Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zranenie na oku-co s tym??Surne..

Príspevok v téme: zranenie na oku-co s tym??Surne..
skulko

Ahoj, chcela by som poprosit o par informacii, priatel ma poskriabanu rohovku na oku, dali mu lieky..Chcem sa spytat, kolko trva kym sa to zranenie uplne zahoji a kolko trva kym si bude moc na to oko opatovne dat sosovku?Nehrozia nejake nasledky, napr. syndrom sucheho oka..atd.?Je mozne pri takomto zraneni chodit normalne von, alebo je lespie par dni byt iba doma, aby sa predislo pripadnemu zapalu?Dakujem za kazdu odpoved..Surne..

skulko

vedeli by ste mi niekto este povedat ci pri posielani na perimetricke vysetrenie je nejake vazne podozrenie na glaukom alebo je to zvacsa iba take preventivne opatrenie?

hmmmmmmmm

vitamin A/kapsulky/ zlepsuje hojenie, ophtalmo azulen je vyborny, len by som bola opatrna, ak uz ma kvapky a masticky od lekara, aby spolu nebranili vstrebavaniu sa.a navstivit by som ho isla, lebo urcite sa na milovanu osobu nebude hnevat,a myslim si ,ze mu to zlepsi naladu.nebude sa citit sam.inac, moja nocna mora, mam dost vysoku kratkozrakost, okuliare priam neznasam, ma ich chvilu na oku a bolia ma od pretazenia a popraskaju mi zilky, si neviem predstavit,ze by so si poranila oko, alebo dostala zapal.tiez nosim cocky..takze nie je sam, co ma take pocity, plne ho chapem.prajem skore uzdravenie.

skulko

stk, a ta mast je na predpis ci volnopredajna?Da sa v pohode zohnat?No napokon sme dnes s priatelom boli spolu, presvedcila som ho..ale aj tak bol taky smutny.. A aby toho nebolo malo, tak plus som dnes zistila ze jeho doktorka ma asi podozrenie na glaukom, lebo ho objednala na perimetriu (aj ked to sa kvoli tomuto zranenia urcite presunie na inokedy)..tak sa uz asi zblaznim.. On to este nevie, tak sa "tesim"ako sa mu"zlepsia depky" ked sa to dozvie..Boze tak sa o neho bojim..

stk

mne pomohol na zapal spojiviek opthalmo-azulen mast, a co sa ulity tyka, urcite by mu pomohlo byt s tebou, aj ked to odmieta

skulko

Dakujem velmi pekne za drzanie palcov :)..Ja mam mesacne sosovky..a chvalabohu..klop klop klop..tiez sa mi zapal ani nic podobne nikdy neprihodilo..klop klop klop.. A drzim aj tebe palce aby si tiez nikdy nemala ziadne "ockove"problemy.. Tak sa mu skusim zajtra okolo obeda ozvat ze ci mozem prist..Ale aj tak si myslim ze nebude chciet..Lenze presne viem co on doma robi..depta sa, ze co ak..sa mu to nezahoji..zhorsia oci, oslepne a podobne..Preto sa mi nepaci ze chce byt sam..Ale zase nemozem mu rozbit dvere..Este som rozmyslala aj nad tym ze ho prekvapim ale neviem ci je to dobry napad..

jablonkaa

neviem co by mohlo pomoct pri hojeni, este snad obklady z bylin, snad z ocianky.
ja ho chapem, ja si tiez neviem predstavit nemoct pouzivat sosovky. uz som rozmyslala, ze ak by sa mi prihodilo nieco s rohovkou, tak asi vezmem dovolenku, len aby som nemusela okuliare. teba vsak by mohol vpustit do tej svojej ulitky. nenaliehaj, ale skus mu zavolat zajtra popoludni, ci by si mohla na chvilocku..... drzim mu prsty, nech sa skoro uzdravi.
ozaj, ja som mozno hlupa, ale ja nosim teraz kontinualne sosovky a skutocne ich nedavam dolu ani na noc. aj ja mozno velmi riskujem a opieram sa o to, ze sa mi doteraz este nic nestalo. klop, klop...

skulko

On von v okuliaroch nepojde..zle sa mu cez ne diva, je v nich neisty..teraz nema na ociach nic..Neviem si predstavit ze by tak fungoval mesiac, hoci by to bolo najlepsie..bez cociek..Niekedy ked mal zapal len na jednom oku, tak to praktizoval tak, ze nosil len 1 cocku, ln na 1 oku, lenze to je zbytocne pretazovanie 1 oka..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zranenie na oku-co s tym??Surne.. - Fórum - ZDRAVIE.sk