Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kratkozrakiiiii prosim pomooooooooc

Príspevok v téme: kratkozrakiiiii prosim pomooooooooc
skulko

Potrebujem surne poradit-priatel je kratkozraky, dal si predpisat oluliare..Akurat dnes si ich vybral..Predtym okuliare uz 10 rokov nenosil, nosi iba cocky..Problem je v tom ze ked si ich dal, vidi cez ne zle, a vidi predmety ovela ovela mensie ako v skutocnosti..a ked chodi alebo sa otaca, tak mu tie predmety akoby predm ocami skakali..Cim to moze byt?Mohlo sa stat ze mu predpisala doktorka zly recept alebo ze mu v optike zamenili/dali zlé skla???Lebo hovori ze ked predtym nosil kedysi okuliare videl normalne a taketo pocity nemal..

skulko

nie, on praveze nosi iba sosovky ;)..
A mam este otazocku-zaaky cas je mozne dat si na to oko-ublizene-cocku, netusis?A moze chodit von, ked ma poskriabanu rohovku?Jedna znama to totiz mala, a myslim ze jej povedali ze aby aspon tri dni nechodila von, aby sa jej tam nedostala infekcia.. ??

jablonkaa

utopia ty si sama sranda :-DDDD
za ako dlho sa zahoji rohovka, to neviem. chvalabohu za cca 14 rokov nosenia k.š. som nemala ziaden problem.
vidis, skulko, aj tak by musel okuliare, na poskriabanu rohovku aj tak nesmu sosovky.
len nechapem, ako sa mu to stalo, ked prave sosovky nenosi...

skulko

Aha to som nevedela, ze sa to da premerat..to je super..tak urcite niekde skocime..Ano, ma mineralne skla..aj predtym mal mineralne skla, ale take "popolnikove"-este v detstve..teraz ma samozrejme mineralne s vysokym indexom..velmi pekne su tie okuliare..hoci aj ked ma vysoky index, stale to vidno, ze su tam vysoke dioptrie, holt uplne tenucke to nikdy nebude.. Tak to pojdeme premerat-tie okuliare, len neviem kedy, lebo priatel sa v noci z nicoho nic zobudil na to, ze ho strasne boli oko, a rano bezal k ocnemu, co chuda uz nemohol vydrzat a zistili mu ze ma poskrabanu rohovku..Len nechapem ako sa mu to mohlo stat..Tak teraz ma lieky a kvapky..a boli ho to riadne..Tak bohviekedy sa dostaneme do tej optiky.. Za kolko by sa to malo zhojit,netusis?

jablonkaa

ja mam -7D a vidim vyrazne mensie vsetko. tak pri -11D to musi byt este vyraznejsie. meviem si predstavit, ako moze tvar ci typ ramu prekazat pri videni, keby desmodka blizsie vysvetlila. jedine tym centrovanim skiel....
skuste vziat okuliare a ist dat premerat dioptrie do inej optiky. na fokometri zistia, ci je spravna sila sosoviek.
a este je moznost, ze ma priatel iny material, nez na aky bol zvyknuty, teda skor nebol ;-) je rozdiel vo vnimani plastu, alebo mineralneho skla. predpokladam vsak, ze ma mineralne sklo, s vysokym indexom lomu, aby boli skla co "najtensie", vsak?

skulko

jablonkaa, prave som si skusala moje okuliare, to hybanie mam trosicku aj ja..budiz..ale to zmensovanie tak strasne to je nejaka somarina, mne to vobec nezmensuje som zistila prave, a to mam asi 7-8 dioptrie na skulach, no a priatel ma 10 a 11 a neverim tomu ze je normalne ked mu to tak hrozne zmensuje..ved ja vidim cez ne uplne super a jemu sa tie jeho ani nedaju nosit..Cim inym by to mohlo byt sposobne?Moze to byt tym ramom, ako spominala DESmodka?

jablonkaa

skulko, to hybave videnie ustane velmi skoro, ja som si na to zvykla asi po 2-3 dnoch. na ten zmenseny obraz neskor, ale to som nepouzivala okuliare cely den, len rano a vecer.

skulko

ano, jasne ze clovek ma mensie oci..Takze tie skulky by mali byt v pohode a take malicke veci vidi preto,ze ma vysoke dioptrie, hej?A taktiez to "hybave"videnie-to ustane ked si navykne alebo je to tiez sucast toho divania sa cez okuliare?Lebo ja to take nemam, mne sa diva cez moje okuliare dobre.. Je mi priatela luto, je velmi sklamany a nahnevany a dal za tie skulky dost velke peniaze..

jablonkaa

ano, pravdaze, minusove skla, teda rozptylky pri vacsej lomivej sile zmensuju pozorovany obraz, bohuzial.
tak isto si mozes vsimnut, ze aj priatelovi zmensuju skla tvar a oci. to iste je aj naopak, obraz je zmenseny oboma smermi.
da sa na to zvyknut, len treba cas.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kratkozrakiiiii prosim pomooooooooc - Fórum - ZDRAVIE.sk