Ohrýzanie nechtov

janetka aaa

CO sa tyka nechtov: Skuste jedno: poriadne jest. Aj deti doporucujem: vela pestrej stravy a hlavne stravu so \\\"zelezom\\\". napr. Spenat, jest vela vela zeleniny, nie masa ako sa vari v kazdej domacnosti. vela zeleniny na vsetky mozne sposoby. kapusta, cukina, akakolvek miesanu mrazenu zeleninu hodis na panvicu za 10minut mas hotovu veceru. Dochutis to smotanoualebo cesnakom prip. sunkov ci slaninkou. Ak si cez den jedol same hluposti - bez vyzivnej hodnoty, tak takto vecer doprajes svojmu telu vela vitaminov, mineralov a vsetko ostatne dolezite.
Niektori ludia nepocituju hlad, lebo su precitliveli na stres, alebo hlad citia az ked maju krce v bruchu. Telo moze byt hladne ak malo jeme alebo jeme malovyzivnne jedlo a niektori ludia vobec nemusia citit hlad a myslia si ze ked zjedia za den jeden slaby obed a na veceru si dali chceba s maslom, ze uz pokryli vsetko co pokryt mali. Nie je to tak. Nechty samotne nie su problem psychicky ale problem v stravovani. Baby ak drzite diety alebo jete velmi malo, nikdy sa tejto veci nezbavite. A deti, to je kapitola sama o sebe, nemaju cas sa najest, lebo su hyperaktivne, nevedia v klude sediet pri stole a do syta sa najest. Nie som doktorka, iba zivy priklad. Verte jedlo zmeni vase nechty. Doporucujem vynechat maso a zacat kuru so zeleninou, od spenatu az po cukinu. Maso len 2krat do tyzdna.

pa
Janette

marusa

mam 17 rokov a nechty mam tak skarede ze sama sa nemozem nanich pozerat vsade kde idem tak si ich skryvam neviem ako s tym prestat vyskusala som snad vsetko ...prosim poradte mi ...este som pocula ze treba zajst za psychologom ..vraj to je zo vnutorneho stresu ze clovek si to ani neuvedomuje a ma strach alebo je nervozny ...tie hluposti ako su laky a paprika to je otazka 5min a som tam kde som bola....tie gelove ano mam doma aj studio ale je stym vela prace kazdy den mi nieco odleti :)lebo ten gelovy nech nema nacom drzat mam ich az velmi malicke:))a chodim na skolu kde si dlhe nechty dovolit nemozem ale zas ani take ake mam ...:))..prosim vas ak poznate nejake riesenie poradte mi ci psycholog alebo nejake lieky :))citim sa ze som s toho chora :)))

maco123

Mam 15 a nechty som si ohryzal od malicka.
Aj som mal tie horke laky ale vobec to nebolo na osoh citujem evik:,,vyvolava vzdor\". Je to pravda. Prestal som zhruba pred 3.5 rokmi ked som mal problemy s bradavicami na prstoch. Chodil som na vypaly tekutym dusikom a od toho som mal prsty take bolave a neprijemne ze sa mi hnusilo vobec sa na ne pozerat. Ked to preslo tak som s tym uz akosi nezacal znova.

jaja-jaja

Moja známa si ohrýzala nechty, až bola pozvaná na svadbu a vtedy si uvedomila ako bude vyzerať s takými hroznými nechtami keď bude držať pohár a pripíjať si, taktiež keď bude pri veľkom stole jesť a v tedy každý uvidí aké tie nechty má. Rozhodla sa, že si dá urobiť nechty. Nechty mala potom krásne - ukážkové, keď jej dorastali zasa si ich dala dorobiť a od vtedy nevie čo je to ohrýzanie nechtov. Neskôr si už nechala dorastené bez úprav a dodnes si ich pestuje. Ale u detí samozrejme táto rada neplatí.

renaam

môj muž si ohrýzal nechty uz odmalička. bol to akýsi zlozvyk. tento rok po návšteve egypta ho tento zlozvyk prešiel. myslim, že ked tam pojdete, tak to 100% prestanete :-)

zufaly

Mal som uz 31 rokov a cely zivot ohryzam nechty.A na moje nestastie pracujem v infekcnom prostredi,tak je este zazrak,ze som nic nenahcytal.Prestat s tym som nedokazal,ale u mna to ma urcite psychicky podklad(z detstva).

mkmk

Aj ja som si ohryzala, ale ako som nastupila na strednu skolu, chcela som mat pekne nechty, kupila som si lak a prestala som zo dna na den. Chce to len pevnu volu. Ale aj tie gelove nechty su dobry napad. Skoda, ze to vtedy este nebolo.