Pichanie/Svrbenie v prstoch

Príspevok v téme: Pichanie/Svrbenie v prstoch
lokko1

Dobry den,
poslednych 10 dni pocitujem neprijemne pichanie (akoby ihlou) v prstoch na oboch rukach (vasniou v jeden moment iba jeden-dva prsty no vzdy ine). Pocitujem to vacsninou na vrchnom alebo strednom podbrusku. Nie je to uplne pernamentne ale asi tak pocas 50% casu dna. Neviete mi poradit cim to moze byt? Zda sa mi to byt trochu blbost s takymto niecim ist k doktorovi. Najradsej by som si dal na to nejaku mast len. Ale na druhej strane je to fakt velmi neprijemny pocit.
Kedze ma v poslednej dobe velmi casto bolieva krk a krize tak trosku rozmyslam ci to nieje sposobene nejakou chybou v nervoch...fakt netusim.
Pred rokom som mal take zakladne vysetrenia u doktora a krvny obraz mam ze vraj uplne skvely, tlak v pohode a chlesterol pod normalom. takze mne osobne prichadzaju na rozum len tie nervy..
vopred dik za kazdy nazor

191Fany

Dcéra má problém. Pri dotyku so šťavou paradajky ju začnú svrbieť prsty , miesta má červené medzi prstami, maste nepomáhajú. Mohli by ste mi niečo poradiť ? Dakujem

ano

Tú "obchodofóbiu" by som pripísala skôr k nervičkám ako chrbtici. Ja som síce "baba", ale túto fóbiu chápem :o). Neviem, ako ti to prekáža, ale ja by som to cez psychiatra neriešila, sami sebe sme si najlepšími psychiatrami :o). Minimalizuj návštevy obchodov, to sa dá a časom sa to zrejme upraví. Radšej si miesto shopping centra vybehnite s priatelkou do prírody, tam si ľahko zacvič (tak nenápadne ale telu to urobí dobre). A nechaj priateľku vyšantiť sa v nákupných centrách samu, ak jej to robí dobre.

ano

Tú "obchodofóbiu" by som pripísala skôr k nervičkám ako chrbtici. Ja som síce "baba", ale túto fóbiu chápem :o). Neviem, ako ti to prekáža, ale ja by som to cez psychiatra neriešila, sami sebe sme si najlepšími psychiatrami :o). Minimalizuj návštevy obchodov, to sa dá a časom sa to zrejme upraví. Radšej si miesto shopping centra vybehnite s priatelkou do prírody, tam si ľahko zacvič (tak nenápadne ale telu to urobí dobre). A nechaj priateľku vyšantiť sa v nákupných centrách samu, ak jej to robí dobre.

lokko1

S tou masazou to je tiez super napad - asi to skusim ako prve. Mozno to zabere a vyhnem sa tak navsteve lekara. Zatial som totiz na masazi nikdy v zivote nebol a pritom mam sedave zamestnanie a este k tomu aj chodim zhrbeny.

lokko1

Dakujem moc za odpoved. V noci to pichanie nastastie nepocitujem a ani zapastie ma nejak specialne nebolieva. Ak myslis ze to moze mat suvis s tou chrbticou tak asi sa len predsa aj ked nerad vyberiem k doktorke ak to do piatku neprejde - aby som mal istotu.
A este ma len tak napadlo - ak by to bolo predsa nejak spojene s problemom s nervom niekde v chrbtici, mohlo by to mat vplyv na moju motoriku? Totiz ono sa to blbo vysvetluje ale mam taky zvlastny problem ktory zo zartu nazyvam "obchodofobia" - vzdy ked idem spriatelkon na nakupy niekam do shopping centra a vojdem medzi regale tak pomaly stracam orientaciu a ledva sa drzim na nohach. Takze vacsnou to riesim tak ze cakam potom vonku na lavicke. Tak ma len napadlo ci by to nemohlo byt tym alebo to je skor psychicky problem a mam ist radsej k psychiatrovi :)

ano

Ešte dodatok: daj si premasírovať celý chrbát aj s masážou rúk. Prípadne si sám/sama urob masáž rúk od prstov smerom k ramenu, rameno a krk ťahom od stredu k okraju krku oboma rukami. Začni masáž krkom.

ano

Môžeš to mať od krčnej chrbtice. Ak tŕpnutie budeš mať stále, odporúčam ti dať si urobiť EMG vyšetrenie (predpisuje napr. neurológ), či nemáš tzv. syndróm karpálneho tunela. Aj takto sa môže prejavovať. Nemáš dlhšie bolesť v zápästí alebo pri pohybe s palcami? A máš tŕpnutie aj v noci spolu s bolesťami? To je typické pre ten syndróm. Ak toto nemáš, tak zrejme chrbtica ale aj tak to rieš návštevou lekára.