Ohrýzanie nechtov

20njelik21

pls poradite nam niekto je to strasny zlozvyk strasny plllls poradta nam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(((!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ANARITA

Ked si dieta obhryza nechty, treba hladat pricinu u rodicov. Dieta trpi strachom, ze nieco byviedlo, (aj ked nevyviedlo) a boji sa , co bude. Ale casom sa zacne bat aj u druhych ludi,ze nieco nespravi, alebo nezareaguje adekvatne, ako si to okolie ziada a zacne zit v jednom tranze. A potom uz aj pri rozpravkach je v "krci"-
. Zazila som to na vlastnej kozi a bolo mi povedane, ze je to len v rodicoch. Ako som sa osamostatnila, a vedela som,ze co kolvek spravim uz sa nemusim bat. co pride,prestalo aj obhryzanie. A vysvetlil mi to jeden pan doktor, ktory nebol psycholog,ani psychiater. A mal pravdu.Takze nebit,a ni necapat po rucickach.

evik

to je fakt, netreba o tom dietatu robit prednasky, to nema zmysel. niekedy staci jednoducha metoda-ked ho vidis to robit, len mu bez slova capnut po rucke-samozrejme jemne! vraj to casto najviac pomoze. za pokus nic nedas...

Sara

ďakujem, zaujíma ma aj psychická stránka veci, myslim si že nie je múdre tento zlozvyk prehnane sledovať a upozorňovať naň,

evik

obhryzanie nechtov sluzi detom vacsinou na uvolnovanie nervozity! dbajte, aby ich malo vzdy ostrihane a hladko zarovnane. potieranie prstov pripravkami s neprijemnou chutou nemava uspech, casto vyvolava vzdor. vacsina deti sa tohto zlozvyku zbavi v puberte, ked im zacne zalezat na vzhlade.