CItovy natlak

Príspevok v téme: CItovy natlak
papulko

Ahojte, prosim poradte mi,uz dlhsiu dobu sa mi niekto /blizka rodina/ zdoveruje s problemamy, kt. si viac menej sama sposobila, nechava sa vyuzivat ludmi,po citovej stranke a nanestastie aj financne. Ked som sa snazila poradit, vybafla na mna, ze ja tomu nerozumiem.
Problem je v tom, ze ja mam dost svojich problemov /aj zdravotnych/ a velmi negativne to affektuje mna a mojho priatela. Proste ona stale dookola riesi veci a udalosti a ludi, kt. za do vobec nestoja a stale to predomnou rozobera, proste je uplene zaslepena. A ja som uz velmi casto nahnevana a vycerpana z toho. Niekedy som uz reagovala, zvysenym hlasom a povedala som si svoj nazor, dokonca moj priatel jej povedal, nech ma nezatazuje s niektorymi vecami.
Otvorit oci jej asi neotvorim, ale neviem, ako jej vysvetlit, nech ma s tym nezatazuje

amika

Zazila som...je to hlavne o postoji. Ak sa to najblizsie zopakuje,tak skus sa jej opytaj: Prosim ta,potrebujes sa len vyzalovat,alebo chces moj nazor ci radu?? Cakaj na jej odpoved a podla toho sa zariad. Ak sa chce len vyzalovat,tak len pocuvaj a prikyvuj,v hlavicke si to ale musis zariadit tak,aby sa ta to az tak nedotykalo,aby tvoja psychika zostala v poriadku...ak by chcela tvoj nazor,alebo radu,tak to musis predychat,aby si bola schopna zdraveho usudku a predostrela jej ho bez nejakych emocii,alebo zaujatia,rozumies co tym myslim?

kostlivec

hmm. poznam. su ludia, ktore su jaq pijavice, ze par minut rozhovoru s nimi ti vysaje vsetku energiu a unavi ta to. skus sa s nou menej stretavat, ak je zaslepena, len sama na to dojde, ze sa musi zmenit. pochabujem ze jej nejake dohovaranie pomoze. vyhybaj sa jej, nie prilis, len trosku, ked bude tych vylevov menej, snad tolko zvladnes.... alebo ju mas stale na ociach?