Mlieko a mliečne vyrobky na školách

Príspevok v téme: Mlieko a mliečne vyrobky na školách
959

Neviem, aký máte názor na presadzovanie pitia a konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov na školách.Akurát teraz som dočitala článok, ktorý sa týkal tejto problematiky a normalne ma zdvíhalo zo stoličky.Riadne som sa rozčulila.Nechápem, ako ešte stále tlačia ľudom do hláv, aké je mlieko zdravé, výživné pre ľudský organizmus, najma pre zdravý vývoj detí.Bože, ešte stále nato neprišli-alebo lepšie povedané, nechcú príť, že je naopak škodlivé? A nechápem najma to, keď sa pod takéto zavádzajuce a nepravdivé članky maju tu drzosť podpisať rady lekárov.Pripadá mi to tak, akoby boli za tekéto bludy platení mliekarenskými spoločnosťami, lebo inak si to neviem vysvetliť.To však myslim ako žart.Som z toho normálne vytočená!!!!

RNG

sabina, mas problem. Rastlinne bielkoviny nenahradia kompletne vsetky mozne potrebne.Makrobiotici sa o tom mali moznost presvecit uz pred 50tymi rokmi minuleho storocia, preto do diety zahrnuli aj ryby a morske rastliny.Samozrejme aj huby.

sabina

RNG,ja absolútne nekonzumujem mlieko,ani žiadne mliečne výrobky,ba ani mäso,ani ryby,čím nahradiť bielkoviny?dík

kajka65

Ja len tolko: odkedy moje deti /5r. a 3r./nepijú mlieko, znížil sa im počet brania antibiotík z 8ročne na 2ročne. Synov alergológ nechápe, kde sa vytratila silná astma.Každý nech si vytvára názor sám, a odvážne mamky nech skúsia a sami sa presvedcia. Kamila

RNG

Mlieko ako potravina je velmi kontraverzna zalezitost.
To ze zahlienuje je davno znama pravda,
ze hlavne surove(nekvasene) podporuje vyvoj kvasnych a plesnovych kultur je tiez zname.
Ze na nom male deti vyrastu je dokaz, ze ma dost roznych vyzivovych latok na rozvoj tela.
Ze vacsina sveta ho nepozna a nepouziva, tj dalo by sa bez neho zit je tiez fakt.
Ze je vlastne zlozenim urceny pre telata a nie ludi je tiez znamy fakt.

Ze dnesne mlieko je z krav krmenych roznymi zmeskami obsahujucimi pesticidy, antibiotika a dokonca hormony je tiez pravda a odrazi sa to na znizenych biologickych hodnotach masa a mlieka a ich zamoreni.
Posledna rana mlieku je jeho znizena stravitelnost az nestravitelnost s pokracujucim vekom.
.........
Takze ho sice neodporucam, ale mliecne produkty sam konzumujem.
Poznam ich skodlive vlastnosti, ale som nan zvyknuty od mala a neviem sa prinutit ich prestat uplne konzumovat. Ale aspon som to obmedzil
Je pravda, ze nemozem uz pit sladke mlieko, len fermentovane=kvasene produkty,
ze zo starych syrov(mnam!) sa vyhadzem, ale snazim sa to aspon kompenzovat branim doplnkov na travenie a cistenie tela.

mimi69

BOZE NETREPETE tu sprostosti preboha....podla vas je skodlive asi vsetko podla toho co pisete.Ano jasne mlieko je skodlive hmm a co v dnestnej dobe nieje?Z mlieka su silne kosti atd.Rakoviny?Ste smiesny....Rakovina z mlieka.Keby ste vedeli kolko ludi co umreli na rakovinu som poznala by ste padli na zadok.A 100% to NEBOLO z mlieka.Preboha v com uz len skodi mlieko.Nieje idealne a mozno uplne zdrave ako napr.ovocie,zelenina ale nase telo jednoznacne potrebuje mliecne vyrobky tak sa spametajte!tato tema je jeden velky trapas...