slnko verzus plet

agina

Jancecka ak si kupis ten kokosovy olej, aby si nebola prekvapena, ked ti pride tuhy.Tusim sa zacina topit pri 23 stupnoch.Cize ak sa ti doma otepli na 25 stupnov, ak kokosovy olej bude tekuty.Naopak, ak sa u vas ochladi pod 23 stupnov, olej ti ztuhne.Je to jeho prirodzena vlastnost, aby si sa nezlakla.Inak najlepsie je natierat sa hned po kupeli, ja som to robila tak, ze som si na to vyhradila specialnu handricku, lebo na ruke sa mi hned roztekal.Naniesla som ho na handricku, vysuchala si nou cele telo a chvilku som musela chodit po byte "naostro" kym sa mi vpil.Uz som sa ale jeho jemnulinkej vone presytila, tak som teraz presedlala na kakaovy.Ale kokosak mam stale doma.

RNG

Kakaovy olej/maslo je vyborny emolient, ale kedze sa sklada z dlhsich retazcov mastnych kyselin(C16 az C20), jeho prienik cez kozu do podkozneho vaziva je nepatrny.
A nema ochranne vlastnosti kokosoveho(C8 az C12), ktory je protiplesnovy, proti kvasnym infekciam, ciastocne antibakterialny aj antiviralny.

agina

Myslim, ze aj ten kakaovy olej spravi tu istu sluzbu.Mne vonia krajsie ako kokosovy olej.Pouzivam ho ako tehotna ako prevenciu proti striam a ochranu pred slnkom.

RNG

"opalovaci krem" je samo o sebe podvod v nazve. To su vsetko filtracne kremy, potlacajuce ultrafialove ziarenie.
Kokosak robi to iste, ale v ovela mensej miere, zachyti len 3/4 az 7/8 ziarenia a ostatok prepusti.
Krem z filtracnym faktorom 40 napr neprepusti skoro nic, takze pod nim sa nemozes opalit, len na miestach, kde nas nanesenu pritenku vrstvu alebo kde sa ti zotrel. Ked sa cerstvo natries, nechod okamzite do vody, pockaj pol hodinu, kym sa ti kokosak nasiakne do koze.
A ked chces vo vode dlhsie plavat vo vode na slnku, natiahni si tricko s dlhymi rukavmi. To ma samo filtracny efekt asi 12 a nezapcha ti pory a otravi pokozku ako tzv"ochranne opalovacie kremy".
Dlhotrvajuce pobyty nas, bielokozcov ,na slnku vedu k poskodeniu koze a rakovinam.
Neodporucam.Pozri na pustnych arabov, ti su o daco tmavsi ako my a predsa sa zahaluju od hlavy po paty na slnku.
Takmisto napr mexixki indiani sa bez velkeho sombrera a poncha zakryvajuceho trup nikam nepohnu. Na oskvarajucich sa polonahych turistov, ktori casto skoncia na pohotovosti sa pozeraju ako na trafenych(loco gringo, loco americano).
Inac na subtropickej Floride, kde uz ludia zistili, co je pre nich dobre pouzivaju prakticky len zmesy olejov zalozene na kokosovej baze.

RNG

Janecka, kremy obsahuju max 15 percent oleja a ostatok vodu a hromadu chemikalii. Takze ti daju modny "suchy vzhlad" ale otravenu kozu.
Kokosovy olej natrety na mokre telo da filter okolo 4 az 8, tj mozes byt na slnku hodinu az hodinu a pol a kokosovy olej je naozajstna vyziva pre kozu a zaroven liecivy.
......
Takze mas na vyber: moda alebo zdravie.
......
V tropoch domorodci pouzivaju kokosak a su mastni a kozu maju zdravu. Mastia sa 3-4 krat do dna.

RNG

Oprava: pri vitamine E je narazova davka 1200 IU, nie miligramov, prosim.
A do dvoch lyzic kokosoveho oleja si mozes pridat 5 kvapiek GSE a velmi dobre zamiesat.

jancecka

RNG a keď sa natrieš na slnku kokosovým olejom, tak aj sa opáliš? má to tie isté účinky ako opalovacie krémy? Nie je to príliš masté? Potom na kúpalisku bude v bazéne okolo mňa mastný flak ako keby havaroval ropný tanker.

RNG

seborhea nie je jedna choroba ale kombinacia roznych
Na niektore z nich pomoze kokosovy olej s primiesanym vitaminom E, najlepsie vtierat do vlhkej pokozky.
Ked si chces zmiernit ucinok slnka, okrem kremov a olejov na kozu je dobre brat aj zvysene davky vitaminu E(az 1200 mg narazove)
Pri seborhee sa vyhybaj kremom na opalovanie, hlavne tym, co su nezmytelne. Tie su velmi skodlive(sama chemia a zapchaju pory) na plet a vyvolaju drazdenie koze aj bez slnka.
Velmi vela ludi sa z nich vyhadze.