Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

preco je kava (alebo ine napoje) diuretikum?

anetka v.

a, damian: mam pocit ze ta tebou uvadzana tema je dost rozsiahla... kam sa mam skor zamerat, nech ju nemusim citat celu? na ktoru stranu?

anetka v.

vdaka za reakcie, najviac sa mi pozdavaju tie dve najkratsie (pojdem si pozriet aj tu dalsiu temu o gratis). len mi jedno nejde do hlavy: kedze tieto alkaloidy nabudia organizmus k cinnosti, k tomu potrebuje tekutiny, tak ich diureticky ucinok mi pride kontraproduktivny...
alebo je to predsa len preto, ze obsah tychto alkaloidov je v takomto napoji dost vysoky a preto posobi toxicky? lebo ak sa nemylim, urcite malicke mnozstvo takeho kofeinu v bezkofeinovej kave predsa len je... ale nanestastie ju nepijem, taku ani taku, tak neviem posudit, ktora by ma na zachod hnala castejsie...

mate niekto takuto skusenost?

mira

Jedným z dôvodov je praženie. Všetky potraviny pripravené pečením, pražením, silným presúšaním, ktoré sú tvrdé a zbavené vody spôsobujú presušovanie organizmu. Dodatočné dodávanie a máčanie týchto potravín vo vode už pomôže len málo, preto v lete keď na nás "praží" silné slnko, by sme mali jesť potraviny šťavnaté, kašovité, vláčne, s prirodzeným obsahom vody, ktoré telo nevysušujú.

damian

Samozrejme, v istom zmysle su vsetky diuretika, kedze z nich clovek moci. H2O je najmenej diureticka. Kedze ine tekutiny ako voda obsahuju mnoho inych zloziek (a nie len kofein, ale aj mineraly v mineralkach...), telo sa ich snazi rychlejsie vypudit z tela von a tak oblicky pracuju rychlejsie a rychlejsie odchadza aj voda. V tomto vsetkom ale piseme v teme NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

preco je kava (alebo ine napoje) diuretikum? - Fórum - ZDRAVIE.sk