Ohrýzanie nechtov

Blažo

Hrýzol som si nechty od malička, teraz mám 30 rokov a nechty si nehryziem asi 4 mesiace. Predtým som najviac vydržal 2 týždne. Nutkanie na kusnutie bol vždy nejaký záder na nechte, ktorým som si nahmatal (bol to taký tik - palcom si prejsť po ostatných prstoch) a už aj som si to s palcom podrapkal a išiel zubami zarovnať. Ale zarovnať si záder zubami ho iba posunie. Motivácia prestať s tým bola, že som sa už za svoje nechty dosť hanbil (pri platení, ukazovaní lístka vo vlaku). V prvom rade som si nechtíký (čo z nich ostalo) vypilníkoval aby som na nich nemal tie zádery (dobre je aj si ich zvrchu vyleštiť aby boli fakt hladké a neprovokovali k "oprave" zubami. Potom som to zariadil tak, že som mal vždy poruke pilníček (obyčajný kovový špicatý - teda žiadny problém) a vždy keď som si chcel hryznúť, tak som si to s pilníčkom len tak jemne pobrúsil. Po týždni už som mal nechtíky pár milimetrové a so špičkou pilníčka som si mohol aj čistiť špinu pod nechtíkom. Vždy keď som si omylom zahryzol (hlavne počas prvých dvoch týždňov) hňeď som si to opravil pilníčkom. Teraz už si nechty nehryziem a pilníček už nepotrebujem mať stále pri sebe (to trvalo 1 - 2 mesiace, potom som už na to nutkanie hrýzť nechty akoby zabudol - už ho nemávam). Keďže si nechty neviem strihať používam iba pilník na ich drobné skracovanie a čistenie.

1.upravené nechty
2.pilníček vždy poruke
3.vždy ho použiť namiesto zubov

P.S: škoda, že toto asi neplatí na malé deti, ale dúfam že to pomôže starším, ktorí nevedia ako prestať (mne to trvalo 25 rokov, potom sa mi to podarilo za 2 mesiace)

...

Ja si ohrýzam nechty, ale iba počas školy, pretože som nervózna, ako náhle je víkend alebo prázdniny, tak mi nechty dorastu, pretože nie som v strese. Je to zlozvyk, ale som si toho vedomá, čo robím, ale nedá sa tomu zabrániť, jediné čo má odlákalo od toho je že som si nalakovala nechty na priesvitno, a potom mi to ohrýzanie nechutilo :o)

Maťo123

Tak teda neviem, či je toto LEN detská choroba, resp. skôr zlozvyk. Poznám pár dospelých, medzi nimi aj 40-50-tnici, ktorí si obhrýzajú nechty :) Ja to robím tiež, ale mám modernejšiu metódu... Už od malička si "strihám" nechty nechtami. Aj tú kožu na vankúšikoch prstov... Neviem, ako sa to "odborne" volá. Vždy som čítal a počul len o obhrýzaní nechtov, ale o tom, ako to robím ja, nikde nič.

No a prečo to robím? Z nervozity, u nás doma je žiaľ na dennom poriadku :( Tento zlozvyk robím podvedome.

Aťuša

Neviem ci to tu uz niekto spomynal, ale skuste lak proti kusaniu nechtov od Miss Sporty (hodikde v drogerii za par korun). Ma to hnusnu chut a zarucene pomoze. Treba si hoc kazdy den pretriet nechty. Je priehladny, takze ho mozu pouzivat aj chlapy. Moj muz sa takto za par tyzdnov odnaucil od kusania a uz ani nepotrebuje lak.

jancecka

ahojte, ja som si obhrýzala nechty od malička, až do osemnástky, potom som začala chodiť do práce, zarábať a dala som si spraviť gélové nechty. Jedine to mi zabralo, tie si neobhrýzam :D a keď mám obdobie, že oddychujem od gélačov, tak už ma nenapadne svoje si obhrýzať. Inak mama skúšala všetko na mne, no nič nezabralo, všeliaké horké laky a vodičky, mne aj tie chutili.

kikusin_

ja som si zacala obhryzat prsty este ked som mala 4.teraz mam 13 a nie a nie odvyknut si. raz som si povedala ,ze s tym prestanem. vydrzala som cca12 hodin. ani citronova stava na mna nezabera lebo ju milujem.ked som isla raz v autobude so mesta videla som pani co mala okolo 70 a mala uplne obhryzene nechty:)

Imbo

Zdar, ja mam uz vyse 19 rokov, a stale si ich ohryzam...neviem s tym prestat, i ked niekedy su obdobia asi 3-4 dni, kedy si ich neohryzam. Potom sa na ne pozrem, a som cely rad, ze to hadam konecne prestalo. No na dalsi den si to vsetko vypestovane ohryziem zase :-/ A som chlap :D

- mira

Chronickí ohrýzači - i ja som k vám kedysi patrila.
Teraz viem, že sú to typickí milovníci sladkostí a pochutín, povzbudzujúcich látok, ovocných štiav a tropického ovocia, sladkých nápojov a pod.
Tieto potraviny spôsobujú expanziu končekov prstov, ich sčervenanie, zaoblenie a opuch.
okrem toho sladkosti berú z tela B vitamíny. Ich nedostatok spôsobuje nervozitu.
Nahraďte sladkosti zeleninou.
Pomôcť vám môže citronová šťava na končeky prstov a potretie nechtov zinkovou masťou - tekutým pudrom.

jamall

no ja ako 19 rocny beznechty obcan sa za seba totalne hanbim ale aj napriek tomu sa neda prestat.myslel som ze hanba bude najucinnejsia ale vidim ze nemam zabrany.asi mi ostava si svoje ,,nechty,, nadosmrti skryvat.vzdy si poviem koniec a potom sa pristihnem ako ich hryziem.vzdy si poviem ze tentoraz to je uz naposledy ale nikdy to tak nieje.skusim tu kupel v dubovej kore ako je to nizsie spominane aj ked uz sa nedam do vane a asi je to len pre zacinajucich 5 rocnych ohryzavacov :D