Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dovolenka pri mori

Príspevok v téme: Dovolenka pri mori
hoska

Ahojte.Prosim Vas viete niekto o nejakej peknej dovolenke pri mori???Chceli by sme ist na konci augusta takze nech je tam este teplo...a co sa tyka hotela chceli by sme all inclusive a hotel blizko plaze (piesok) a nie daleko od mesta..a bolo by celkom fajn kebyze je hotel viac menej bezbarierovy...aspon hlavne casti..a nemusi to byt nejaky velky rezort...ja som nieco nasla v Egypte...tam nas to celkom laka len to vychadza dost na vela kedze chceme ist na 15 dni...prepacte ze vas zatazujem ale uz som unavena z toho hladania na nete...takze ak ma niekto fajn tipy tak sem snimi...dakujeme velmi pekne..

izzy

ahoj ludkovia, bol niekto z Vas v Arabskych Emirátoch, (Abu Dhabi,Dubaj) ? rada by som počula osobné skúsenosti a tipy kedy je tam najvhodnejšie ísť, kde je pekne, co sa oplati vidiet atd?

959

A tu klimu si naozaj nedaj na menej ako tých 25.My sme tento rok akovždy mali 26-to uplne stačí.Lebo v noci je von okolo 30-32, tak ten rozdiel -5 stupňov je OK.Uvidíš pri 26 ti do rana bude aj zima.Cez deň sme nikdy nebolina izbe, vždy sme od tej 11,00-18,00 pri mori a nikdy sme našťastie nemali ani hnačky ani žiadnu chorobu, žeby sme museli cez deň byť na izbe.Takže cez deň ani neviem, ako je dnu.Ale ako som pisaôla,aj doma v byte máme stale tých 25-26 zapnutú klimu a je tak akurát a chorí z nej sme nikdy neboli.Aj v aute keď cestujeme máme toľko.Potom keď vyjdeš von tak ťa to neomráči.Alebo si dáme v aute o kus menej, ale pred koncom cesty pomaly pridávame,aby na konci bol ten rozdiel 5 stupňov.
To keď sme cestovali do Luxoru bol tiež horor.4 hodiny v autobuse bolo hadam 10 stupňov, boli sme ako cencule a keď sme vystupili v Udoli kráľov, tak to vravím vždy-na ten okamih nezabudnem do konca života.Prvýkrát v živote viem, ake je to, keď sa človek dusí a nevie sa nadýchnuť.Delegátka povedala, že vtedy bola teplota vzduchu naslnku 58 stupňov.Tak si vieš predstaviť.Tam sa fakt doslova keď som kamerovala vlnil vzduch.Jeden dedko keď vystupil z autobusu,chudák starý, normalne sa poskladal na zem, dostal šok z toho tepla.Bodaj by aj nie ten rozdiel tepla von a v autobuse.Tí Egypťania su blázni do klimy.Doma to nemaju, tak v práci si to potom pušťaju na plné koule-teda do minusových teplot.

959

Tak som tu.Vonku je tak dusno, že som myslela, že skapem.
Som prekvapená, agina, že ste mali také vlny.My sme naozaj tam nikdy žiadne nemali.Aj tak viem, že Egypt je znami tým, že vlny tam nie su.Ale nehádam sa.
Ciiiiiaaa mora sa neboj, da ťa dokopy, tam ti to prejde.Ale horšie bude v lietadle.Neviem, akos tým zahlienením a sopľami zvládneš let.Len aby si sa tam nedusila.Lietadlo je pre teba teraz v takom stave veľmi nebezpečné.A je to predsa len 4-hodinový let.
Inak na niektorých linkách by ťa do lietadla-choru vobec nepustili.Stalo sa to mojmu bratovi už 2x.Raz pri ceste z USA-tam ho vypoklonkovali a raz keď išiel služobne z Japonska.Malna starosti ludí a jeden z jeho skupiny tam ochorel-tiež ho nepustili.To sa už o tom veľa popisalo.Ale som za,lebo tým nielenže ohrozuješ vážne svoje zdravie v takej nadmorskej výške, ale aj druhých ludi na palube, nakoľko sa infrkcia v malom priestore a nadmors.výške nad 10 0000 km širky ako blesk.To sa ani nepriznaj, že si chorá, snaž sa pri nástupe do lietadla nekašlať, lebo neviem....
Asi pred 3-mi rokmi sme tiež leteli a pri nastupe do lietadla taktiež jedna pani kašlala ako tuberák, tak letuška ju zavolala nabok a pýtala sa, že čo jej je,že či vie, že chorá nesmie letieť, ale ona jej našťastie ukázala papier od svojho lekára, že je to OK, ale už neviem čo tam bolo napisané,lebo letuška ju potom, ako to dočitala pustila dnu.

ciiiiiiiiiiiiiiaaaa

letime nad ranom o 3tej. No konecne stadium, lieky uz budem mat dobrate,v podstate ja sa citim uplne ok,az na to, ze citim, ze mam este hlieny, sople a nic ma neboli,len ma stvu tie hlieny a hoprsie sa mi dycha,ale dufam, ze to pri tom mori prejde, netuzim byt zavreta na izbe a tiez ma velmi nelaka vidina klimatizacie:-(- z nej som to vsteko dostala

dada

agina a to si kde počula,že more škodí na priedušky?ha?,kristepane,však každý lekár miesto "liekov"len k moru posiela,ja som toho príkladom,išla som do egypta ,bola som celá zachrchlavená,zahlienená,proste cítila som sa pod psa,ale pobyt pri mori ma vyliečil,inak všeobecne platí jedno:ludia pri mori bývajúmenej často chorí resp.vôbec,no hadaj prečo asi,hm?

agina

Ano, more je vyborny lekar, ale ked nie si aktualne chora.Ale ked uz to mas v konecnom stadiu /ako pises/, tak to bude hadam v poriadku.Joj ako vam zavidim, letite z Bratislavy???? O kolkej????

ciiiiiiiiiiiiiiaaaa

no agina, stalo nas to dost a rusit to, urcite nie. JA som chora od pondelku aj na antibiotikach, prideme tam zajtra a este v nedelu mam brat poslednu tabletku. No ale este mam trochu hlien v prieduskach, co vykasliavam, ale ak by mi nemalo ybt dobre, zostanem este 2 dni v hoteli a polezim si,aj ked to bude skoda,ale co uz mam robit? Poctivo lzim cely tyzden v posteli a potim sa. A inak ked som bola mala lekarka mi odporucala praveze more na priedusky a na kasel, mala som chronicky kasel, a pomohlôo, more je vraj vyborny lekar, tak teda neviem.:-(

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dovolenka pri mori - Fórum - ZDRAVIE.sk