Pískanie / šumenie v ušiach (Tinnitus?)

Príspevok v téme: Pískanie / šumenie v ušiach (Tinnitus?)
jozolozo

Už mi dosť dlho píska v ušiach, lieky nepomohli. Len sa chcem spýtať či je tu niekto kto stým má skúsenosti, je možné že to jedného dna len tak prejde ? Alebo môže to časom dôjsť až do trvalého poškodenia sluchu ? Prv mi to moc nevadilo ale s času načas mávam v ušiach riadne "prepisknutia" ktoré sú aj 10x silnejšie ako to neustále pískanie

Tutanchamon_xD

ja tymto ochorenim trpim uz asi 4-5 rokov ale niekedy mi to ozaj lezie na nervy. Bol som pri usnej, kde ma prezerala a usi som mal v poriadku. Taktiez mi nasadili sluchadla a vysetrovali sluch. Pocujem dobre a nemam pocit, ze by som pocul horsie od doby co mi piska v usiach. Niekedy to je lepsie a niekedy horsie. Zbavit sa toho ale uz asi nezbavim :////

vitavi

Znížiť tvorbu ušného mazu môžeš len vylúčením hustých a tuhých tukov zo stravy.
Keďže husté tuky sú uložené v tele na mnohých miestach, trvá to dosť dlho, kým sa vyčistíš, ale sviežosť pocítiš už po pár týždňoch. Hlavne ak zaradíš svieže i varené zeleniny a dostatok vlákniny a minerálov v potrave.

Husté tuky sú i tam, kde ich nevidíš - v mliečnych výrobkoch a mlieku, sušienkach , čokoláde, zákuskoch a i.
Zaraď v malom množstve nenasýtené tuky, ktoré sa v tele neukladajú.

Kingbonusov

Mne sa to objavilo pocas chripky. Odstranenie bolo tym, ze mi doktorka vyplachla usi a odstranila maz...hned to pomohlo z apar minut....asi zalezi od toho z coho to vznika

MatyTN

Mne na Tinitus ktorí sa zjavil len tak, a trval asi pol roka. potom som začal piť ginko čaj 1-2 niekedy aj 3 krat denne cca mesiac, a pijem ho preventívne doteraz. spočiatku som nepociťoval žiaden rozdiel ale tinitu som sa po tom mesiaci "zbavil", nie úplne, ale do tej formy v akej som bol naň zvyknutý predtým, každému trocha píska v ušiach, Na ORL mi povedali že nemajú riešenie, bol som na masáži, tá trocha pomohla na asi 2-5 hodín, skuste ;)

Andi

Ahojte.aj mna zacalo trapit hucanie a šumenie v usiach.z nicoho nic to prislo.a nevedela som co stym.lekari povedali ze vysledky su v poriadku ale hucanie v usiach neprestavalo.zasla som do herbarie.kde mi pani dala kvapky do ucha audiron.ktora obsahuje asi 8 byliniek.po dni mi hucanie preslo.stoji to okolo 16eur ale som velmi rada ze ma to preslo....

Milan7288

Dobrý deň,

skúste sa skontaktovať s pani doktorkou na www.tinnitus.fs.sk a prečítať si texty na www.hucanievusiach.sk ...sú to 2 najobšírnejšie stránky o liečbe tinnitu na slovensku.

Turbo7

Dobry den,vyskušajte koenzým Q10 spolu s vitamínom C a lecitín na prečistenie ciev,vela ludom po celom svete to pomohlo nielen na tinnitus.

liuska521

RNG, je rozdiel v účinnosti podľa teba medzi pentoxyfilinom a vinpocetinom? Ja beriem pentoxyfilin a neviem ci ho mám vymeniť za vinpocetine. Dakujem

P.s. Staci vinpocetine brat v tbl alebo su treba infuzie

Ivka 1

Na Tinnitus skúste kombináciu Aloe Beryy Nectár + Forever Ginkgo a Artic SEA. Do uší kvapkať Aloe Activátor.