Mlieko a mliečne vyrobky na školách

Príspevok v téme: Mlieko a mliečne vyrobky na školách
959

Neviem, aký máte názor na presadzovanie pitia a konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov na školách.Akurát teraz som dočitala článok, ktorý sa týkal tejto problematiky a normalne ma zdvíhalo zo stoličky.Riadne som sa rozčulila.Nechápem, ako ešte stále tlačia ľudom do hláv, aké je mlieko zdravé, výživné pre ľudský organizmus, najma pre zdravý vývoj detí.Bože, ešte stále nato neprišli-alebo lepšie povedané, nechcú príť, že je naopak škodlivé? A nechápem najma to, keď sa pod takéto zavádzajuce a nepravdivé članky maju tu drzosť podpisať rady lekárov.Pripadá mi to tak, akoby boli za tekéto bludy platení mliekarenskými spoločnosťami, lebo inak si to neviem vysvetliť.To však myslim ako žart.Som z toho normálne vytočená!!!!

damian

Mimi69, nenut ma (lebo nemam cas) vyhladat Ti dokazy o suvise medzi mliekom a cukrovkou. Myslim, ze sa to spomina aj v tom clanku, co som prelozil, ze ti Indovia a ludia z Carribean krajin, co prislo do Anglicka maju cukrovky, bo zacali nedmerne pit mlieko (hlavne ho vsade pridavaju do anglickeho caju).

fazula

je mozne, ze mlieko, ktore v mladosti pila tvoja babka, (aj tvoja mamka RNG) , bolo zdravsie = inak spracovavane ako dnes. mylim sa?

RNG

mimi69, moja mama sa dozila 96 rokov a kazdodenne jedla jogurt alebo pila kysle mlieko.
To ale na veci nemeni, ze mlieko ma rozne skodlive stranky. To len dokazuje, ze nase telo ich casto vie tolerovat. Preto otazka mlieka je dost kontraverzna.

RNG

Damian,Sylimarin nie je na rakovinu priamo, je to antioxidant regenerator pecene a pankreasu a pripadne zvysenim toku zlce moze prispiet k detoxifikacii. Davka podla protokolu dr Berksona je 900 mg denne, spolu s 600 mg alfa lipoickej kyseliny a 400 mcg(az 800 mcg) selenu.

mimi69

Moja prababka zomrela ako 86 rocna.Kazdy den pila mlieko a jedla nieco z mlieka.Umrela na cukrovku.Ako mi to vysvetlite hm?

RNG

damian, prisilne mediciny treba zo zaciatku podavat v malych davkach, aby nebola prilisna reakcia....
To s mliekom bude zrejme potrebovat aspon generaciu, nez sa to naplno usadi ludom v hlavach a zariadia sa podla toho.
A priemysel bude zastavat svoje zaujmy, ci to je pre ludi dobre alebo nie.
A zvyky sa nedaju lahko vykorenit.
Trpezlivos, mierne opakovat a pripominat ludom nakoniec dovedie k vysledkom.

959

Áno.je to pravda, že človek je zvyknutý jesť mliečne vyrobky a piť mlieko od mala.Ja tak isto konzumujem jogurty, zakysané výrobky a čo zbožnujem a neviem si to odoprieť su tvrdé syry-ano, viem, že to je ešte horšie ako mlieko, dokonca niekde som čitala,že až 10xhoršie ako pitie mlieka, ale jednoducho tvrdé syry su pre mňa droga.Snažim sa ich príjem znížiť, ale uplne vylučiť z jedálnička by som nedokázala a to aj napriek ich škodlivosti.Tiež mám rada aj jogurty.
Mne len to nejde do hlavy, že prečo chcu nasilu presadiť do školy mlieko,mliečne vyrobky, však veď nech to nechaju na rodinu.Kto je za to, že je to zdraviu prospešné, tak pre mňa nech doma pije aj 10 litrov mlieka denne.Je mi to fuk.Sice je pravda aj to, že aj v škole si to odsuhlasí, ten, ktorý rodič, či jeho dieťa bude, alebo nie dostávať mliečnu desiatu.
Poznám kolegyňu, ktorá od mala dáva svojmu dieťatu piť denne skoro 2 litre mlieka a to dieťa má iba 5 rokov, ale je sustavne na liekoch,antibiotikách a je už chudino v takom stave, že mu neustale zvyšuju davky, nakoľko organizmus už nereaguje na lieky, má nevyliečiteľné zápaly stredného ucha a tá žena je taká tvrdohlavá, alebo obmedzená, aj napriek titulu, že nevie pochopiť, že príčinou všetkého je to mlieko.Ale keď ho chudina nevie dieťatu odoprieť, lebo mu veľmi chuti....No nemám slov.Ďakujem pekne denne 2 litre mlieka a to sa tým ešte chvali!

damian

RNG, prave mi pisal jeden pan, co si od Teba kupil Silmarin a nevedel davkovanie. Som mu kazal podla dokumentov 70 az 210mg 3 x denne. Ma rakovinu.

damian

959, RAD PRISPIEVAM, ALE PRAVDUPOVEDIAC, MAM MALO CASU, BO MUSIM DOKONCIT PREKLAD KNIHY. SEM CHODIM UZ LEN KED MA BOLI ZADOK Z PISANIA, XIXI! ANI DO MOJICH TEM VELA NEPRISPIEVAM. ALE BUDEM.