Plasticke operacie

hmm...

plasticka chirurgia je podla mna nieco ako 8.div sveta - samozrejme ak je opodstatnena /co je sice dost subjektivne/. ja mam 23 a ked som mala 4, pri nehode sa mi zlomil nos. stale takto beham po svete a moj nos vobec nevyzera esteticky - je krivy a hrbol na nom mam velky. ked som bola mala, neuvedomovala som si to, ale postupne mi to zacalo velmi vadit. studujem umelecke zameranie a neuveritelne ma stve, ze mozem davat formu socham, kresbam, ci objektom, ale svoj nos si nemozem vyformovat k lepsiemu. hmm, co je to k lepsiemu? iba k takemu, aky by som ho mala, keby sa ta nehoda neudiala. ved ked si niekto zlomi nohu, tiez mu ju daju do povodneho stavu. a nie je to nic neprirodzene. teraz som v zahranici, ale v lete chcem skoro po dvadsiatich rokoch podstupit operaciu. uz mam toho dost! mozem totiz robit cokolvek, nikdy nebudem moct byt rovnako pekna ako ludia s mensimi vnutornymi kvalitami, ale normalnym nosom atd.
mily/resp. mila/ asi tak! myslim si, ze sebavedomie a sebadovera - to este nemusi byt dovod na podstupenie op. lebo to je potom uz chore - ta choroba ma aj nejaky nazov... podla mna je ale uplne prirodzene, ked clovek tuzi po krase a chce byt spokojny sam so sebou. existuje tu totiz nejaka norma prirodzenych tvarov ludskeho tela a je to skutocnost, ze ak sa niekto z nej vymika, nevyhne sa pohladom ludi na nedokonalu cast svojho tela.
a je tu samozrejme aj nieco dalsie... je to schopnost ci neschopnost ludi brat cloveka podla jeho 'vnutornosti'. asi tak, musis uznat, ze v praxi to moze znamenat napriklad tolkoto - situacia: dvaja ludia s podobnymi kvalitami sa uchadzaju o miesto, jeden 'pekny', druhy 'nepekny' - je to subjektivne. miesto dostane ten s peknym nosom - garantovane. prvy dojem je aj vo vyzore - a nikdy neexistuje druha sanca na urobenie prveho dojmu.
a este nieco. podakovanie ako pri udelovani oscarov: co pokladam za vyhodu mojho neestetickeho nosa je to, ze ludia, na ktorych mi zalezi, su naozaj z tych, co dokazu ocenit kvalitu vnutra. su to top ludia!
a vdaka plastickej operacii je svet bez ludskych kreatur!

jajjka

MIMA robili mi plastiku nosa a kludne by som to absolvovala znova. Dá sa to vydržať a to mi lámali nos na niekoľko častí, samozrejme to bolo robené v celkovej anestéze. Bolesti boli minimálne, akurát tam bol opuch a modriny. Takže netreba váhať ak si myslíš že ti to zmení život alebo sa trápiš svojím výzorom a jednoducho to chceš.

renka

ZVAZUJEM PLASTIKU VIECOK ALE AKO VACSINA TAPEM A NEVIEM SA ROZHODNUT HOCI TIE UMELE USTA PRSIA ...SU STRASNE ALE NA TIE MOJE OPUCHY SA UZ NECHCEM POZERAT TAK BY SOM BOLA RADA KEBY MI NIEKTO KTO TO SKUSIL PORADIL AJ NEJAKEHO DOBREHO OPRAVARA NAJLEPSIE Z VYCHODU

jackie

Nahodou som sem zabludila a po precitani vasich starosti bolesti a hlavne nespokojnostou nadsebou som si uvedomila ake mam obrovske stastie ze nemusim na sebe nic menit pretoze priroda ma obdarila krasou a nielen vonkajsou...asi to tak je na svete ze niekomu bolo dane do vienka to a inemu ono.A ja som nesmierne stastna ze mam take obrovske stastie a nemusim na sebe nic menit..

asi tak

myslim ze ziadna plasticka operacia nezlepsi ani nezmeni osobnost cloveka, skor akurat zdvihne jeho sebavedomie, co je podla mna dost zle, ak niekto take nieco potrebuje k tomu aby sam sebe veril

fifa

Ahoj v B.B. je to Novamed.Je tam viacero plastických chirurgov no neviem ti poradiť ktorí je najlepší.Stránka je www.novamed.sk. Majú ta aj mail tak sa popýtaj.Veľa šťastia.pa

petra 8

Ahojte,
som objednaná o mesiac na plastiku nosa k MUDr. Kováčovi v Banskej Bystrici. Nemá prosím Vás niekto s ním skúsenosti, alebo pozná neakého výborného plôastického chirurga. Zatiaľ som bola iba u neho na konzultácii a neviem sa rozhodnúť či ísť k nemu alebo nie. Noštek mám iba jeden a chcela by som ho mať čo najkrajší veď ho budem mať celý život.