Kysla kapusta

marijam

O alergii na kyslú kapustu som ešte nepočula :-) Ja keď zjem kyslé uhorky tak sa hneď vyhádžem..ale zjem tanier kyslej kapusty rovno zo súdka..a nič...takže tomu ani neverím :-) Kyslá kapusta je veľmi zdravá :-P

- mira

Samozrejme, že zle pripravená a zle uskladnená kvasená kapusta sa pokazí. Ale to môžeme povedať aj o jogurtoch, tie sa tiež pokazia, pokiaľ nie sú zamorené tonami chémie, podobne mäso, chlieb, vajcia a prakticky všetko.Normálneho človeka, ktorý si všíma čo je a vie základné veci o uskladnení a hygiene potravín, by nič nemalo odradiť od jej konzumovania. Koniec-koncov načo máme čuch a chuťové receptory ?

RNG

Zialbohu, kysla kapusta je velmi rozdielnych kvalit, podla nahodne rozmnozenych mikrobov v nej.
Takze sa v nej mozu rozmnozit aj pre nas neprijemne, na co telo reaguje snahou sa ich zbavit=hnacka.
Dokonca sa na nej moze rozmnozit povrchova plesen, ktora moze vyrabat jedovate plesnove toxiny, aflatoxiny, a to uz nie je ziadny zart.

elly

ja som zistila, ze v poslednom case ma fajne prehana po kyslej kapuste, je jedno na aky sposob, ale vzdy len po kapuste

mnam kapusta

Juuuuj, kapusticka je super :-D...Mozes z nej zjest hocikolko a nepriberies. Navyse je velmi zdrava, a dobre posobi pri zapche :-D...Pravidelnejsie na zachod nechodim ako ked mam kapustu, a najma vela :-D

xena

ja zvyknem piť len čistu štavu z kapusty aj pol litra naraz a nemam z toho žiadne zaludočné problemy, ale skor ma to chrani pred chripkou cez zimu

axelonka

áno, kapusta obsahuje magnézium a vitamín C, ktoré redukujú zásoby tuku, tiež podporuje trávenie, znížuje cholesterol a šťava z kyslej kapusty má priaznivé účinky na črevnú mikroflóru. dá sa z nej urobiť "fitnesnápoj" - namiešaš si ho zo šťavy z kyslej kapusty, ananásu, multivitamínového džúsu a roztlačeného banánu:)

mira

Wowo, ak maš alergiu a hnačky z kyslej kapusty, máš v zlom stave črevá. Máš črevá zahlienené a zalepené črevné klky, steny čriev máš ochabnuté. Príčinou sú mliečne výrobky, mlieko, cukor a biela múka, ovocie.
Načas by ti prospela aj bezlepková diéta, i keď alergiu na lepok ešte nemusíš mať. Veľmi dobrá je na to ryža natural a rôzne upravené zeleniny, prospievajú varené s tuhými listami ako kel, kapusta, reďkve.
Bezlepkové obilniny sú aj pšeno, kukurica a pohanka, amarant.
Br, kyslá kapusta vyvažuje nepriaznivý účinok tukov a je dobrá nielen pri chudnutí , ale pre zdravie vôbec.