mat ci nemat dieta

Príspevok v téme: mat ci nemat dieta
macocha?

caute,
mam 32rokov a hoci som uz mala vselijake myslienky na dieta, v poslednej dobe vobec. s priatelom spolu zijeme 3roky, moc sme tuzili po babatku, ale akosi si zvykame na zivot bez starosti. mame cas na seba, priatelov, hobby. nejak nam to pohodlie zacina vyhovovat.je to normalne? tikaju mi bio hodiny a bojim sa aby som nelutovala jedneho dna, ale momentalne to tak necitim. co sa deje?

keksa

Maj deti len ked sa budes na to citit, len nezabudaj, ze ked nahodou ten den D pride uz moze byt neskoro a potom sa mozes rovno zblaznit, ze to uz nejde

Hviezdicka84

Ahojte, ja som toho nazoru, ze nie je moc dobre mat dietatko s frajerom. Volakedy som bola tiez toho nazoru, ze naco papier a dost som bola proti uzatvaraniu manzelstiev, ale pricina tohto bolo to, ze som bola velmi zranena zo vztahu mojich rodicov, lebo mali velmi zle manzelstvo. No ale z tych zraneni som sa dostala, nasla som si nadherneho cloveka a dnes sme uz manzelia a mozem potvrdit, ze manzelstvo je o niecom uplne inom ako len chodenie. Ja si myslim, ze manzelstvo nie je zla institucia a je to aj urcite vyjadrenie serioznosti a vaznosti vztahu. A tiez si myslim ze slova "naco papier" su takym zastieranim urcitych problemov u ludi. Bud su to ich nejake vnutorne zranenia, boje, zle skusenosti, nejake traumy z mladosti, alebo cista vypocitavost, ktora im brani v prijati tohto zavazku. Podla mna problem nie je v existencii manzelstva, ale v ludoch.

sandy21

mkwt, si ty v poriadku? na takych prkotinach sa ukajas, to sa inak neda povedat. text nemusi mat hlavu ani patu, hlavne ze je gramaticky v poriadku.

luciferka, to k comu sa vyjadrujes, som nemyslela pre Teba, na zaciatku mojho prispevku som napisala adresatov, na ktorych som reagovala, staci si precitat.

prepacte, ale mne sa zda ze sem chodia iba sami zadrapcivi ludia, co si potrebuju masirovat ego na ukor ostatnych.

mkwt, dufam, ze Ty poznas aspon slovencinu dobre, ja aj inych 6 jazykov, tak mi hadam ta jedna hrubka v rychlosti bude osudom odpustena.. nemam slov na takychto ludi

luciferka

sandy, ja beriem to, ze mas pravdu a DS sa v romskej populacii nevyskytuje, ja len chcem vediet preco, lebo ma to zaujima a pocas svojho studia som sa s tym nestretla, hoci som mala niekolko prednasok co sa krutili okolo tohto a proste ma to zaujima.....
a k tym vyrazom, pisala som to tebe, nie niekomu inemu, pricom predpokladm, ze ty tomu rozumies, nepotrebujem si tu nic riesit....a aj tak si mi neodpovedala, len si si vybrala tie casti, co mozes osocovat.....aspon viem, ze tvoja teoria ako mat dieta s "dokonalou" genetickou vybavou, ktore nebude postihnute pravdepodobne zlyhala, ked si ju nevies obhajit....

usiko

lioness,

uz som ti v jednej teme raz vysvetlovala, ze som to ja, ktora nechce svadbu mat...on by ju chcel, chudacik, ale nema u mna porozumenia....:-((( no ale ty vies, urcite mas pravdu ty, ved ty nas poznas asi lepsie.....a mas ma v zuboch , ze? nevadi...ja mam teraz ine starosti, ako tebe vysvetlovat:-))

sandy21

pre vhmp, liones a i.: ja velmi dobre viem co je to perinatalne a postnatalne, dokonca viem aj co je to post koitum :-), latinsky rozumiem dost dobre rovnako ako ovladam ine romanske jazyky, ale nikdy by som sa neznizila k tomu, aby som sa vyvisovala na fore, kam chodia obycajni ludia a hladaju pomoc, aby som pouzivala odborne vyrazy, ktorym viem, ze mnohi neporozumeju- vsak by toto forum stratilo zmysel. zda sa mi, ze si tu mnohi chodia liecit komplexy.
to ze D.syndrom sa v Romskej populacii nevyskytuje je znama vec, zato, ze ste o tom nepoculi ma nemusite urazat, skor si doplnit vedomosti