ked ma nieco trapi

zwedavus

ja ked mam nejaky problem, ktory ma trapi, vzdy sa s tym niekomu zverim.. mojim najblizsim, mojej najlepsej kamaratke, proste ludom, ktorym stopercentne verim.. oni ma vedia vzdy velmi podporit - hlavne rodina, pomoct mi, poriesime a snazime sa to nejako vyriesit.. zo mna to potom vzdy nejako opadne a hned sa citim lepsie.. tak pokial sa da - nedusit to v sebe a snazit sa to, ak je mozne sama, ak nie s niekym, vyriesit.. dalej mi pomaha, ak robim nieco co ma naplna, bavi.. nejaka aktivita, nech som prilis zaneprazdnena na to, aby som mohla mysliet nad inym ako je ta dana cinnost.. vynikajuce je tiez vyjst von, niekam do prirody, do lesa, k vode, hocikam, len tak sa prevetrat, porozmyslat o tom vkludne.. a hned mas viac sil.. dalsim uzasnym riesenim su moji kamarati.. nech ideme hocikam, viem, ze pri nich nebudem mat ani len minutku casu na to, aby som sa nad niecim trapila.. spolu sa niekde zabavit, pokecat, hocico, len nech ta tak naladia do lepsej nalady.. ale zas nie je dobre stale odhanat od seba vsetky problemy.. problemy treba zacat riesit a nie nezaberat sa nimi.. pre mna je jednoznacne najlepsie to dat zo seba von, poradit sa s tymi najblizsimi, vymysliet riesenie a potom sa uz nad nicim netrapit a tesit za zo zivota:))

igua

mna ked nieco trapi, tak hrozne skaredo a co najoplzlejsie nadavam...to je pri akutnom navale trapenia. pri chronickom trapeni mi pomaha, ked som s kamaratmi a myslim nanieco ine. alebo nieco kreslim, alebo mi pomaha, ked som v praci, fakt.
a potom mi pomaha odosobnenie sa...ked to trva uz fakt dlho. a semtam si aj poplacem. a musim sa priznat ze niekedy som to riesila alkoholom, pomahalo to, ale len na ten jeden vece takze to uz nerobim. iba sem tam si dam poharik, ale neozeriem sa oko volakedy.

Alternativa

A tiez je dolezite nezaradit nejake sebalutovanie. Je treba hladat riesenie :o). Vsetkym prajem prijemne letne dni

Alternativa

Snazim sa nepodlahnut situacii - panike, prilisnym, zvacsa negativnym emociam. Vzdy si pravdivo zodpoviem na otazku: "Viem to trapenie ja aktivne ovplyvnit, aby zmizlo?" Ak je odpoved "ano", tak ide dalsia otazka : "Co musim pre to urobit?". Niekedy staci priznat si chybu, ospravedlnit sa, atd. Ak je odpoved nie tak sa snazim na problem nemysliet, vymazat ho z mojej hlavy. Na to je u mna ucinne zamestnat mysel inymi, pozitivnymi myslienkami a aktivitami.

joni_

casto mam problemy a nemam prave vela priatelov, aj keby sa na mna vsetci vykslali, nezostanem sama - moj zivot patri Bohu a On je vzdy so mnou, vzdy mojou pomocou, utechou, silou, nadejou... nemam lepsi tip :)