krem proti akne-bioderma,vichy...

Príspevok v téme: krem proti akne-bioderma,vichy...
alyssa2

poradte mi ktory krem na akne je dobry BIODERMA sebium AKN, VICHY normaderm soin hydratant, EUCERIN lahky hydratacny krem.... nechcem vyhodit zbytocne peniaze za tie kremy (pretoze nie su najlacnejsie) tak mi prosim napiste ake mate s nimi skusenosti vy....skusala som uz rozne tie garnier,clean and clear,nivea ale to mi nepomohlo...tak chcem skusit tie drahsie(dufam ze ked nejaky kupim tak uvidim aj vysledok) ... a poradte mi nejake vitaminy ktore zlepsuju stav pleti velmi pekne dakujem.

kikejka8

podla mna to nie ste len vy ktore mate "stastie" na nie velmi dobre ucinky biodermy a vichy. citala som tu aj na inych diskusiach dost vela negativnych reakcii a to som si tiez chcela nieco z Biodermy kupit. Mozno po dlhom case sposobuje nejake reakcie. Niekedy mi kozmetika nahle pomohla a po case velmi zhorsila a zapalila plet .
katyperry - ten tvoj prispevok je dost zaujimavy. poziadala som uz o nejake vzorky z kozmetiky Logona, Weleda a Annemarie Borlind, tie som nasla na Slovensku ze maju tie certifikaty o ktorych pises. Poznas tie znacky? Nevies ci maju aj nejaku dekorativnu kozmetiku? Som sa zabudla opytat.

marcelinka27

Mimochodom ak by mal niekto záujem o pleťovú vodu bioderma sebium H2O ( 500ml ) a Bioderma Sebium AKN krém, oboje minimálne používané za výhodnú cenu môže sa mi ozvať na mail:)

marcelinka27

Michaella tak vidím že sme mali uplne rovnaký dôvod na nákup Biodermy:) Ja som sa tiež nechala zlákať tým ako je tu vychválená. Ale celkovo viem že je to super značka len máme asismolu že zrovna nám nepomáha:( Práve veľmi silno premýšlam nad La Roche Posay - Effaclar. Ale musím si naň najskôr "našetriť", teda lepšie povedané nechať to manžela predýchať:-)

KatyPerry ďakujem za rozsiahle info mám nad čím premýšľať:)

katyPerry

marcelka, sestrin syncek je tiez velmi citlivy, vyhodia sa mu sem tam vyrazky alebo take pupienky na tvaricke. zmenila mydlo, samponik a uz sa mu to polepsilo. co sa tyka niektorych znaciek, ktore sa oznacuju ako kozmetiky s obsahom prírodných látok, tak výrobcovia prípravkov tejto skupiny používajú prírodné látky len ako doplnok (nezriedka minimálny, rádovo jednotky alebo desatiny percenta hmotnosti obsahu). Základ prípravkov tvoria väčšinou minerálne oleje a tuky získavané z ropy (vazelína, parafín). Tieto sú síce stabilné a lacné, ale pokožka ich neprijíma. Vhodné sú najmä na ochranné pracovné krémy, ktoré majú zabrániť dlhodobejšiemu styku pokožky napríklad s agresívnymi látkami. Bežné je používanie syntetických farbív a konzervantov umožňujúcich predĺžiť dobu životnosti prípravkov na 3 i viac rokov. Niektorí výrobcovia oslovujú spotrebiteľov pridaním pôvodných prírodných éterických silíc, prípadne výťažkov exotických rastlín. Hoci takto zostavené prípravky môžu pomôcť uspokojovať potreby ľudí, je zavádzajúce označovať ich ako prírodné, pretože obsahujú prevažne syntetické zložky. V rámci skupiny s týmto označením sa tolerujú niektoré diskutabilné zložky potrebné k vytvoreniu konečného prípravku. Prípravky sú obrazom zodpovednosti výrobcu voči spotrebiteľovi, mnohí výrobcovia majú vytvorené vlastné kódexy často etických či filozofických pravidiel, ktorých sa pri výrobe držia (veľká časť z nich sa napríklad vyhýba používaniu živočíšnych látok). Vo všeobecnosti však majú všetky prípravky spoločné črty – ich základ tvoria prírodné oleje, tuky, vosky a rastlinné výťažky dopĺňané podľa určenia alebo druhu o mlieko, med, morskú soľ či niektoré iné prírodné minerálne soli. Minerálne oleje, tuky a vosky nebiotického pôvodu sa používajú iba v nevyhnutných prípadoch a v malých koncentráciách. Tolerujú sa tiež látky získavané cestou biotechnológií a niektorých jednoduchých chemických postupov. Na dosiahnutie predĺženia životnosti sa používajú konzervačné látky spravidla prírodného pôvodu (napr. rastlinné silice, citrónová šťava, prírodný vitamín E a pod.). Životnosť tejto skupiny prípravkov je 12 – 24 mesiacov. Niektorí výrobcovia v súčasnosti dosahujú vďaka dlhoročným skúsenostiam životnosť až 36 mesiacov, pri prípravkoch bez olejov i viac. Používané emulgátory, farbivá a parfumy by mali byť tiež prírodného pôvodu.

Výrobcovia prírodnej kozmetiky tejto skupiny v rámci niektorých štátov vytvorili spoločne kritériá označovania prípravkov prírodnej kozmetiky a tak máme v Európe viaceré národné označenia, v strednej Európe sú najznámejšie nemecké prípravky s nemeckou ochrannou známkou „Kontrollierte Natur-Kosmetik“. Do tejto skupiny prípravkov patria kozmetické prípravky nesúce napr. spomínané označenie nemeckého Budesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen (BDIH) – Certified Natural Cosmetic, v nemčine Kontrollierte Natur-Kosmetik, ale tiež ekologické značky u nás menej známej britskej a škótskej Spoločnosti pre pôdu - Soil Association, medzinárodnej kontrolnej a certifikačnej spoločnosti EcoCert, francúzskeho združenia pre etickú kozmetiku Cosmebio, prípadne tiež talianskej spoločnosti pre biologické poľnohospodárstvo Associazione Italiana per l’Agricoltura Biologica (AIAB) alebo nemeckej spoločnosti EcoControl.
Takze poznam aj ine lepsie kozmetiky ktore su kontrolovane a vystavili im certifikat, ktory vystavuju len maloktorej znacke pod prisnymi kriteriami a mozno v porovnatelnej cene ako Bioderma alebo Vichy. Tak isto iba certifikovane prirodne kozmetiky maju podla europskej legislativy povinnost na svojich vyrobkoch vypisat cele zlozenie produktu, kdezto pri prirodnych kozmetikach to nie je povinnost. Tak hlavne sa upriamte na tieto kriteria pri hladani vhodnej znacky a dermakozmetiky, ktora by vam pomohla na akne pretoze tam alergicka reakcia nemoze nastat.

michaella

Veď práve... ja som sa zo začiatku strašne tešila, že to pomáha, fakt som už dlho nemala takú normálnu pleť. Ale potom sa to začalo zhoršovať, ale kúpila som si znova krém, či to len nie je nejaké chvíľkové zhoršenie, ale neprešlo to vôbec. Takže už Biodermu viac nechcem. Niektorým to pomohlo, lebo ja som si to kúpila kvôli tomu, že to tu na fóre strašne chválili. Niektorým možno pomáha, kto má také akné, že iba občas alebo iba z puberty. Ja ho mám dedičné a už asi 8 rokov a nikdy nič nezabralo. Zrejme aj to robí dosť veľa, čo je príčinou vzniku akné.

marcelinka27

Michaella tak to si ma veľmi nepotešila:) Vieš ja som si naivne myslela že za takú cenu to snáď bude robiť aj zázraky. Nie je to teda až taká pálka ale dať takmer 40€ z materskej je docela dosť:( Môj problém je možno aj v tom že ešte kojím, všimla som si že aj malýn má na líčkach pár vyrážok, tak som asi hormonálne zhybridovaná:) Som rozhodnutá dať si neskôr dať predpísať antikoncepciu na zlepšenie pleti pretože akné je najmä o hormónoch tak uvidíme či to pomôže. Ak nie tak už sa z toho asi zbláznim:(

michaella

No ja som používala presne túto kombináciu a od začiatku sa mi pleť iba zlepšovala... Používala som to tak dva mesiace a z toho sa mi pleť zlepšila iba ten prvý mesiac a už mesiac mám pleť dosť zlú. Hlavne na brade a sánke sa mi porobili také nepríjemné boľavé vyrážky a nechcú preč. Tak som začala používa koloidné striebro a sírové mydlo a zatiaľ stále nič moc.

marcelinka27

Tak ja som začala pred 2 týždňami používať Biodermu H2O a krém Sébium a zatiaľ teda pozorujem len zhoršenie:( Ten krém Sébium AKN mi hrozne vysušuje pleť až som bola donútená prestať ho používať. Máte niekto podobnú skúsenosť, stalo sa Vám napr. že sa Vám po používaní týchto prípravkov pleť prechodne ešte zhoršila a potom výrazne zlepšila??? Stálo ma to nemalé peniaze a veľmi som dúfala že mi to konečne pomôže, tak som z toho dosť nešťastná. O pohlade do zrkadla ani nehovorím:(

michaella

Mne asi mesiac pomáhala Bioderma sébium AI a potom sa mi pleť začala opäť zhoršovať. Teraz sa rozhodujem, aký ďalší krém si vybrať. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem :)

lillus

Ak by chcela niektorá skúsiť prírodný krém so zeleným čajom, nech sa ozve. Mám ešte 1 nový kus na predaj. Je to krém pre mastnejšiu problematickú pokožku a je jemne tónovaný. Viac sa o nom dočítate na stránke greenteaskin.com.