podviazanie vajecnikov

Príspevok v téme: podviazanie vajecnikov
vanilka1100

ahojte,mam 38 rokov a beriem lieky na cievy a tiez na posilennie srdcovej chlopne. z tohoto dovodu uz nesmiem uzivat HAK. rozmyslam o podviazani vajecnikov.prosim,ktora ste podstupila takyto zakrok teraz niekedy,podelte sa o skusenosti.zaujima ma,ci je potom menstruacia normalna a tiez ci sa tento zakrok hradi a v akej vyske. dakujem

gabrielitt

Sterilizáciu mi urobili z podobných dôvodov ako ty chceš, v celkovej anestéze, laparoskopicky. nemala som žiadne problémy...každej žene,ktorá je rozhodnutá už nikdy nerodiť , môžem odporučiť..

zarazajuce!

a preco by ti to robili zadarmo? je to tvoje rozhodnutie, tak si za nho zaplat. alebo urob muzovi na penise uzol. to bude potom zadarmo.
sorry, ale financovat tvoju antikoncepciu z verejneho zdravot. poistenia- teda aj z mojich penazi, tak s tym NESUHLASIM!
je to zarazajuce, ako niektori chcu mat vsetko zadarmo. este aj ich reprodukcnu schopnost, resp. jej zamedzenie maju financovat ini- nezainteresovani. pytaj peniaze od muza, alebo nesuloz!

anaj79

Mám 5deti,rodila som vaginálne,ale už viac deti nechceme,mám 30 rokou.Je možné aby mi spravili sterilizáciu zadarmo.

jajka

ahojcek.Mam 41 a problemy s krčov.žilami,tak hormóny neprichádzajú do úvahy.Toto by bolo ako sa zdá riešenie.Ako dlho ste boli hospitalizované?Robili to v celkovej narkóze?Momentálne mi ale robí problém nepravidelný menzes,s čím som doteraz problém nemala.Doktorka mi ordinuje Norethisteron,aby som sa dostala do normálu,ale zatiaľ to nefunguje.Bol by to problém?

ajrin

Mám 51 rokov som 26 rokov po podviazaní vaječníkov a celú dobu som nemala žiadny problem.robili mi to za socializmu nemam žiaden viditeľny rez a prechod stele na mňa neprišiel už by som aj pristala ale lekár varví že čim dlhšie mám menzes tym lepšie.Zdravotne je to bez problemu,chodím lem na preventívky.rozhodnutie o zákroku je na žene ale netreba sa obávať.prkný deň

adriana

Mile žienky ja som tiez jedna z tých ,ktorá podstupila sterilizáciu,hoci som mala len 32 a dve deti tak mi ju urobili a to z toho dôvodu že cez danu som otehotnela a tabletky som pre veľke bolesti hlavy brat nemohla ,ale potrebovala som potvrrdenie z neurologie,že oni s tym suhlasia a nemám inu možnosst preto,že by som rodila kazdý rok.Robili my to v brezne laparoskopom tak,že som mala dve male dierky v bruchu ,ktoré teraz po 7 rokoch nevidno.Menzes mam normalne a tak isto chut na sex normálne ako aj pred tym

daruska

Fúú som rada že som na túto tému naďabila..práve mám vypísanú žiadosť na podviazanie vaječníkov a pri pohovore z lekárom som si vôbec neuvedomila že to ide normálne o operáciu pod bruškom...nazdávala som sa že je to nejako cez pošvu...riešili sme z lekárom moju antikoncepciu a tiež pri prehliadke prišiel na to že mám natrhnutú aj mierne spadnutú maternicu...nieje to nič akútne,práve ja mám ten pocit že v minulosti som mala mierne problémy ale časom sa to vylepšilo... a na základe tohto zistenia mi navrhol sterilizáciu...mám tri deti a vraj ma to víde na 1500sk teraz rýchlo prerátať neviem ale určite ešte všetci fungujeme na koruny:):):):)
Hneď som aj súhlasila,lenže v aute mi manžel otvoril oči keď mi povedal ža \"veď to budeš mať rez\"tak sa mi rozjasnilo a teraz som na pochybách...z jednej strany je to poriešené ozaj na mňa šite,lebo tablety mi robili zle,teliesko sa bojím ,čo ak to telo bude odmietať a je to cenovo aj dosť náročné...baby poraďte mi ak ste tým niektorá prešla,myslím tú plastiku a zvlášť aj serilizáciu aký je ten rez veľký a po plastike či niesu nejaké bolesti,problémy...veľká vďaka:):):)