Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vodičák jazdy

Príspevok v téme: Vodičák jazdy
melon

Ahoj,,mam 19 rokov robim si vodičak najpr som si myslel že jazda to je v pohode a robil som si starosti s učením.A zvrtlo sa to naopak.Robim si testy a večinou nad tých 50 bodov spravím.Mal som už Piatu jazdu a ja hodinu pred tím sračka na záchode,srdce mi strašne bije je mi na vracanie je to niečo strašne som asi psichicky narušeny.Intštruktor mi povedal že to ešte nezačíl že spím za volantom On povie doprava ja idem dolava Uplne mimo nesledujem značky,neviem kto ma prednosť NIČ.A po jazde som nenormalne unaveny normalne ma viečka tažia.A pritom teoreticky to všetko viem! Tak potom kde je problem 5 jazda a mne robí problem sa vobec pohnuť.Nikdy sa to nenaučím :( som debil vo všetkom :(

NYKY

Ahoj! Po piatej jazde a už presvedčený že sa to nikdy nenaučíš?? Presne viem o čom hovoríš. Ja som mala tiež neskutočné stresy a to čo som si zažila ja pred jazdami by som nepriala ani najväčšiemu nepriatelovi ! : DD Mne povedal inštruktor asi 2 jazdy pred skúškou, že je mu to strašne luto a že mi bude držat palce ale že sama vidím že mi to vobec nejde. Potom sme sa dohodli, že posledné 2 dáme tesne pred skúškou . tak som čakala na termín skúšky a tak ako sme sa dohodli tak sme aj urobili. ja som si povedala, že kašlen na celý vodičák a bola som presvedčená že ani na opravné nepojdem. ja takto naladená som išla na tie posledné jazdy a bez toho aby som sedela medzi tým za volantom som jazdila, že som tomu nemohla ani ja a ani inštruktor uverit, že som to ja . Na jazde som mala nervy, ale urobila som na 1. x !! A teraz jazdím bez problémov : ) Ver mi prestan sa bát a budeš jazdit lepšie. Hlavne pametaj, máš tam niekoho kto ti pomože. Viem lahko sa to píše ale tahšie sa to vykoná!! Ale ver , že viem o čom píšem : ))

ojka

no tak ja ti teda poviem, to čo všetci , neboj, bude to v poriadku (: ja som prvý krat sedela za volantom, až ked som mala prvu jazdu, tak ty si už o niečo skusenejšia a neboj, ked ti to nešlo, ked si skušala brzdiť vtedy, tak na tej jazde, sa to predsa naučíš a inštruktor ti v aute samozrejme pomôže. Tak hore hlavu a daj vedieť ako to dopadlo (:

Monika91

Ahojte všetci! Zajtra idem na svoju prvú jazdu a brutálne stresujem! :D Každý mi hovorí že to bude v poriadku a že to nie je nič \"extra\", ale ja predsa stresujem aj keď nechcem. Skúšala som jazdiť s priateľom niekde mimo mesta, celkom mi to šlo len to brzdenie nie je ono, neviem ako to zvládnem zajtra, či sa budem vedieť sústrediť na všetko... držte palce!!:D M

kikothcc

ja som prave na tom naopak jazdit viem a myslim ze dost dobre ....aj instruktor my sem tam rosprava ze toto neni relly dakar zeby som mohol aj spomalit . jazdenie ma proste bavi ale co sa tyka teorie tak som natom dost zle niekedy precitam aj 10 krat jednu otazku a nechapem :D....a tie stresy co mate pred jazdou su stoho ze to cele berete tak vazne treba sa uvolnit a jazdit podla seba ale ked mam povedat pravdu dost casto zavisi aj od instruktora ked mate nejakeho nervaka tak sa vam necudujem moj je srandista asi preto mi to tak dobre ide

ojka

a prečo ti kurz trvá tak dlho?Neboj, ked sa to nepodarí na prvy krat, tak urobíš skušky na ten další, alebo další, ale hlavne to už nenechavaj tak, ked si začala. Ja som tiež urobila jazdu až na druhy krat (; Na kurzoch som mala velmi rada testy, tie mi išli dobre, aj jazda bola v pohode, len nám sa inštruktori na jazdach striedali a neviem prečo, ale ja som mala takmer vždy takého, čo prišiel ku mne už rozčúlený a všetko som si to odniesla. Nemám rada, ked niekto kričí, či už na iných alebo na mna, no tak to bolo utrpenie, ale tak nik mudry z neba nespadol O:-)
Držím palce nech sa veci v autoškole "vyvíjajú priaznivo" (:

kárskúl

pre tých čo si myslia, že majú inštruktora idiota: www.youtube.com :))

Tak ja som pred 2 týždňami urobila skúšky...vodičák už je len si preňho skočiť. Tak ja som vodičák dostala k 18-tke od rodičov...inak by som sa dotoho asi nejako moc nehrnula. Na teóriu som začala chodit tak od polovice mája. Mali sme vcelku pohodového inštruktora...trenažér som nemala vôbec (že neni potrebný). A potom prišli jazdy. Pred prvou jazdou som bola trochu "posraná" ale nič čo by sa nedalo zvládnuť. Všetci (teda aspoň vačšina) tu píšete akých ste mali idiotov-inštruktorov...ako po vás hulákali, nadávali...na prvej jazde som bola na cvičisku, kde sme si "potykali"...pol hodiny asi trvalo než som sa naučila rozbiehat... ptom nasledoval slalom dopredu aj dozadu, cúfanie do x, a kopeček...všetko mi povisvetloval a hlavne s kľudom angličana...na posledných 15 som išla do mesta, aj ked s obrovským strachom jak hovado, všecko bolo ok, až na jedného nervózneho neurotického vodiča...z auta som vyšla spotená jak hovado ale v pohode...od tej doby som sa tešila na každú jazdu...nebrala som ho ako "autoritu" ale ako "kamaráta"...na cvičisko som chodila každú hodinu takže to som mala v malíčku, ked som mávala jazdy vždy ma čakával pred domom a potom som sa mohla aj domov zaviesť, vždy bola v aute pohoda, či už mi skapal motor na križovatke alebo ked som sa učila cúfat do oblúčka (tým som si nebola istá ani na skúškach), ked sa mi mýlila lava strana s pravou (tak zo srandy nezabudol povedat, že som typická žena), alebo ked som skoro prevrátila auto v zátačke, asi 3-krát skoro nabúrala čumák auta (vďaka bohu za jeho skvelé reflexi)...proste vždy bola sranda a to ked mi ukazoval konštrukciu to som sa iba šúlala od smiechu...ked prsalo sme si dávali závody cez kaluže, kto dá väčší šplech...a este na kruhovom objazde 3 kolečká dokola (dala by som aj 4 keby mi neschmatol volanat), až sa všetci okolo začali na nás smít...proste na každú hodinu som sa tešila...nepísala som to preto aby som sa chválila, ale preto aby som vám ukázala že nie všetci sú taký ako ten český neurotik...on bol fakt skvelý inštruktor s veľkým "I", nielenže bola "prča" ale ma naučil aj jazdiť a za to som mu moc vďačná...je najsamlepšejší inštruktor na svete s nebeskou trpezlivostou (ostatný by ma začali dusit počas jazdy)..a napríklad kamoška čo chodila do tej istej autoškoly mala zase idiota:D)

No a potom prišli skúšky..vdaka bohu som mala toho istého inštruktora (a to že tam bol mi dodalo tak neuveritelný klud a pohodu)...testy som napísala na plný počet, konštrukcia v pohode, cvičisko téš a jazda mestom tiež prebehla Ok (ešte aj tam sa mi chcelo smiať, ked som sa počas jazdy pozrela na inštruktora, ten mal väčšie nervy než ja, a aj policajt bol ok)..teraz ked vidim v meste "moje" autíčko s "mojim" inštruktorom tak iba ticho závidím tomu kto v nom sedí..kludne by som si to znova celé zopakovala

jopka

for timea
ja som si robila vodicak v roku 2007, novembri, takze som este v skusob.lehote. vtedy sa kuzelky nerobili,vobec, ziadne cvicisko, ani trenazer!
-ano, prestavku si urobit mozes, myslim,ze max.dlzka robenia vodicaku je jeden rok. ja som ho robila od maja do novembra, takze som si uzila vsetky rocne obdobia :) co je plus
-jazdila som asi tak necelu hodku
-a nie nejazdila som doma, lebo nemame auto
ja som si ho robila ako 21rocna. ale tak odvtedy sa isto vela toho zmenilo.

wawa

jo, vsimla som si to po odoslani tej druhej spravy :) neva, mozno moj prispevok povzbudi inych (cicušku alebo zufalu:( ), ktore mu tiez reagovali teraz... takze az take zcestne to nebolo :) a taky melon by sa mohol ozvat, ci ten vodicak zrobil a ako :))

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vodičák jazdy - Fórum - ZDRAVIE.sk