tu pre niečo, na svete nie si len tak. Aj Tvoj partner Ťa kedysi miloval a zbožňoval,tak mysliu na to a len a len kvôli tomu sa maj rada. Nepraj mu zle,pros za neho nech sa má dobre.Potom to príde a bude Ti dobre,zaplaví ťa dobrý pocit. Nie si sama takáto bezradná ale prejde to a keď najmenej budeš na to myslieť,príde niekto,kto si ťa všimne a povie Ti,že práve o Tebe sníva a chce byť s Tebou a už dávno sa Ti neodvažuje povedať že Ťa miluje ale si netrúfa. Uvidíš!!! Len nezúfaj,pomáhaj kde len môžeš a potom mi dáš za pravdu. Myslím na Teba,vzchop sa aži...Aja

nádej123

Na Neho brat môj, či sestra, pamätaj,
On navždy raz v bolestiach umieral,
aby ty's nemusel vo svojom živote
prežívať celé dni v biede a žobrote.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nezasluzim si zit - Fórum - ZDRAVIE.sk