Helikobakter

RNG

zialbohu, presny prenos helikobaktera nie je nikde v literature popisany, ale mejaky musi byt, sam od seba sa helikobakter v tele nestvori, cize je to nakaza, ci kvapockova, ci ina.
Predpokladam napr, ze je mozna kvapockova infekcia, kde pri pale(GERD) sa materialy zo zaludku dostanu az do dychacej trubici, sposobia kasel a v kvapockach sa teda moze helikobakter nachadzat, vdychnutim sa moze dostat do nosa a s hlienom z nosa do zaludka.
Zda sa mi to logicke ale nic take nebolo oficialne dokazane.Ale ani opak toho, takze je to zatial moja platna teoria.

RNG

helikobakter sa da potravinovymi doplnkami uplne vynicit.
To je len konkurencny boj farmaceutiky, ktory rozsiruje famy, ze len ich synteticke lieky su ucinne.
Konkretne na helikobakter je plno literatury s klinicky ucinnym potlacenim helikobaktera prirodnymi prostriedkami.
Ako som uviedol aj moj brat ho znicil koloidnou striebornou vodou za 4 tyzdne.Rol predtym presiel cez lekarsku kuru farmaceutikami(2 antibiotika, a ranitidin bismuthu 3 tyzdne)
Ked sa mu to vratilo o rok(pozitivny dychovy test, znova) obratil sa na mna a odporucil koloidnu striebornu vodu a zinok a uz je vyse 1.5 roka vporiadku.
.Dychovy test mal negativny

Kedze je helikobakter nie vzacneho, ma ho vyse 20% deti a po patdesiatke aj vyse 50%starsich ludi ludi, samozrejme je mozna reinfekcia.

Preto tak zdoraznujem branie zinku a probiotik. Zinok znacne potlaca helikobakter a probiotika zvysuju imunitu proti nemu.Teda okrem inych funkcii.

DepQa

ak moja polovička mala Helika, no testy ma už negatívne, sme spolu už 8 mesiacov, aká je pravdepodobnosť, že ho dostanem aj ja?

tarra

Smejo4ja,tento bacil je dosť nebezpečny,ak sa nelieci trojkombináciou antibiotík,moze byt aj povodcom rakoviny žaludka a to aj po 10 rokoch.Je dolezité byt aj po jeho vyliečení minimálne 2 roky pod kontrolou gastroenterologa,hlavne ak zostali po nom intestialne metaplazy,pozor nie metastazy!!!Sposobuje aj gastritidu-zapal antra zaludka.Nie su nato ziadne bylinky a vyziva ale len odborná lekárska liečba.Helicobacter pyllory sa vracia aj po rokoch.Ak más podobne priznaky ako ked ti ho diagnostikovali,neváhaj a chod k lekarovi.Gastroskopia sa da prezit ale rakovina horsie.Poznam ludi co ho mali aj tri razy a to aj po roku dvoch.Neriskuj.

RNG

helikobakterama dost vysoke percento,ludi. Pri dobrej imunite sa nemusi nikdy prejavit, ale cert nespi a dobre je ho pre istotu vyhubit, hlavne ked si mala s nim problemy aj v minulosti.
Potlacit sa da napr zinkom a koloidnou striebornou vodou.
Zinok 2x25 mg denne
Koloidna strieborna voda 4x2 lyzice denne
Inac pomoze aj GSE roztok(60 kvapiek do litra vody , pit postupne cely den a aj rozne ine antimikrobialne prirodne latky.
V zriedkavych pripadoch vyvolava aj poskodenie srdca, inac je pricina zaludocnych vredov u niektorych ludi.