proti POTRATU

luciferka

za nepripustne? a koho je tio vec? ak to ma byt vec kazdeho tak potom by trebalo uplne zmenit system v state co sa tyka starostlivosti o nechcene deti...., ako su na tom deti v detskom domove, a ked z neho vyjdu? kolko birokracie je okolo adopcie? je to pre dieta lepsie taky zivot? to si zasluzi to dieta tore nemoze za to akym rodicom sa narodi? ja osobne by som na potrat nesla, ale treba najprv vyriesit tuto stranku a az potom robit velku osvetu okolo zakazov potratu a tak....

machulka006

ja som takisto kreťanka, aj sa za ňu dokonca považujem,ale niektoré postupy Cirkvi ma privádzajú do zúrivosti...

Ja antikoncepciu schvaľujem, pretože je to zatiaľ jediné naozaj spoľahlivé riešenie ako dieťa nemať.
Beriem antikoncepciu už vyše rok a pol, a samozrejme, že zásah do tela do je a ešte aj aký, ale nič lepšie sa nevymyslelo a keďže ma čaká ešte maturita a vysoká škola, nevidím dôvod prečo ju nebrať...
mimino až najskôr o 6 rokov...
ale tak to je len môj názor...
nikomu ten jeho neberiem...
nech si každý zváži podľa svojho svedomia

jancecka

a to že ja som proti antikoncepcii, neznamená, že musia byť všetci, to je každého vec, ale potrat nepovažujem za každého vec, to považujem za neprípustné

jancecka

to neviem, považujem sa za kresťanku, ale antikoncepcia sa mi vidí príliš veľký zasah do ženského tela, neviem to vysvetliť, ale proti kondomom som neni, ani proti prerušovanému styku, asi nie som až taká kresťanka za akú sa považujem

machulka006

slečna Tutková je tá cicuša čo organizovala celú tú kampaň proti potratom, s tými nechutnými bilboardami...
a ak si proti antikoncepcii, ako inak sa majú ľudia chrániť? toto ma skutočne vytáča, ak ani antikoncepcia ani potrat a čo potom? nebudeme sexovať, alebo budeme mať dieťa za každým keď sa pomilujeme s partnerom?

jancecka

celý potrat je nechutný, ja som ale opačného názoru, bojovať sa musí, aj keď je nepravdepodobné víťazstvo, ale bojovať za dobrú vec treba D: a som aj proti antikoncepci, neviem kto je to pani Tutková ale asi s ňou súhlasím

machulka006

utopia: fajn ,nehádam sa, to je už potom na svedomí toho lekára a na svedomí ženy...
ja takéto ciťáky veľmi nemusím, nehovorím že myšlienka je zlá,ale zbytočná...
potraty boli, sú a budú, a ciťácke prezentácie tomu nezabránia, takisto ani slečna Tutková s tými jej sadistickými plagátmi a pod.
Nehovorím, že interrupcie schvaľujem, ale proti tomu sa bojovať nedá...
jedine robiť osvetu antikoncepcii, ale slečna Tutková nedovolí ani to, tak ja už vážne netuším...

utopia

Machulka potrat zaplatíš do vrecka peniaze lekárovi a za peniaze ti to urobí aj po termíne. Moja suseda bola v druhom trimestri a zapísali tam starý datum aby z toho nemali v nemocnici problemy. Za peniaze sa všetko dá. A tu nejde o to kedy to bolo toto má vystihnuť len to o čo prosí to dieťa. To že tam písalo že v 6 tom je nepodstatné. Ide o tu pointu.

jancecka

machulka, v Topoľčanoch, môžem ti to kľudne povedať, tá "žena" ma považovala za kamarátku, ja som pri tom ňou opovrhovala, ale nedokázala som jej to do očí povedať, našťastie sa odsťahovali.