Bradavice u priatela-POMOC

Príspevok v téme: Bradavice u priatela-POMOC
walery

Ahojte, prosim was chalani ktorym bolo zistene ze maju bradavicky na penise, povedala vam kozna doktorka ze ste to mohli dostat pohlavnym stykom alebo aj na kupalisku a podobne? Potrebujem to vediet kedze mojmu priatelovi sa to spravilo, a sme uz spolu viac ako rok, tak sa bojim ci to nieje len pohlavnym stykom prenasane, ci ma nepodviedol... Dakujem pekne za odpovede..

katka001

No priatel ti musel byt neverny, toto sa neprenasa vzduchom. Iste bradavice sa sice prenasaju na kupaliskach, ale tie su na chodidlach, nie na genitaliach. Inkubacna doba je par tyzdnov az mesiacov. No mate to blbe teraz, teda hlavne ty, naozaj je mozne, ze ta uz nakazil a prejavit sa to kludne moze o pol roka trebars. Je mi to luto, si vo velmi blbej situacii. Nemusis to ale zakonite chytit, niektori ludia to nechytia a niektori to sice chytia, ale imunitny system si s tym poradi skor, ako sa to prejavi. Kebyze s tvojim priatelom spavate dalej, tak si to prenasate na seba ako pingpong a keby sa aj jeden liecil, nemalo by to efekt. Lieci sa to dvoma sposobmi ktore je dobre kombinovat: podporou imunity a natieranim bradavic nejakymi pripravkami. Prip. sa mozu aj vypalovat, ale to sa zvykne vracat. Zalezi od teba co urobis, ja v tvojej kozi by som sa na toho nevernika vykaslala, nechala si urobit test na vsetky pohlavne choroby a niekolko mesiacov nesexovala a podporovala si imunitu vselijakymi pripravkami. Mozes brat aj indonal a imunoglukan napr.

juuuj!

sorry, píšem ako maďar...xixixi.....

Haha, dufam ze si to myslela iba ako vtip! Lebo ak nie, tak si to teda vezmem riadne k srdcu, pretoze z takychto reci mi uz tecu nervy! Trebars na style mojho pisania by si snad ani nespozorovala ze ciastocne som madarka a ak si to nemyslela zle, tak prepac, ale svoje som si uz tiez "uzila" vdaka tomuto.

walery

Dakujem pekne, ja som tu o tom citala tiez uz wela.. tak preto som myslela, ze sice podporim swoju imunitu ale aj tak ten wirus u mna raz, skor ci neskor prepukne.. A tie enzymy? To je w akej forme?? dakujem za odpowed

kamoska

závisí to od tvojho imunitného systému....vraj inkubačná doba je od niekoľkých týždňov po niekoľko rokov....pozri si tu tie témy ako som písala.....bolo toho tu napísané strašne veľa....hlavne podpor imunitný systém enzýmami ako tu vždy píše RNG

walery

Dakujem pekne za odpowed.. No to mas prawdu ale tak kedze sme sexualne aktivny a kondom nepouziwame kedze beriem tabletky pochybujem ze ten wirus este nemam.. Mne sa wsak nic podobne newyhodilo zatial.. Newiem co robit.. Ked ho ma moj partner v sebe nezabranim nakazeniu aj ked si bradavicky vylieci nie?

kamoska

gynekologovia tvrdia, že sa to prenáša iba pohlavným stykom, ja som pritom dosť veľa otom čitala na nete a majú to aj ľudia, ktorí nikdy nesexovali.....je to vírus HPV....a podla mňa vírusy môžeš nachytať aj inak ako iba sexom....pozri si tu temy condylomata accuminae, bolo tu už veľa toho napísané.....a na tvojom mieste by ma ani tak nevera netrápila, skôr by ma trápilo, keby si to ty od neho chytila....a na prenos tejto choroby kondóm nestačí.....