Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dcera chce ostat v cudzine natrvalo

jankaaaaaaaaa

toto je zivot zit zo dna na den , nemoct si nic dovolit, len doma sediet na zadku?
to je fakt lepsi zivot v zahranici a zarabat si umyvanim riadu

LETICIA

jankaaaa kazdy ma ine priority a ine ambicie niekto chce byt viac a niekto len obycajny robotnik, tak chod sa postavit a tahat 12tky za pas, alebo umyvat riad potom uvidis co to je. a na opravovanie pisomiek a take veci ma asistentku.

jankaaaaaaaaa

zalozit si rodinu na slovensku?? ked maju obaja z manzelov po 400-500e na mesiac? to akoze z coho si maju kupit byt? z coho maju kupovat oblecenie, jedlo, platit cestu do prace, kupovat detom veci do skoly.. ved to sa neda! to je absurdne takto vyzit a zivit este deti

sweater

leticia to je tvoj pohlad na vec, jasne ze sa da kede sa chce, ale kto by chcel? ziadna perspektiva tu, omielat kazde eurko v ruke.. a co stale s tym umyvanim riadu?? ved nejako zacnes a potom ked sa rozkukas si najdes normalne zamestnanie co ta bude bavit, budes mat moznost karierneho postupu atd..

jankaaaaaaaaa

ucitel okrem ineho opravuje pisomky, chysta pisomky, jemu sa pracovna doba nekonci o jednej ako detom, maju tam nejaku dokeňumentaciu a podobne
to co by som ja chcela robit a to co studujem na slovensku pomaly ani neexistuje. a radsej budem umyvat riad alebo robit niekde za pasom za viac penazi ako tu na slovensku sediet v kancli za polovicu. a hlavne ze nebudem tu, na slovensku v tejto upadajucej krajine, kde je vsetko pod uroven.. jedine co tu je dobre je ze slovensko je krasne

LETICIA

ale zoberme to aj z toho uhla, ze niekto rad take prace robi a rad cestuje, ale to nieje zivot pride naspat zo zahranicia, bude si chciet zalozit dajme tomu rodinu, ale co z toho ked tu nema pracu nema tu nic? vsetko zahodit a vytratit sa z tade? ved sme Slovaci, nie Rakusania, ci Anglicania, tam nech si oni ziju svojim sposobom.

LETICIA

jankaaaa moj otec je rieditel na zakladnej skole a nemyslim si ze to je narocne na cas od pol 8 do 1 si sedis a nikto ti neda 850€ ale pride zo skoly a venuje sa inej praci z ktorej ma iny kes, cize vsetko sa da aj na slovenku ked sa chce. ci podla teba umyvanie riadu, upratovanie izieb je ok? tak ja by som radsej sedela niekde v kancelarii a trebars robila uctovnictvo, alebo sukromny zubar, pravnic sa nemaju zle a mohla by som menovat toho este vela. a v krajinach su radi, ze pride debil zo slovenska a bude na nich robit.

sweater

skor ty to beries velmi zlozito leticiaa, a nikto nepise ze by sa po dvoch mesiacoch vracal, ze by sa vobec niekedy vracal natrvalo... a ide aj o ine veci okrem toho ze tam zarobis o vela vyse jak tu, si zober napr. taku zdravotnu starostlivost :D, tie nase nemocnice a vsetky zdrravotne zariadenia sak to je vysmech... a co take skoly, skolske pomocky.. keby to za komancov nepostavili myslim si ze dneska by sa nemalo kde ucit, ved to vsetko chatra, niesu tu peniaze absolutne na nic, stat sa len zadlzuje strasne aj tak je tu bieda a si zober ze raz to bude niekto musiet splatit.

jankaaaaaaaaa

vo vyspelych krajinach pristahovalcov neberu ako tu na slovesnku ze su to 0. tam je spolocnost na inej urovno, oni si aj to vazia ze su tam ludia s cudziny a naucia ta vsetkemu. rozdiel je v tom ze v zahranici aj umyvanim riadu si clovek dokaze pekne zarobit aj na pomery tej krajiny, tu na slovensku su take smiesne platy az je to smutne. co taky ucitelia? maju vysoku skolu, maju velmi narocnu pracu na cas a psychiku a plat? uplne smiesny... zdravotne sestry? takisto. a pracovne podmienky? strasne... ja studujem na VS odbor, ktory je napr. v nemecku na velmi vysokej urovni, je to zaidnay odbor a rozvija sa, je tam uplatnenie.. a tu na slovensku??? zatial som za tri roky ani jednu pracovnu ponuku nenasla kde by zhanali cloveka s takym odborom. tu aj ked clovek v tomto odbore pracuje a ma vysoku skolu tak plat je tak okolo 400e. a co s takym platom? nic. iba zivorit

LETICIA

beriete to velmi lahko ved co zbalim sa a pareme prec, ale aj tu sa da slusne zarobit a byt niekto, len dnesna mladez je velmi leniva, necce sa im studovat nechce sa im nic, pojdu den do prace a uz si myslia, ze na dalsi den sa budu vozit na bmw a ze ich caka primatorske kreslo, podla mna pracovat niekde v cudzine to nieje zivot. ved to je cele len docastne, 2mesiace poumyvaju riad v anglicku pridu naspat pofrajerovat kolko zarobili a o mesiac su tam kde boli a stale velke 0 a pre cudzincov su len na vysmech pristahovallci, tak preco konecne nikto nic nechce dokazat tu?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dcera chce ostat v cudzine natrvalo - Fórum - ZDRAVIE.sk