Mam po styridsiatke a je mi fajn

tina

Ahojte, tak ja som dnes bola na preventivnej prehliadke, len neviem, ake budem mat vysledky,lebo poobede mi uz zacalo byt zle a vecer som mala teplotu 37,5. Asi ma chyta nejaka chripka, ato som sa snazila cely tyzden zdravo stravovat- v pondelok som si dala ocistny vodovy den, pila som iba vodu a v utorok aj vcera som jedla iba zeleninu a uhlohydraty, tak neviem....Navyse som zacala aj viacej cvicit. Mam ist aj na sono. A co vy ako? Dufam, ze sa mate dobre a vsetko je ok. Majte sa!

43

ahoj tina,
ja som začala chodit cvicit este v oktobri.chodim do posilky a n afit lopty.
prvy mesiac som zaživala muky,po každej serii som mala neuveritelnu svalovicu.už som to chcela aj vzdat ,ale postupne som sa dostavala do formy ateraz je to uz super.samozrejme že som aj ja cez sviatky pribrala a momentalne sa kazdy den snažim upravit stravu ale nejako sa mi nedari.cim viac cvicim,tym viac som hladna.no,slaba vola!okrem toho chodim raz do tyzdna na plavaren ,takže vlastne cely tyzden mam program po večeroch a zostava mi len malo času na domace prace.ale povedala som si bud budem so sebou niečo robit alebo budem chodit po doktoroch a zatial sa mi dari odtrhnut sa od povinnosti a nieco teda so sebou robit.dufam,že mito vydrži čo najdlhšie .

tina

Ahoj 43, tak vcera som bola konecne po mesiaci na aerobicu a som rada, citila som sa super. Asi zacnem chodit aj na plavaren, ked sportujem, mam ovela lepsiu naladu. Ja sa venujem anglictine, teraz pomenej ,ale chystam sa to napravit. Bavi ma citanie, hudba, niekedy vymyslanie novych receptov. Najviac relaxujem pri plavani. Co sa zamestnania tyka,pracujem v skolstve.
Zdravotny stav ma zatial netrapi. Na buduci tyzden idem na preventivnu prehliadku, tak dufam, ze dopadne dobre. Tento tyzden si uz davam pozor na stravu, obmedzila som tuky, sladkosti, tak dufam schudnem to kilo a pol, co som pribrala pocas sviatkov.
No utekam este nieco robit na zajtra,tak zatial papa a pekny vecer!

nahnevana

ak sa budem chciet nieco opytat, opytam sa v nejakej inej teme, nie tu.
Tu su iba dve osoby, nejaka tina a 43, ktore tu zase tliachaju o vareni. Kym by som sa dopracovala k nejakej odpovedi,... no to sa dam radsej na telenovely.

43

ahoj,tina dakujem za recept.aj dnes som prisla pred chvilou domov,pozeram si poštu a rozmyslam čo na rychlo na večeru.
ale asi urobim lososa,ten je naozaj rychlo.a ryby su zdrave :-).
a z nahnevanej ja si nič nerobim,je kopec ludi čo vie kritizovat inych ale sami nič neurobia a ani len nepovedia.tak čo už s nimi.nepači sa im svet ale menit ho nechcu.
a veru pravdu maš,davno tu už nikto iny nebol.
ja mam teraz tiež take hekticke obdobie ,ale tym že robim pri pc tak mi neda nakuknut sem každy den.a mam aj rada tieto rozhovory.podozvedaš sa kde kto ako travi čas a potom vieš aj trochu zhodnotit čo robiš sama dobre a čo zle.
a ešte k tym okuliarom,ja nosim dlhe roky okuliare do dialky ,ale v poslednom čase mam pocit že už aj pri čitani mi to robi menšie problmey,tak budem musiet zajst asi n akontrolu k očnemu.inak januar mam všeobecne ja taky lekarsky zaloýeny,same kontroly jedna za druhou.potom zase na vysledky čakam,oj neznašam to čakanie.
tina a ty čo porabas?myslim nie len po večeroch.ja učtujem,tak preto pri tom pc vysedavam.
teda ale som sa rozkecala,aj som zabudla že mam ist varit tu večeru,no idem ja,zachvilu mam muža doma,nech sa najeme aspon spolu,ked už cez den sa nam nedari byt pri jednom stole.

tina

Ozaj a dlho sa neozvali Vecernica, Sisina...dufam, ze je vsetko v poriadku.Dobru nocku 43, Invero, Hanuska a ostatne.

tina

43,obdivujem ta, aky postoj mas k zivotu a ze aj napriek tomu, co ta postertlo,si taka aka si a som rada, ze si :))Dufam, ze si budeme pisat aj nadalej a nedaj sa odradit nahnevanou, ma uz svoje forum, tak dufam, ze tam najde to co hlada.
Ja som si dnes kupila nove okuliare, uz sa mi poriadne zhorsil zrak, tak dufam, ze mi pomozu, lebo ked mi dcera strcila nieco pod nos, tak som ledva videla. Vola sa to tusim efekt kratkych ruk-neviem, ci presne efekt-tak nejako a mava to dost ludi po 40-ke.
Prave ma napadol jeden recept:)))
Robila to tusim Bohdalova.
Do pekaca das na kolieska nakrajane osolene(moze aj vegetou)zemiaky, potom asi 2 pory nakrajane na kolieska,opat zemiaky a zalejes sladkou smotanou. Mozes dat vlocky masla.Prikryt dalsim pekacom a asi 20 minut piect zakryte ,potom dopiect uz odkryte. Pred zaverom mozno posypat syrom.Je to fajn jedlo, mozes jest k tomu salat, alebo nieco kysle.
Tak zatial papa!

43

nahnevana, a vieš že aj mna rozčulilo čosi na tejto teme?a to tvoj prispevok.
to že neviem čo uvarit pokladam za mnesi problem v mojom živote po 40-ke.nemam uz deti doma a poreštavraciach sa mi nechce chodit jest a naozajneviem corychlo navarit kazdy den.mozno totvoj problem nie je ale ani si nevedela poradit s mojim .
a ak mas ty nejaky problem prečo si neprispela?mysliš že v tych to temach a na tomto fore treba len o problemoch pisat?forum je o tom o čom ludia chcu pisat,ale ty si zatial urazila tych ktori tu pišu.
inak ja sa rda porozpravm o hocičom,ale mam ti pisat že mam každy rok viac a viac zdravotnych problemov,že som bola 2 krat operovana,ležala na onkologii a svet sa mi zrutil ako domček z karat.načo?už som sa s tym nejako vysporiadala,teraz sirobim radosti z každodennych maličkosti.dnes sa dokažem tešit napr.aj ked uvarim dobru večeru a mojmu mužovi chuti a sprijemni nam to celu večernu pohodu.pekny den a vela radosti z každeho dna!

tina

Nahnevana, neviem, preco sa hned rozculujes. Pokial niekto napise nejaky problem, tak sa ho snazime riesit. Pokial nie, tak si piseme podla teba keci, no aspon nikoho neosocujeme. Este si sem ani nenapisala svoj problem a uz sudis. Urcite by sme ti nan neodpovedali nejakym receptom na varenie, ale snazili by sme sa ti poradit, pokial by sme vedeli. Nikto ti nebrani zalozit si novu temu, vela stastia!