spalovače tukov

TrainingBoy

dobry pocit mozes mat stale, lebo vies ze si makala. Toxinov sa zbavujes hlavne mocom, ale ano nieco odide aj cez pot. Potom sa zbavujes aj soli takze neviem ako si na tom so solenim, ale nejaka je potrebna. Pri cviceni sa spotrebuje este aj C vitamin, ten by som tiez doplnal, najlepsie po cviceni a najlepsie cista kyselina skorbova.
No ten pulzmeter nie je uplne od veci, kedze najlepsie sa spaluje tuk pri 70-80% tepovej frekvencie. Uz tomu je nejaky cas co som sa ohladom toho informoval, no zalezi aj od toho kde vsade ho budes pouzivat, mozno by bolo dobre mat tam kodovy prenos plus nejake uzitocne funkcie. No pokial ho nebudes naozaj casto pouzivat tak podla mna nie je nevyhnutny.

inga22

Tak a mám po dobrom pocite pri prepotenom tričku :). No nič, tak aspoň sa zbavím škodlivín a toxínov a snáď sa mi vyplaví z tela aj viac endorfínov :). (naozaj do toho nevidím...).
Čo sa vody týka, vždy berie so sebou litrovku, ktorá mi stačí, resp. vypijem ju celú. Myslím, že tá literka je pre mňa optimum. Možno by som zvládla aj viac, ak by som sa viac nalievala, ale ten liter postačuje.
Zelený čaj pijem i ja, bez citrónu, bez všetkého, chutí mi. Tak najbližšie investujem skôr do kúpy kvalitného zeleného čaju a nie spaľovačov :).

A teraz trošku odbočím od témy spaľovačov tukov. Čítala som, že je fajn používať športtester pri aeróbnej činnosti a sledovať si pulz. Vraj sa s tým dá dobre pracovať a nakoniec, inštruktorka na spinningu nás tiež nabáda k tomu, aby sme tie merače nosili (sú k dispozícii na požičanie). Avšak ja by som si rada zaobstarala vlastný. Rozhliadla som sa po internete a tie ceny nie sú najnižšie. Nechcem kupovať zbytočne nabitý funkciami, ktoré nevyužijem. Ak sa do tejto problematiky vyznáš, môžeš ma informovať (aké funkcie má mať, ktoré sú zbytočné..atď.), budem Ti vďačná :). Najlepšie by bolo poradiť konkrétny merač, ktorý sa na bicykel, spinning, beh hodí.

TrainingBoy

salka kavy moze byt, skus este aj ten zeleny caj, ja som to nikdy netestoval ako sa od toho chudne, pijem to skor preto lebo to je zdrave, ked tam este pridas aj C vitamin tak podla mna aj lepsie chuti a ostane zeleny aj ked vychladne(cize nebude horky a hnedy).

To s tym potenim by bolo fajn, ale nie je to tak :) keby ano tak som kost a koza :). To s tym neva vobec ziadny suvis, potis sa lebo telo sa potrebuje ochladit, teoria je ze prave vdaka tomu sme dokazali lepsie regulovat svoju teplotu a tak aj dnes este dokazu krovaci v afrike ubehat antilopu az tak ze uz nevladze. Totiz vysoka teplota vycerpava, cize znizuje vykonnost. Preto je dobre mat so sebou vo fitku vzdy dost vody, pod litrovu flasku by som nesiel, ostatne liter vody sa za hodinu da vypotit. Su ludia ktori sa potia viac, no to nehovori o tom ze automaticky aj viac makaju(ale je tam urcita suvislost). No vo fitku proste moze byt len prilis teplo :). Je pomerne zaujimave ze si toto viac ludi mysli.

inga22x

Training boy, no, ja myslím, že keď už spinningujem, tak naozaj poriadne. Ľudia však vo všeobecnosti majú tendenciu si všetko zľahčovať a ja nie som výnimka. Ten L-carnitin, ako som už spomínala, odskúšaný mám. Neviem či je to moje potenie sa podmienené práve jeho užívaním, ale osobne si myslím, že čím viac vypotíš, tým viac spáliš ( ale ja nie som žiadny odborník, to je iba môj laický, možno chybný pohľad). L-carnitin mi dochádza, preto som si chcela zaobstarať iný, možno lepší. Ale asi zostanem pri šálke kávy hodinu či dve pred cvičením.

TrainingBoy

inga v tomto pripade by som sa skor riadil pravidlom radsej tazko ale poriadne, svoje vysledky si bdues potom viac vazit ale o to by ani tak neslo. Na slovenskom trhu naozaj ucinny spalovac az tak nedostat. Mozu len dopomoct ako uz spominany karnitin. V USA maju ucinne spalovace, no problem je ze niektore z nich mozu byt skodlive, prijali tam totiz taky pekny zakon ktory hovori ze vlada musi preukazat ze je vyrobok skodlivy, nie naopak. Kym nepreukaze ze v skutocnosti je, tak ho mozu veselo predavat dalej. V Europe to mame lepsie, sem sa len tak hocijaky sajrajt nedostane, preto zvyknu byt aj "europske" verzie, ktore v niektorych pripadoch postradaju prave tu ucinnu latku(ktora moze byt skodliva) cim su vlastne neucinne. No aj tak by som si dal pozor na vyrobky podobneho typu, aj rozne prekrvovace. Ja som si raz objednal protein a spolu s tym mi poslali taky maly tester, ani som tomu nevenoval pozornost kym som nenasiel zaujimavy clanok, zistil som ze ten tester bol prekrvovac a obsahoval nieco z toho co tam bolo spominane, napriklad yohimbin ktory sa pouziva hlavne na liecbu erektilnej disfunkcie, co nepotrebujem tak si od vtedy na toto davam pozor.
Spominany clanok www.bodyworld.sk
Ale kazda minca ma dve strany, su aj normalne spalovace, ktore vsak nie su az take ucinne: karnitin, kofein, zeleny caj-vytazok zo zeleneho caju, CLA, HCA, Synefrin.(posledne tri osobne velmi nepoznam). Osobne vsak preferujem chudnutie bez spalovacov a ten zeleny caj si radsej sam navarim :).

inga22

Nechcem zakladať zbytočne novú tému, tak pokračujem. Dúfam, že niekto zereaguje.
Chcela by som vedieť, aký spaľovač tukov si zadovážiť...cvičím 2-3x do týždňa spinning. Doposiaľ som si pol hodinu pred cvičením dávala L-carnitin. Nevidím na seba žiadne zmeny (zadok, boky, stehná, brucho..rovnaké...váha sa nehýbe). Spotím sa vždy naozaj dosť. V porovnaní s ostatnými cvičiacimi som kompletne mokrá, podlahu pod spinnerom musím tiež utierať. Viem, že strava je tiež dôležitá. Biele pečivo nejem, nahradené celozrnným, sladké sa snažím vylúčiť (som vo fáze obmedzujúcej :)...do raňajšej kávy si dávam jednu sacharidovu tabletu)...Môj jedálniček (cca):
R - káva s mliekom osladená už spomínanou tabletou, jogurt (Activia sladká)+ovsené vločky..alebo celozrnný chlieb (z Kauflandu, taký ťažký tenký) s plátkom syru, šunku, rajčina.

V škole - celozrnný rohlík so syrom či šunkou, prípadne BIO nátierka, avokádová nátierka...šalátový list...Ovocie - banán jablko. Podľa toho ako dlhý deň mám...jeden rohlík alebo dva.

Po príchode domov zo školy polievka plus hlavné jedlo (zvyčajne čo je navarené)..Zeleninová polievka..mäsová polievka...Druhý chod obvykle mäso s ryžou či zemiakmi.

Večer jogurt alebo paprika, rajčina plus tofu údené.

Pijem vodu, čaje nesladené bylinkové.

Tak, ak niekto vie poradiť fajn spaľovač, ktorý naozaj pomôže, budem vám vďačná.

slecna.a

Danissimoss
A chces do diety?Alebo naberacky??Alebo by si rad zarak,kedy ti pri diete narastu svaly?
Do diety ECA + protein -->podla toho aku dietu pojdes
Do naberacky tie kreatiny a ostatne kraviny.

Danissimoss

Prosim vas vie mi niekto poradit je mozna kombinacia efedrinu s napr. Muscletech HALO,BSN Cellmass alebo N.O. produktmi od BSN a Muscletech pripadne s testosteron boostrami ?Nemoze tam vzniknut neaka nepriazniva reakcia ? Dakujem za odpoved.