Helikobakter

zuzanama

Mariaa, davno si tu nebola, pozerala so ta aj na inych temach. Chcem ti len poradit, viem ake mas rozne zdravotne problemy. Nedavno som citala jednu skvelu knihu, Sám sobě doktorem (Jiří Cingroš), myslim, ze to by bolo nieco aj pre teba. Ak chces skus si ju precitat, niektore rady z nej by ti mohli pomoct. Maj sa.

- mira

Stresy a nervové problémy sú priamym následkom neúmernej konzumácie cukru. Na vyliečenie žalúdočných problémov sa im dôsledne vyhýbajte, tak isto i všetkým prekyseľujúcim jedlám, hlavne živočíšneho pôvodu.
Môj známy si takto vyliečil vredy. Jedával hlavne pšeno, ryžu natural a zeleniny s dôrazom na guľatú zeleninu ako je cibuľa /tepelne upravená/, dyňa , reďkve a redkvičky, mrkva, kaleráb a i. a kvasenú kapustu.

jajkafr

ahojte aj mne zistili helikobaktera... zaujímave je že dychový test aj stolica na helikobaktera boli negatívne a pri gastroskopii vyšiel výsledok pozitívny... čítala som o tom zopár článkov... prenáša sa kvapôčkovou infekciou napr. pitím z neumytého pohára od osoby, ktorá má HP, alebo fekálno-orálnou cestou čiže zle umytými rukami po wc.
lieči sa 3- alebo 4- kombináciou liekov nie antibiotík... to znamená že v prvej línii keď sa zistí HP sa nasadí inhibítor protónovej pumpy čo je liek, ktorý znižuje produkciu žalúdočnej šťavy, a potom ešte 2 antibiotiká ak to nezaberie tak sa nasadí opäť inhibítor protónovej pumpy, 2 antibiotiká a soli bizmutu

anabel

ahojte mam 18rokov a mam heligo bakter a uz som zjedla 2 antibiotik a stale mi je zle nezaberaju neviem co mam robit?

BJ

Ok, precitat: www.zdravi-az.cz

Uz nikdy dalsia navsteva gastroenterologa, a vobec nie antibiotika.
Helikobakter sa premnozi len tam, kde mu na to vytvorime podmienky. Treba cistit zaludok a obnovit spravnu produkciu kyseliny chlorovodikovej, co sa da len oslobodenim od stresu. Takze, HP je choroba zo stresu... je to dosledok oslabenej psychiky. V ziadnom pripade antibiotika nemozu pomoct, ak vyhladia HP, narobia len vacsie skody. HP je v zaludku, aby znizil skody, ktore by vznikli z nedostatku kyseliny chlorovodikovej. Jeho vyhladenim si zarabate na ovela vacsie problemy v nizsich castiach traviacej sustavy... a stanete sa vhodnym kandidatom na celozivotne navstevy lekarov... a hlavne celozivotnym platcom.