Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

funkčná dyspepsia

RNG

Temy na nafukovanie v zaludku, palu a podobne tu boli viacere.
Vsade som radil, ze zaludocne kvasenie je dosledok NEDOSTATKU zaludocnych stiav(inac by kvasne kultury v zaludku a aj ine bakterie z jedla boli potlacene. Preto "liecenie" protikyselinovymi prostriedkami sice potlacia symptomy ale este zhorsia problem nedostatku zaludocnych stiav.
Radil som s jedlom brat Betain HCl a enzymi na pomoc traveniu.

joni_

no ja som vyskusala vela, sorry uz si nepamatam nazvy (Dicetel, Buskopan, Malox, bolo toho viac ale fakt uz neviem), lebo nic mi poriadne nezabralo, ale isto su na to lieky na predpis, lekar ti da, mne nic nezaberalo lebo este vtedy nevedeli ze mam aj potravinovu alergiu, teraz drzim dietu, pravidelnu stravu a hlavne tie probiotika, jo a teraz skusam aj nejake traviace enzymi - uvidim co to spravi
co sa tyka prirodnych mozno poradi RNG alebo sa spytaj na stranke -odkaz odstránený- tam su tiez zaujimave veci

joni_

aj mne diagnostikovali dyspepticky syndrom, je to funkcna porucha travenia, aspom ako tomu ja rozumiem - nie je tam ziaden nalez (nador, vredy, zapal...) ale je to poruch funkcie, nefunguje to tak ako ma
ja to mam spojene s potrevinovou alergiou a CFS, pomaha mi pravidlena strava cca po 3 hodinach, dlhodobo beriem probiotika a dieta kvoli potravinovej alergii. Hlavne ta pravidelna strava a probiotika mi dost pomohli

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

funkčná dyspepsia - Fórum - ZDRAVIE.sk